Компанія «Adama» показала файний родючий сад

360

Вирощування саду – галузь непроста. Аби мати від неї віддачу, треба не тільки весь рік дбати про сад, а й глибоко знатись на засобах його захисту. Тому керівники та агрономи активно відвідують заходи компанія «Adama» – світового лідера виробництва та реалізації засобів захисту рослин. компанія взяла за мету дійти до кожного садівника, надати потрібну інформацію на всіх етапах.

2 серпня компанія провела конференцію «Файний сад – родючий сад». Захід проходив на території ТОВ «Молодіжна Аграрна Спілка», що знаходиться в cелі Олексіївка Сокирянського району Чернівецької області.

Як розказав нам власник саду, директор ТОВ «МАС», Віталій Нігалатій, підприємство було засноване 2012 року. 2015 року було висаджено перших 20 гектарів сорту Голден Рейнджерс, 2016 – 30 гектарів Ред Джонапринц. У планах – висадка ще 50 гектарів саду, а також будівництво сховища на 5 тисяч тонн.

Конференцію відвідали понад 130 садівників, які прибули з різних куточків України. Гості мали можливість зробити знімок на пам’ять у фотозоні або виготовити власними руками екосумку з логотипом компанії. Але погляди спеціалістів приковували звичайно ж яблука, бо такий результат як на цих дослідних ділянках є не у кожного.

«На даний момент сад займає 50 гектарів, у планах розширення його до 100, – зазначає агроном ТОВ «МАС» Олег Забудько. – Всі саджанці на підщепі М9. Схема посадки 4Х1. Поки маємо 3 сорти: Голден Делишес Рейнджерс, Гала Шнига, Ред Джонапринц. На цей момент саду мало, але ми хочемо щоб все було доглянуто, з дотриманням передових технологій. Сад оснащений шпалерою, встановлені протиградові сітки, є крапельне зрошення. Крім того, маємо метеостанцію, яка дозволяє не тільки бачити погоду, а й відстежувати вологість ґрунту. Система захисту традиційна, однак є свої нюанси, бо сад молодий, саджанці завезені з Італії. Успішно боремось зі шкідниками, дбаємо про саджанці. Завдяки регуляторам росту успішно впорались і з наслідками заморозків, які були на території України. З третього року будем проводити хімічне проріджування. Якщо говорити про засоби захисту, в більшості це препарати компанії «Adama». Вони не раз перевірені на практиці, показують гарні результати».

Під час пленарної частини гості мали можливість прослухати цікаву та корисну інформацію від науковців. Про основні та проблемні хвороби саду, їх діагностику та визначення розповів О.Акулов, кандидат біологічних наук Харківського Національного університету ім. В. Н. Каразіна. Жвавий інтерес викликав виступ співробітника «Adama» Олега Носика з приводу важливості якості води та її вплив на ефективність пестицидів. Не менш цікавою була доповідь доктора сільськогосподарських наук Ю.Яновського, присвячена найпоширенішим шкідникам саду сезону 2017 року та методам боротьби з ними.

Далі за планом – огляд садових демо-ділянок, де учасники конференції змогли на практиці оцінити ефективність системи захисту «Adama» для плодових культур. І гості активно діляться своїми враженнями.

«Я за освітою агроном, а з 2003 року працюю в бізнесі, та займаюсь реалізацією засобів захисту, розповідає Дмитро Щербанюк, представник компанії-дистриб’ютора «Агросем» (Тернопіль). – Приїхав сюди зі своїми друзями-фермерами. Компанія «Adama» завжди показує високий рівень агротехніки, серйозне ставлення до саду. Тут є на що подивитись. Приємно, що в Україні розвивається садівництво».

«День саду від компанії «Adama» я відвідую вперше, але досить довго знайомий з керівником Західного регіону компанії Олегом Шевчуком. Дуже приємно, що компанія виходить на український ринок, – зазначає Сергій Бородін, завідувач відділом впровадження інновацій Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки. – Захід цікавий. Дуже детально розказано про підготовчі роботи, що стосуються хімічної обробки, надані практичні рекомендації: як, у які терміни, якими препаратами треба проводити обробку. Адама пропонує раціональні хороші препарати за цінами, які нижчі, ніж в інших компаніях. І це дуже важливо для українських садівників. Інформація, яку я тут почув, буде подана на сайті бібліотеки, де з нею можуть ознайомитись користувачі: науковці, фермери».

«Наша компанія працює з яблучними садами, маємо 8 гектарів, – ділиться з нашим кореспондентом агроном підприємства «Астра» (Луцьк) Сергій Панасюк. – Продукцією «Adama» користуємось не перший рік, препарати працюють на всі 110%. Постійно використовуємо «Стірокам», «Цезар», «Маврік». Комбінуємо з іншими препаратами».

Завершився захід традиційною лотереєю та виступом вокального ансамблю.

Ольга Стоноженко

[nggallery id=120]