Міжнародна агропромислова виставка AGROEXPO­-2017

525

Організатори виставки: Міністерство аграрної політики та продовольства України, Кіровоградська обласна державна адміністрація, Торгово-промислова палата України, Федерація роботодавців України, Національна академія аграрних наук України, Асоціація підприємств-виробників техніки та обладнання для АПК «Украгромаш», ВГО «Українська асоціація аграрних інженерів».

V Міжнародна агропромислова виставка з польовою демонстрацією техніки AGROEXPO-2017, яка тривала з 20 по 23 вересня, пройшла на рекордній для України площі – 119 100 м² (відкритий виставковий майданчик – 101 800 м², критий – 17 300 м²).

Особливістю AGROEXPO є те, що новинки сільгосптехніки світових та вітчизняних брендів можна побачити не тільки на статичних експозиціях, а й безпосередньо в роботі в полі на спеціальному полігоні. У цьому році в роботі було показано 48 агрегатів (дискові борони, сівалки, плуги, культиватори, обприскувачі, розкидачі добрив та багато ін.) таких відомих іноземних брендів, як «Lemken», «Pöttinger», «Case H», «Väderstad», «Kuhn». Серед вітчизняних – «Лозівські машини», «Червона Зірка» (Ельворті), «Укрсільгоспмаш», «Велес-Агро», «Оріхівсільмаш» та ін.

Одним із найфеєричніших дійств на AGROEXPO-2017 стало стронгмен-шоу найсильніших атлетів України під керівництвом володаря титулу «Найсильніша людина світу 2004» Василя Вірастюка. Під час заходу було встановлено рекорд України у категорії «Спорт, спец. підготовка» по перетягуванню трактора агрегованого посівним комплексом. В якості «снаряду» була використана зчіпка: трактор NEW HOLLAND T8.40 та посівний комплекс ELVORTI ALCOR 10.0 загальною вагою 27.200 кг. Рекорд встановлювали четверо атлетів та, який було зафіксовано «Книгою рекордів України».

Всі чотири дні виставки супроводжувались широкою діловою програмою. У перший день пройшла панельна дискусія Міністерства аграрної політики та продовольства України спільно з Федерацією роботодавців України та за участі народного депутата України, почесного президента асоціації «Украгромаш» Анатолія Гіршфельда. Другого дня відбувся форум «Центральноукраїнський інвестиційний день». У церемонії урочистого відкриття форуму взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Корея в Україні пан Лі Янг-Гу, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Македонія в Україні Столе Змейкоскі та народний депутат України Сергій Тарута.

Новинкою AGROEXPO-2017 стало проведення тест-драйву позашляховиків та кросоверів, де кожен бажаючий зміг випробувати новинки світового автопрому. Крім того, вже традиційну виставку автомобілів «Autoland» було розширено до 5 500 м² та перенесено у критий виставковий павільйон.

Експозиція «Тваринництво та птахівництво» цього року зайняла площу 2000 м² («чиста» площа павільйонів). На експозиції була представлена велика рогата худоба, коні, страуси, вівці, кози, кролі, кури, перепели та багато іншої живності. А на другий день виставки AGROEXPO-2017 відвідувачі змогли поласувати смачними крафтовими (фермерськими) сирами та визначити найкращий.

На AGROEXPO-2017 аграрії мали змогу купити сільгосптехніку всіх можливих видів дешевше. Діяли вже традиційні дві акції. За умовами першої, у разі підписання безпосередньо на виставці договорів на купівлю техніки, аграрій отримував знижку від 5%. Друга передбачала дисконт від 10%, якщо техніку придбавали прямо на виставці.

Традиційно на AGROEXPO-2017 працював Всеукраїнський освітній ярмарок, де свої наукові потужності показали 39 навчальних закладів з різних куточків України.

Окремим блоком пройшов культурно-розважальний захід «Покровський ярмарок» з міні-експозиціями, конкурсами, частуваннями, виступами творчих колективів та товарами майстрів декоративно-ужиткового мистецтва з усіх куточків України. В рамках відбувся традиційний конкурс «Гарбуз-велетень». Вага гарбуза склала 46,8 кг. Переможець Валерій Помазан з селища Кожанка Київської області отримав у подарунок 32-дюймовий телевізор. У минулому році найбільшого гарбуза виростив житель Олександрівського району Сергій Куценко. Його гарбуз заважив на 63 кг.

Загалом у V Міжнародній агропромисловій виставці з польовою демонстрацією техніки AGROEXPO-2017 взяли участь 585 профільних компаній та 530 учасників «Покровського ярмарку». За чотири дні виставку відвідало 27 250 осіб (у минулому році за три дні – 20 700).

Коментарі учасників виставки

Ківерник В’ячеслав Анатолійович, директор Торгового дому “Ельворті”:

«На виставці «АгроЕкспо» цього року компанія «Ельворті» представила 7 нових машин. Це – сівалки зернові, сівалки пропашні для висіву соняшника і кукурудзи, обприскувач TETIS з довжиною штанги 28 м, культиватор суцільного обробітку ґрунту POLARIS 5-рядний і борона дискова ANTARES 8х4. На сьогодні на ринку України аналогів така борона не має, вона розрахована під потужний трактор 400-450 к.с.

Також цього року приймаємо активну участь у польових демонстраціях. Показуємо широку номенклатуру нашої продукції: зернові сівалки ASTRA 6, дискові борони PALLADA 6, обприскувач  TETIS 24 і посівний комплекс ALCOR 10.

Компанія «Ельворті» на виставці завжди старається бути однією із найбільш помітних, найкраще представленою. Цього року ми оформили нашу експозицію у стилі українського подвір’я – з хатою та млином. Відвідувачі мають змогу зайти та ознайомитись з історією заводу «Ельворті», ми представили фотоекспозицію від засновників заводу, англійських підприємців Роберта і Томаса Ельворті, які заснували його 1874 року. Гості мають змогу оглянути виставку з висоти та зробити селфі на площадці, яка користується дуже великим попитом у відвідувачів».

Олександр Погрінчук, менеджер компанії «НФМ  АГРО» у Кіровоградській обл.:

«Компанія «НФМ АГРО» є офіційним дистриб’ютором Case IH в Україні та представляє на ринку всю лінійку техніки цього бренду – трактори, комбайни, обприскувачі та причіпну техніку. Цього року на виставці «АгроЕкспо» презентували напівнавісний оборотний 6-корпусний плуг Rabe Super Albatros (Німеччина), призначений для оранки як важких, так і легких піщаних ґрунтів; та компактор чеського бренду BEDNAR – це 6-метровий агрегат для передпосівної підготовки ґрунту, який дуже широко використовують у господарствах, що сіють бобові.

Компанія «НФМ АГРО» у м. Кропивницький має своє представництво – офіс і склад запасних частин з постійною наявністю більш ніж 20 000 найменувань. В Україні – найбільша технічна база, 8 сервісних центрів, парк нових обладнаних сервісних автомобілів і більше 100 фахівців, які здатні оперативно реагувати на будь-які непередбачені ситуації по всій території України.

Від виставки маємо дуже позитивне враження, з кожним роком вона збільшує свої об’єми. До нашого стенду підходять аграрії з усієї України – із Житомирської, Миколаївської, Одеської, Черкаської, Хмельницької і, звичайно, Кіровоградської областей. Це клієнти, перед якими ми вже себе добре зарекомендували, вони нас знають, але тут цікаво зустрітися, є час поспілкуватися. Фермери діляться з нами тими чи іншими питаннями, а ми маємо змогу вчасно на них відреагувати. Наступного року плануємо зайняти більшу площу і більш повно представити свій асортимент».

Андрій Сорока, спеціаліст відділу маркетингу та продажів компанії «Агротерра»:

«На виставці «АгроЕкспо» наша компанія представила свій проект FreeFARM, який спеціалізується на точному землеробстві. Це технології Strip-Till, Sidedress і розчинення мінеральних добрив. Проект FreeFARM за досить недовгий час відзначився тим, що аграрії побачили його ефективність, побачили, що є альтернативні рішення, які дають можливість економити кошти, отримувати більші врожаї із меншими затратами. Сьогодні проект уже динамічно працює у Східній, Західній, Північній і Південній Україні.

Економія коштів відбувається завдяки новітній технології обробітку ґрунту Strip-Till (смуговий обробіток), збереженню ресурсів, енергозбереженню і також технології, що дозволяє заощаджувати вологу у ґрунті, зменшувати кількість технологічних операцій, у результаті – збільшуючи врожаї.

Потрібно розуміти те, що ми не можемо впливати на ціну продукції на зовнішніх ринках, але ми завжди можемо впливати на собівартість продукції. Тобто з 1 гектара з меншими затратами можна отримувати більше прибутку.

Ми представили агрегати для  технології Sidedress, яка передбачає управління вегетацією рослини. Завдяки цій технології ми можемо вносити добрива тоді, коли рослині це потрібно, у будь-якій фазі розвитку, адже рослина протягом свого періоду вегетації споживає добрива нерівномірно. Додаткове обладнання на самохідні обприскувачі та набір форсунок дозволяють вносити добрива не тільки зверху, а й під корінь рослини. Отримуємо економію добрив, і даємо рослині добрива тоді, коли їй потрібно.

Також компанія “Агротерра” представила агрегати для роботи з покривними культурами. Завдяки ним, можемо значно економити на внесенні мінеральних добрив, пестицидів, гербіцидів. Наше обладнання – зональний ролер американського виробництва фірми DAWN, який придавлює покривну культуру й одночасно готує стрічку, в яку потім буде “йти” сівалка та сіяти. На виставці ми зустріли багато аграріїв, які цікавляться новими технологіями та сучасними тенденціями розвитку сільського господарства».