«Цегла» з конопель стали масовим будматеріалом в Європі

199

Будівельний блок з конопель став популярним будматеріалом в Європі через низку переваг перед іншими матеріалами.

В першу чергу блоки з конопель (частіше їх називають костробетоном – ред.) гарні простотою виготовлення, пише Agroportal.ua з посиланням на Aum.news.

Для виробництва беруть тирсу багаття і додають в загальну масу з цементом і піском, де ці три елементи зв’язуються разом завдяки змішуванню (для мінералізації багаття і прискорення затвердіння суміші вводять хлористий кальцій, сірчанокислий глинозем спільно з вапном-пушонкой або інші добавки.)

Але це давно звичне виробництво конопляних блоків, які мало чим відрізняються від арболітових або керамзитових, хіба що в наповнювачах, а сполучні елементи, пісок і цемент, залишаються тими ж.

Гідність костробетона: об’ємна маса костробетона від 400 до 700 кг/м³; низька теплопровідність R = 4,2 для товщини стіни 300 мм; низька звукопровідність; не гниє; відлякує гризунів і комах; екологічно безпечний (не токсичний); термін служби 100 років; не заводиться цвіль; міцний і стійкий до атмосферних опадів.

При цьому сировини теж вистачає – конопляна культура виробляє майже в 4 рази більше сирого волокна, ніж плантація дерев з еквівалентним розміром.