Стан посівів кукурудзи

286

В кінці першої і на початку другої декад серпня на території країни переважала жарка з вкрай нерівномірними опадами погода. Середньодобові температури повітря були вище норми на 1-6 ° С.

Зберігається в багатьох районах країни суха, з малоефективними зливами погода призвела до збільшення площ, охоплених ґрунтовою посухою, що негативно позначилося на розвитку пізніх сільськогосподарських культур, однак, стійкого погіршення стану таких посівів не відзначалося, повідомляє УкрАгроКонсалт.

Агробіологічне обстеження посівів кукурудзи, проведене вченими ДУ Інститут зернових культур НААН, показало, що у рослин біотипів різних груп стиглості всіх строків сівби триває генеративних період розвитку. Підвищений температурний режим і відсутність атмосферних опадів обумовлюють більш швидке дозрівання зерна гібридів кукурудзи. У рослин скоростиглих біотипів відзначено початок воскової стиглості – молочна стиглість зерна.

Загальний стан посівів кукурудзи після кращих попередників або в районах, де відзначені атмосферні опади, задовільний, а після гірших попередників і в районах, де були відсутні тривалий час дощі, їх стан наближається до незадовільного.

www.ukragroconsult.com