Жнива під контролем: новопридбаним комбайном Massey Ferguson Beta 7370 задоволені в ТОВ «Подільська марка»

199

При вивчанні технічного оснащення того чи іншого господарства найцікавішими питаннями, які ми ставимо перед собою, є наступні: в яких умовах доводиться працювати господарству? Яких цілей воно хоче досягти? За якими принципами воно складає свій технічній парк, обирає бренди? Що є першочергово важливим при виборі техніки? Як відомо нашим читачам, нам вже неодноразово відповідали на ці питання в господарствах з різних регіонів України, і ми поступово отримуємо цілісну картину. Всі ці господарства об’єднує співпраця з «Волинською фондовою компанією», з якою аграрії освоюють нові прогресивні можливості роботи в полі.  Оскільки зараз в Україні тривають жнива, ми будемо говорити про актуальну техніку для них, а саме про клавішний комбайн Massey Ferguson Beta 7370, який цього року придбало господарство з Хмельниччини «Подільська марка».

Тож коротке знайомство з підприємством: працює в Дунаєвецькому районі Хмельницької області, обробляє понад 3000 га землі. Озима пшениця та кукурудза – тут основні культури, також сіють ярий та озимий ячмінь, яру пшеницю, ріпак, горох, сою, льон, сорго. Ґрунти на території господарства важкі (в основному темно-сірі та сірі лісові), тож техніка працює з повним навантаженням. На підприємстві всі роки використовувалася оранка, а з минулого року почали працювати за мінімальною технологією, щоб зберегти вологу, і врожайність не знизилась. Господарство також серйозно займається тваринництвом: утримують молочну ВРХ та пташину ферму. Голова ТОВ «Подільська марка» Сергій Борисович Боднар, заснував підприємство 2005 року, одразу підхопивши хвилю розвитку інтенсивних технологій. Не шкодували грошей на закордонні технічні бренди. Тож коли в господарство 3 року тому прийшов працювати головним інженером В’ячеслав Григорчук, з яким власне ми і поспілкувалися, на господарстві вже були різні закордонні моделі техніки, в тому числі і 3 комбайни Massey Ferguson – з великим стажем роботи, але в хорошому стані, які і досі працюють.

«Для такого відповідального етапу як збирання культур ми для себе в господарстві обрали бренд Massey Ferguson, інших комбайнів у нас взагалі немає, – каже В’ячеслав. – За багато років роботи вони себе чудово зарекомендували, тому ми не сумніваючись вирішили придбати новий комбайн саме цього виробника, тим паче, що в працівників господарства є досвід роботи з цією технікою, вони до неї звикли».

Нагадаємо, що до бренду Massey Ferguson належить широкий асортимент техніки, це і зернозбиральні комбайни, і трактори, і навантажувачі та інша сільськогосподарська техніка, без якої неможливо уявити сучасний агропромисловий комплекс. З 1995 року бренд належить корпорації АGCO, яка є одним з найпотужніших виробників сільськогосподарської техніки в світі, і її якість підкріплена позитивним досвідом фермерів зі всіх куточків Землі. В Україні з корпорацією АGCO дуже плідно співпрацює відомий дистриб’ютор «Волинська фондова компанія». Важливий факт: цього року компанія отримала від АGCO ексклюзивне право на продаж техніки бренду Massey Ferguson в Хмельницькій області. От і В’ячеслав Григорчук зазначає:

- Ми працюємо з багатьма компаніями, але партнерство з «ВФК» подобається найкраще, бо в них дуже добре відношення до клієнтів. Менеджер «ВФК» Олександр Олійник дуже грамотний в своїй роботі, з ним детально все можна обговорити на мові інженера. Інші компанії продадуть щось, і потім до них за консультацією не додзвонишся, а Олександр сам постійно цікавиться, як ідуть справи з комбайном, приїжджає, особисто спостерігає роботу, питає про показники, допомагає з налаштуваннями.

- А як ви розпочали співпрацю з «ВФК»?

- Ми почали співпрацювати цього року вперше, як раз перед жнивами. Компанія запросила нас в Луцьк на демо-показ комбайна MF Beta 7370, який ми відвідали разом з комбайнерами вже з наміром придбати цю машину, оскільки новий комбайн був нам потрібен. Сервісний інженер «ВФК» зробив презентацію технічних характеристик комбайна – не поверхневу, а серйозну, з детальними поясненнями, які технічні процеси в той чи інший момент відбувається в машині. А потім провели практичні навчання для наших комбайнерів.

- Які роботи вже встигли провести з новим комбайном?

- Новим комбайном у комплектації з універсальною жаткою Power Flow ми почали збирати ріпак, горох, пшеницю, ячмінь. Вже помітили, що продуктивність його висока, а втрати при збиранні – дуже низькі. Економно показав себе при витраті палива у порівнянні з нашими старими «массеями».

- А які ще важливі нововведення відзначили у порівнянні зі старими моделями комбайнів Massey Ferguson?

- Дуже багато. По-перше, новий комбайн набагато простіший в обслуговуванні, більше функцій виконується в автоматичному режимі, що нівелює людські помилки. Всі функції модернізовані. Більш новітнє оснащення: є датчики в бункерах, які спрацьовують при певній їх завантаженості. В старих комбайнах цього не було. Посилені гідроциліндрові підйоми, що немаловажливо. На старих стояли два гідроциліндри, а тут один, який як два за потужністю, спокійно отримує вагу жатки до 4 т. Зменшений об’єм баку, що свідчить про меншу витрату палива. Подача оливи розподіляється рівномірно, відповідно, рівномірно розподіляючись в механізмі обмолоту. Тобто в комбайн потрапляє тільки обмолочене зерно. Розширена колісна база, колеса пониженого тиску, завдяки чому комбайн іде колія в колію, він більш стійкий, що важливо на схилах, а також менше ущільнює ґрунт.

Відзначу гарну комплектацію запасних частин до комбайну, всі вони хорошої якості. Є всі запчастини в наявності для того, щоб переобладнати його до збирання кукурудзи, тільки жатку нам ще треба купити. Також дуже зручно, що в комплекті одразу іде автоматичний компресор, який очищує комбайн від бруду та пилу перед початком роботи.

У порівнянні з нашими старими комбайнами, в MF Beta 7370 набагато довші клавіші соломотрясу, зібрана маса рівномірно розподіляється по всій їхній площині.

Комфорт в комбайні – супер. Набагато тихіший, ніж старі моделі, менше вібрації, всі функції доступні. На дисплеї показана вся інформація щодо роботи комбайна. Роботу жатки не треба налаштовувати вручну, комбайн сам веде та регулює її роботу. Не можна не відзначити чудову оглядовість кабіни, є камера заднього виду.

Дуже сподобалася освітленість комбайна, він нею славиться. Вночі можна працювати без проблем. А ще сподобалася швидкість пересування по трасі, в нього є додаткова функція для цього.

Тож, підсумовуючи розповідь інженера ТОВ «Подільська марка» про комбайн Massey Ferguson Beta 7370, наведемо його ключові технічні характеристики:

- Подаючий бітер похилої камери PRF. Забезпечує безперебійну подачу культури по всій ширині транспортера, гарантуючи високу продуктивність і чудову якість обмолоту.

- Молотильний барабан. Високоінерційний барабан із баластними балками забезпечує високу продуктивність навіть в найскладніших умовах.

- Посилене підбарабання. Незалежне налаштування зазору в передній та задній частинах підбарабання гарантує оптимальне регулювання і чудові показники обмолоту в будь-яких умовах і для будь-якої культури (додаткове універсальне барабання).

- Роторний сепаратор. Оптимальна активна сепарація зерна в складних умовах. Завдяки унікальній конструкції підбарабання MCS Plus є можливість його повороту вверх для гарантії відмінної якості соломи в сухих умовах.

- Соломотряс. Довгі клавіші соломотряса складаються з чотирьох ступенів висотою 21 см із активними стінками і перфорованими гратами, що дозволяють легко відокремлювати зерно під час сепрарації.

- Система сепарації. Довга очисна дошка з високими дільниками і «високопродуктивні» решета забезпечують отримання надзвичайно чистого зерна.

- Кабіна. Комфортна простора кабіна з терміналом RechTouch і багатофункціональним джойстиком PjwerGrip, встановленому на підлокітнику оператора для контролю або регулювання налаштувань комбайна.

- Зерновий бункер. Зерновий бункер з електроприводом кришок відрізняється великим об’ємом завдяки чому збільшується час безперервної роботи в полі.

- Двигун. Основою комбайна є надзвичайно економічні двигуни AGCO Power.

- Подрібнювач соломи. Подрібнювач з зубчастими ножами і декількома варіантами регулювання забезпечує чудову якість різання соломи, споживаючи меншу потужність і рівномірно розподіляючи матеріал по всій робочій ширині жатки.

Окремо треба сказати і про жатки. Спираючись на власний багаторічний досвід компанія Massey Ferguson має лінійку унікальних високопродуктивних жаток Power Flow (до 6,8 м),  Free Flow (7,6 м). Жатки  розроблені таким чином, щоб оптимізувати збирання широкого різноманіття зернових культур. Жатка, представляє собою зварну конструкцію, на котрій, при допомозі болтів закріпляються додаткові секції. Регулювання мотовила відбувається за допомогою гідросистеми, яка керується важелем з кабіни. Автоматичний контроль висоти зрізу є стандартною функцією на всіх машинах. Комбайн має можливість використовувати систему автоматичного вирівнювання жатки Autolevel. Ця система буде відслідковувати контур поверхні ґрунту з точністю до 8 відсотків.

Продовжуйте слідкувати за нашим проектом статей про співпрацю «Волинської фондової компанії» з господарствами по всій Україні, адже приклад застосування широкого асортименту якісної техніки та відмінного сервісу, підкріплений відгуками багатьох аграріїв, заслуговує пильної уваги.

Тетяна Бєлінська

IMGP1555