На Івано-Франківщині показали найкращі зразки кукурудзи

371

12 вересня 2017 р. на базі підприємства Філія «Перспектив» ПрАТ «Зернопродукт МХП» (м.Городенка, Івано-Франківська обл.) пройшов День поля. Організаторами виступили провідні селекційні компанії DuPont Pioneer, SAATBAU, RAGT, Euralis, Monsanto, які презентували гібриди кукурудзи та соняшнику.

Павло Григорович Потомський, директор Філії «Перспектив»:

«Кожного року ми стараємось висіяти на демо-ділянках нові гібриди. Більшість із представлених тут ще не зареєстровані в Україні. Насіннєві компанії постарались, завезли матеріал, який дає нам змогу дивитись вперед. Сьогодні на Дні поля візуально можна побачити як виглядає той чи інший гібрид, але кінцевий результат роботи буде тоді, коли зайде комбайн, коли гібриди зберуть, зважать і зроблять аналіз на вологість. Нас цікавить не тільки кількість врожаю, а і його якість. Тому кожен гібрид буде проаналізовано на вміст білку, крохмалю, протеїну. Багато залежить від того для яких цілей він має використовуватись.

На даному полі демо-посіви кукурудзи займають 20-25 гектарів, соняшнику – 5 гектарів. Стараємось засівати наші демо-ділянки ближче до дороги, щоб у будь-який час власники с/г підприємств, агрономи, могли їх оглянути. Таблички стоять протягом усього вегетаційного періоду, аж до збирання».

За словами Павла Григоровича, насіннєві компанії підбирали гібриди самі, єдиною умовою від господарства було ФАО від 250 до 320, оскільки гібриди з такими показниками найбільше підходять для використання на цій території.

Завершився захід підведенням підсумків та дружнім обідом.