У Нідерландах і Бельгії почали винищувати курей

265
У Нідерландах близько 10 сільгосппідприємств з виробництва яєць забили курей через їх зараження інсектицидом фіпронілом. В результаті в країні заборонили продавати яйця. Ще одне господарство найближчим часом ліквідують в Бельгії. Про це пишуть на interfax з посиланням на фламандський телеканал VRT.
За його даними, 300-350 тисяч курей забиті в Нідерландах. На черзі ще близько 30 великих курників. Таким чином, число винищених птахів може досягти мільйона.
Канал пояснює, забій курей – економічне рішення для виробників, які повинні продовжувати утримувати птицю, несучи витрати, тоді як їм заборонено постачати продукцію в продаж.
Тим часом, на бельгійську владу і Агентство з безпеки продовольчого ланцюга обрушується критика як усередині країни, так і в Європі. Справа в тому, що вони занадто довго приховували факт виявлення слідів інсектициду яйцях, що надходили в продаж.
Як відзначили в Агентстві з безпеки продовольчого ланцюга, розслідування інциденту було розпочато негайно. Однак оскільки мова йшла про шахрайську операцію, діяла таємниця слідства. Бельгійські екологи обурені тим, що нібито в інтересах слідства було поставлено під питання здоров’я людей.