Як мікродобрива «РОСТОК»® збільшують урожайність: досвід Чернігівщини та Сумщини

784

На сьогодні агровиробники мають достатні знання та досвід вирощування рентабельних врожаїв. Проте з кожним роком збільшується асортимент насіннєвого матеріалу, гібридів чи сортів із кращим адаптивним потенціалом та величиною врожаю, які дають  надію на отримання високих прибутків з одиниці площі. Звичайно, технологія вирощування сучасних високопродуктивних гібридів чи сортів базується не лише на придбанні якісного насіннєвого матеріалу. Це ціла низка технологічних процесів, які забезпечують оптимальні умови для повної реалізації генетично можливих показників вирощуваних культур.

Однією з основних умов отримання високих врожаїв є збалансована система мінерального живлення – своєчасне забезпечення культур потрібними елементами живлення, що активує фізіологічний розвиток рослин, сприяє формуванню репродуктивних органів, підвищує їхню стійкість до хвороб, шкідників, впливу абіотичних факторів. Нині ринок мінеральних добрив та їхній маркетинг знаходяться на такому рівні, що навіть у досвідчених агровиробників виникають сумніви щодо вибору якісної продукції. Багато хто з них, довіряючи лише власному досвідові, перед обробкою великих площ вирощуваних культур проводять так звані досліди – застосовують на одній культурі декілька продуктів різних виробників і за показниками зібраного врожаю планують співпрацю на наступний рік.

Саме такі досліди підкріпили співпрацю ТОВ «Український Аграрний Ресурс», вітчизняного виробника позакореневих мікродобрив торгової марки «УАРОСТОК»®, із господарствами ПП «УкрАгроТранс» (с. Варварівка Бахмацького р-ну Чернігівської області) та ТОВ «Родючість» (с. Склярівка Сумського району). Спробувавши застосування продуктів компанії на невеликих ділянках минулого року, господарі були задоволені результатами, та цього року використали добрива марки «УАРОСТОК»®  на всіх площах. 

Озимий ріпак, оброблений мікродобривами «УАРОСТОК»®  дав 3 ц прибавки на гектар

Ми приїхали у господарство ПП «УкрАгроТранс» (с. Варварівка, Бахмацький район, Чернігівщина). Господарство відоме на Чернігівщині з 2012 року, займається професійним вирощуванням не лише такої вибагливої культури, як озимий ріпак (400 га), а й кукурудзи (цього року приблизно 1000 га), озимої пшениці (цього року 400 га), ячменю, жита.

«Співпраця з компанією «Український Аграрний Ресурс» і знайомство з дією мікродобрив «УАРОСТОК»® розпочалися минулого року – ми випробували їх на озимій пшениці, – розповідає Ігор База, головний агроном ПП «УкрАгроТранс». – Посіви озимої пшениці вийшли з зими у незадовільному стані через несприятливі погодні умови восени, а саме критична нестача вологи була причиною нерівномірних сходів та як результат ослаблених посівів перед перезимівлею. З метою зміцнення рослин озимої пшениці навесні та забезпечення їх необхідними елементами живлення для активного відновлення весняної вегетації  вирішили провести позакореневі підживлення мікродобривами. Ми зробили дослід і відчули результат – прибавка врожаю на дослідних ділянках, оброблених мікродобривами «УАРОСТОК»®, була 4 ц/га. Зрозумівши, що результат є, мікродобрива хороші, ціна конкурентоспроможна, вирішили підживлювати мікродобривами від ТОВ «Український Аграрний Ресурс» ще й інші культури.

Цього року застосовували добриво «РОСТОК Екстра» на кукурудзі. Це добриво, що має у своєму складі високий вміст фосфору. Передумовами застосування саме цього добрива були різкі коливання денних-нічних температур навесні, що зменшувало коефіцієнт засвоєння поживних речовин з ґрунту, в тому числі і фосфору. Це, в свою чергу, відображалося на фізіологічному стані рослин – слабкий розвиток кореневої системи, уповільнений ріст рослин, фіолетове забарвлення листя. Позакореневе підживлення кукурудзи добривом «РОСТОК Екстра» в дозі 1 л/га застосовували сумісно з карбамідом 5 кг/га. Вже через тиждень з’явилися перші результати. Рослини набрали інтенсивного зеленого забарвлення, почали збільшувати свою висоту, кількість листя та його масу. Наразі рослини виглядають задовільно, очікуємо високих врожаїв.

На полі озимого ріпаку попередником був ярий ячмінь. Тут ми восени вносили «РОСТОК Бор-100» в дозі 1 л/га і весною після відновлення вегетації давали «РОСТОК Бор-140» в дозі 1 л/га. Урожайність навіть на зріджених посівах, де густота стояння була 10-15 шт. рослин на м2, становить 35 ц/га. А загалом  цьогорічна  врожайність ріпаку в нас 38 ц/га», – із задоволенням розповідає агроном.

«Оскільки ріпак – культура, вимоглива до борного живлення, а нестача цього елементу в ґрунтах критична, то позакореневі підживлення добривом «РОСТОК Бор-100» та «РОСТОК» Бор-140 завдяки легкодоступній рослинам формі бору сприяли повноцінному забезпеченню рослин цим елементом, – пояснює Олександр Гармата, регіональний представник ТОВ «Український Аграрний Ресурс» у Київській та Чернігівській області. – А загалом за період вегетації рекомендуємо на всіх культурах проводити позакореневі підживлення мікроелементами у кілька прийомів – у критичні фази розвитку вирощуваних культур, коли відбувається процес заклання репродуктивних органів. На агрохімічному ринку мікродобрива «УАРОСТОК»® вирізняються високою біологічною активністю, практичністю під час застосування в бакових сумішах із засобами захисту рослин. Якісна сировина добрив та професійна технологія виробництва дозволяє побачити результат від застосування мікродобрив  «УАРОСТОК»®  вже через декілька днів.

5 ц прибавки на гектар озимої пшениці від застосування мікродобрив «УАРОСТОК»®  

Друге господарство, де ми побували, – спільне агрохімічне підприємство ТОВ «Родючість» (с. Склярівка Сумської області). Цього року від застосування мікродобрив «УАРОСТОК»® отримали на 5 ц/га вищий урожай, ніж на необроблених посівах. Господарство має приблизно 2,5 тис. га землі, основними культурами є: озима пшениця (займає 650 га), соняшник (500-700 га), соя (500-600 га), кукурудза (300-400 га), озимий ячмінь (120 га).

Головний агроном Віктор Шевченко господарює тут уже другий рік, тому достатньо знайомий з мікродобривами «УАРОСТОК»®. А почалося все з досліду, який запропонував регіональний представник компанії «Український Аграрний Ресурс» Олександр Сіренко.

«Я працював перший рік, ще не зовсім розумів, який у мене агрофон, що чекати від цієї землі, – розповідає Віктор Шевченко. – До того ж, подібних добрив є чимало, асортимент широкий, склад майже однаковий, відрізняються норми внесення і ціни. Тому, коли мені запропонували спробувати дію мікродобрив на пшениці, я погодився. Зима була тяжка, пшениця увійшла в зиму нерозкущеною, ще й попередником був соняшник. На площі 10 га ми внесли мікродобрива «УАРОСТОК»® разом із фунгіцидами. І я, скептик, не дуже сподівався, що з цього щось вийде, але хотів побачити, чим же все це діло закінчиться. Візуально ефект я не побачив, оскільки вже була фаза колосіння, але коли почали збирати і порівняли врожайність на експериментальній ділянці та на інших, то прибавка становила  5,0-5,5 ц/га.

Експериментували і на кукурудзі. Обробили 10 гектарів слабкої кукурудзи, де спостерігали дефіцит мікроелементів. Мікродобрива «УАРОСТОК»® показали себе добре – культура ожила, швидко обігнала інші дослідні зразки і також показала прибавку врожаю», – ділиться досвідом агроном.

Тож коли у господарстві побачили ефект від використання цих препаратів, вирішили працювати добривами «УАРОСТОК»® вже ширше, і цього року такі культури, як кукурудза, соняшник і соя також підживлюють цими мікродобривами, а це складає 75% угідь. Для позакореневого підживлення на трьох основних бюджетоутворюючих культурах працюють такими препаратами: соняшник – це «РОСТОК» Олійні та «РОСТОК» Бор, соя – «РОСТОК» Бобові та «РОСТОК» Бор, кукурудза – «РОСТОК» Кукурудза та «РОСТОК» Цинк. Обробляють згідно з рекомендаціями, вносять у баковій суміші по 1-2 літра на гектар, залежно від препарату.

Віктору Шевченку, як головному агрономові, приємно, коли люди, проїжджаючи полями і спостерігаючи ефект, запитують, а чому навіть у такий складний рік, коли все довго у всіх сиділо, у вас так швидко пішло? Він з радістю ділиться, що такий ефект дає правильний підхід до системи живлення рослин із застосуванням високоефективних позакореневих мікродобрив «УАРОСТОК»®.

«Ось, приміром, на цьому полі соняшник займає 60 га, – показує свої угіддя головний агроном. – Соняшник довго сидів, перебував у стресі, оскільки було холодно і активної вегетації не було. Рослини ми не балували мінеральним живленням, сюди було внесено лише по 150 кг нітроамофоски. Торік внесли ґрунтовий гербіцид, весною попрацювали страховим, фунгіцидного захисту не застосовували. У фазі 8-10 листків я провів позакореневе підживлення добривами «РОСТОК» Олійний – 2 л на га, та «РОСТОК» Бор – 1 л на га. Завдяки такому підживленню соняшник м’яко пройшов через стресову ситуацію».

Мікродобрива «УАРОСТОК»® на соняшнику – це мінімум плюс 3000 грн на га

Сьогодні господарство має мету отримати врожайність соняшнику більше 40 ц/га.  І не даремно, адже минулого року на полях, де проводили позакореневі підживлення добривами «УАРОСТОК»®, отримали врожаї на рівні 33-35 ц/га, порівняно з 25-27 ц/га на полях, де не застосовували ці добрива.

Порахувати економічну доцільність застосування мікродобрив пропонує Віктор Шевченко, головний агроном ТОВ «Родючість»:

«Приміром, соняшник обробити  препаратами «РОСТОК» Олійний + «РОСТОК» Бор коштує 260 грн. на га. Навіть при збільшенні врожайності на 3 центнери, яку ці добрива забезпечують, ми вже маємо 3000 грн. прибавки. А можемо отримати і більшу прибавку – до 5 центнерів».

Мікродобрива «УАРОСТОК»® ефективні та мають конкурентоспроможну ціну. Регіональний менеджер компанії «Український Аграрний Ресурс» у Сумській і Чернігівській області Олександр Сіренко розкриває також додаткові переваги. «УАРОСТОК»®  хімічно чисті та екологічно безпечні добрива, які відповідають міжнародному стандарту ISO 22000:2005. Добрива не містять хлору та інших шкідливих для культур речовин, які пригнічують їхній ріст і розвиток, тому вони абсолютно безпечні при позакореневому підживленні рослин. Добрива «УАРОСТОК»® досить швидко задовольняють потреби рослин в елементах живлення, підвищують їхню стійкість до стресових та несприятливих погодних умов. Їх не треба додатково розчиняти, оскільки вони знаходяться у рідкому стані, що полегшує їхнє використання, до того ж, добрива постачаються у зручній тарі. Окрема перевага – наявність гумінових кислот та амінокислот, які підвищують стійкість рослин до посухи та інших несприятливих факторів.

На полях побувала Ольга Соломка