«ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ» продемонстрували унікальну вітчизняну техніку, яку повезуть на міжнародну виставку Agritechnica у Ганновер

207

Наприкінці липня у смт. Краснопавлівка (Лозівський р-н, Харківська обл.) пройшов традиційний День поля «ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ». Третій рік поспіль на Харківщині показують досягнення вітчизняного виробника – Лозівського ковальсько-механічого заводу, який під торговою маркою «ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ» виробляє таку необхідну для сучасного агровиробника техніку, у тому числі й унікальну.

Цього року захід відвідали понад 700 осіб, серед яких керівники агропідприємств, представники науково-дослідних і освітніх установ, а також фахівці аграрної галузі Харківської, Дніпропетровської, Запорізької, Донецької, Полтавської, Сумської та ін. областей України та з країн Прибалтики і Європи.

Вітчизняна сільгосптехніка зміцнює свої позиції на ринку України

«ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ» вже давно і впевнено грають у вищій лізі, складаючи конкуренцію причіпним агрегатам світових виробників, –  зазначив у своїй вітальній промові Анатолій Гіршфельд,  народний депутат України, виконавчий директор Національного комітету промислового розвитку України, почесний президент ІГ УПЕК. –  Сьогодні ми визначаємо нові вимоги до вітчизняної сільгосптехніки, що відповідають найвищим світовим стандартам точного, щадного і енергоефективного землеробства».

Валерій Адамчук, директор Національного наукового центру «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства» Національної академії аграрних наук України  в своїй промові зазначив, що техніка від «ЛОЗІВСЬКИХ МАШИН» відповідає рівню світового сільгоспмашинобудування і завдяки таким виробникам, як ЛКМЗ, посівна і ґрунтообробна агротехніка вітчизняного виробництва домінує на ринку України.

Приємно, що відтепер «ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ» стали доступнішими для аграріїв.  Важливою ініціативою держави є програма компенсації 20% вартості вітчизняної сільгосптехніки, реалізація якої дозволить, з одного боку, підтримати вітчизняні промислові підприємства країни, з іншого – допоможе сільгоспвиробникам купувати сучасну техніку вітчизняного виробництва за більш низькими цінами. У цій програмі беруть участь і «ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ», продукція яких увійшла до переліку вітчизняної техніки, вартість якої для аграріїв на 20% компенсується за рахунок коштів держбюджету.

Роман Гіршфельд, віце-президент із маркетингу та продажу, впевнений, що завдяки високим стандартам якості, надійності та інноваційності, вітчизняні машини зміцнюють свої позиції на ринку України і збільшують частку своєї присутності на європейському ринку. До речі, цей День поля став уже 57-им заходом із 100 запланованих на цей рік. А завершить сотню заходів – участь вітчизняного виробника в Agritechnica Hannover, Німеччина, де будуть представлені унікальні цьогорічні новинки українського виробника.

Енергоефективні агрегати показали свою роботу в полі

Особливу увагу присутніх привернув масштабний демо-показ повної лінійки енергоефективних ґрунтообробних та посівних агрегатів вітчизняного виробництва. Понад 20 сільгоспзнарядь від «ЛОЗІВСЬКИХ МАШИН» показали свою роботу в полі, у тому числі новинки 2017 року.

Такі, приміром, як важка дискова борона Дукат GOLD із шириною захвату 8 м і діаметром диска 724 мм, яка не має аналогів на ринку України ні серед вітчизняних, ані серед імпортних виробників. Особливість агрегату – симетричне розташування дисків, що повністю виключає бічне відведення знаряддя при роботі на великій глибині. Великий діаметр дисків при навантаженні на диск в 260 кг дозволяє знаряддю без проблем впоратися з будь-якими пожнивними залишками, у т.ч. кукурудзи. А застосування енергоефективних підшипникових вузлів HARP AGRO UNIT та індивідуальних пружних 3D-стійок дозволяє досягти у 1,5 рази більшої продуктивності та економити до 30% палива у порівнянні з традиційними дискаторами.

Дискова борона Дукат-6 вирізняється високою швидкістю обробітку ґрунтів при низькій споживаній потужності. Одна з головних переваг цих борін – агрегати абсолютно не потребують обслуговування. Секрет у тому, що в дискаторі Дукат немає жодної точки змащення. Власнику агрегатів не доведеться докладати ніяких зусиль і вдасться уникнути додаткових витрат: не потрібно ні змащувати, ні регулювати. Завдяки застосуванню різноманітних систем копіювання і рівномірному розподілу навантаження на робочі органи Дукат-6 ефективний навіть на полях зі складним рельєфом.

Важка зубопружинна борона Ліра XL у виконанні 15 і 21 м стала ще одним проривом року. Як і всі знаряддя лінійки зубових борін «ЛОЗІВСЬКИХ МАШИН», зуб Ліри XL має підвищену зносостійкість і високий ресурс роботи – у три рази вище, ніж у інших виробників. Унікальність Ліри XL полягає у тому, що вона дозволяє проводити 5 операцій за один прохід.

Важка шлейф-борона Ларі практично не чутлива до вологості ґрунту, оскільки у її конструкції просто немає чому залипати і забиватися. І це дає можливість виїхати в поле за будь-якої погоди і набагато раніше за інші агрегати. Окрім розпушування ґрунту, вирівнювання поля та розпушування поверхні з метою збереження вологи у ґрунті, борона також ефективна для руйнування кірки на посівах озимих культур ранньою весною і знищення однорічних бур’янів на парових полях. Зуби борони виготовлені з високоякісного профільного матеріалу зі спеціальним кутом атаки, який забезпечує якісний обробіток ґрунту на глибину до 8 см, а гнучке з’єднання секцій борін дозволяє ідеально копіювати поверхню поля і уникати забивання.

Ротаційні борона Дінар, що застосовується для обробітку посівів просапних, технічних та зернових культур, інтенсивно насичує ґрунт повітрям. Використання на бороні зірочок з косим зубом дає можливість варіювати інтенсивність обробки знаряддям. Так, у першому режимі зірочки з косим зубом забезпечують вертикальне входження у ґрунт. Під час цього відбувається «мікровибух», але пошкодження культурних рослин при проході борони Дінар становить всього 1%, що набагато менше, ніж у інших знарядь такого типу. Ґрунт рясно насичується киснем. Другий режим забезпечує підвищену інтенсивність впливу на ґрунт, що ідеально для обробки стерні.

Видовищною подією став масштабний «Парад ДУКАТІВ» – демонстрація найповнішої лінійки дискових борін від українського виробника з шириною захвату від 2,5 до 16,75 м.

Аграрії придивляються до новинок від «ЛОЗІВСЬКИХ МАШИН»

В рамках ділової програми заходу відбулося засідання експертно-координаційної ради кластеру «Агротехніка». Під час засідання до кластеру приєдналося ще два учасники – Національний науковий центр «Інститут механізації та електрифікації сільського господарства» Національної академії аграрних наук України (ННЦ «ІМЕСГ» НААН) і Харківський національний аграрний університет ім. В. В. Докучаєва (ХНАУ).

А поки рада кластеру визначала нові напрямки у виробництві сучасних сільськогосподарських машин,  учасники Дня поля вивчали нові можливості вітчизняного виробника і обмінювалися враженнями.

«Від бренду «ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ» ми придбали борони, – ділиться досвідом  Анатолій Берднік, начальник Управління агропромислового розвитку Красноградської райдержадміністрації у Харківській області. – А загалом, цього року для сільськогосподарських підприємств Красноградського району ми закупили техніки на 30 млн грн. – оновлюємо машинно-тракторний парк. Оце і сьогодні приїхали для того, щоб уважно придивитися до нових агрегатів. Вивчаємо і пропозиції від зарубіжних виробників. Але зарубіжна техніка, хоч і якісна, і надійна, але дуже дорога, та й ціни на запчастини «кусаються». Тому дуже добре, що є підтримка держави, яка допомагає здешевити на 20% придбання вітчизняної техніки. Для малих господарств така підтримка є дуже важливою».

«Ми приїхали сюди, щоб подивитися, як працює техніка, – розповідає Роман Погрецький, приватний агровиробник, (с. Олійники, Сахновщинський район, Харківщина). – У нас в господарстві ще немає техніки від «ЛОЗІВСЬКИХ МАШИН», ось придивляємося, та й про ціну хотілось би дізнатися, бо цей чинник зараз для такого дрібного агровиробника, як ми – найголовніший. Добре, що вартість цієї техніки компенсує держава, це вже – гарний привід придивитися до «ЛОЗІВСЬКИХ МАШИН» уважніше.

У розіграші стерньового культиватора Шилінг-3 від «ЛОЗІВСЬКИХ МАШИН» пощастило  Василю Дудченку, керівнику одного з фермерських господарств Близнюківського району Харківської області. Він зізнався, що це було надзвичайно приємною несподіванкою. А на самому Дні поля фермер для свого господарства придивлявся до дискаторів Дукат-5 і зубопружинної борони Ліра-15.

«У нас уже давно назріла необхідність оновлювати парк техніки, – розповідає переможець лотереї. – Я подивився агрегати «ЛОЗІВСЬКИХ МАШИН» у дії, та вирішив брати, адже це сучасна продуктивна техніка. Оскільки у мене в господарстві є трактори МТЗ, то це дуже важливо, що «ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ» агрегатуються з тракторами малої потужності».

Крім широкого ряду ґрунтообробних та посівних знарядь «ЛОЗІВСЬКИХ МАШИН», на Дні поля також були представлені трейлери для перевезення сільгосппродукції «Англійської лінійки» (зокрема, двовісний самоскидний причіп ALBION-26), підшипникові вузли для вітчизняної та імпортної техніки HARP AGRO UNIT, підшипники HARP AGRO, запасні частини до сільгосптехніки та багато іншого. Все це демонструвало сучасні технології землеобробітку і енергоефективні рішення у сільському господарстві. Цей День поля показав досягнення сільгоспмашинобудування Харківського регіону на прикладі інноваційної агротехніки «ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ», вкотре підтвердивши гасло цієї торгової марки – «Гроші – пашуть!». І тепер можна додати, що не лише пашуть, а ще й частково компенсуються!

Ольга Соломка