На п’ятій «Битві Агротитанів» показали рекордну кількість техніки

239

На початку вересня у Тетіївському районі, у селі Степовому, що на Київщині відбулася п’ята «Битва Агротитанів», де українські та іноземні виробники демонстрували у дії усі можливості і переваги сучасної техніки. Цьогорічний захід організували Всеукраїнська Аграрна Рада, група компаній «ТАК» та агроконсалтингова компанія DYKUN.

За два дні роботи захід відвідали понад 1600 відвідувачів, які побачили у роботі 126 одиниць техніки та 350 одиниць в статиці від 65 компаній-партнерів. За словами керівника проекту Алли Чухрай, це беззаперечний рекорд за п’ять років проведення.

Новинкою цього року стала демонстрація «техніки з пробігом», що дало змогу відвідувачам пересвідчитись у тому, що і через кілька років експлуатації агрегати працюють ефективно.

В межах шести постійно діючих демонстраційних зон відбувались польові випробування, де учасники могли побачити в роботі обприскувачі, сівалки, комбайни, плуги, глибокорозпушувачі, борони і культиватори.

Приміром, на демонстрації борін та культиваторів за увагу глядачів боролись 26 агрегатів для обробітку ґрунту з шириною захвату 1-7 м та 8-14 м.

Серед відвідувачів – Василь Пономаренко, одноосібник зі Звенигородки, що на Черкащині, приїхав подивитись на техніку в роботі.

“Набагато краще побачити, як вона працює в полі, побачити все в роботі, тільки тоді можна щось оцінювати, – запевняє аграрій. – Ми шукаємо плуга і сівалку. Щоб і якісні, і не дорогі, щоб була нормальна техніка, бо за мільйон ми брати не можемо. У нас всього 10 гектарів і ми не можемо конкурувати з великими агрохолдингами. І тому так ретельно вибираємо техніку, бо грошей у нас не так багато…”

Що ж пропонували на цьогорічній «Битві Агротитанів»?

Сергій Марченко, заступник директора з комерційної діяльності компанії “Агріматко Україна”:

«У “Битві Агротитанів” беремо участь ми з першого року. Нам цікавий такий формат заходу, адже тут є живе спілкування. Машини реально можна побачити, оглянути, попробувати в роботі. Нікому не відмовляємо, запрошуємо у кабіну: сісти, покермувати, відчути міць у руках та простоту керування.

Цього разу ми традиційно представляємо обприскувач, сівалки і навантажувальну техніку JCB. Ми представили передову модель сівалки точного висіву Monosem NX. Це 8-рядкова сівалка точного висіву з електроприводом, яка може працювати на високих швидкостях для посіву кукурудзи та соняшнику і пристосована для роботи за no-till, mini-till технологією.

Серед обприскувачів ми представили самохідний обприскувач компанії JACTО, офіційним ексклюзивним дистриб’ютором якої є «Агріматко Україна». Це UNIPORT 3030 з автоматичним контролем обприскування у полі, контролем кожної форсунки. Із навантажувальної техніки – це телескопічний навантажувач JCB 531-70 – бестселер продажів в Україні на сьогодні. І також фронтальний навантажувач JCB 434S – спеціалізований навантажувач для тих, хто займається тваринництвом».

Максим Чикунов, керівник департаменту маркетингу компанії «АМАКО Україна»:

«Наша компанія вже традиційно бере участь у «Битві Агротитанів», яка проходить на території групи компаній «ТАК» – нашого хорошого клієнта і партнера.

Цього року ми представляємо як сільгосптехніку, так і комерційні автомобілі IVECO. Приміром, трактор Massey Ferguson 8737 з культиватором Köckerling VARIO на 370 кінських сил. Також ми представили в роботі 4-метровий агрегат – культиватор Köckerling VARIO для інтенсивного обробітку ґрунту, комбайн Massey Ferguson 7370 Beta та телескопічний навантажувач Massey Ferguson TH.7038. Також ми представили зерновоз IVECO AGRO STRALIS з алюмінієвим напівпричепом WIELTON об’ємом 55 м3 .

Справжнім улюбленцем відвідувачів став самоскид, спроектований на базі шасі IVECO Daily із кузовом 6 м 3 та ефективною вантажопідйомністю 4 т. Ця вантажівка обладнана трилітровим турбодизельним двигуном 150 к.с., механічною 6-ти ступеневою КПП та блокуванням заднього диференціалу».

Антон Шевченко, представник компанії VELES AGRO:

«У «Битві Агротитанів» беремо участь вже другий рік. Торік показували дискову борону ZEUS, яка й була одразу ж продана з тієї виставки.

Цього року, ми привезли 5 агрегатів. Демонструємо в роботі оборотний плуг PON 5+1, глибокорозпушувач GRS 4 з внесення добрив і дискову борону KRONOS 6. Також на нашому виставковому майданчику можна побачити сівалку зернову механічну SZM Nika 4 і плуг 3-корпусний.

Багато відвідувачів виставки знаходяться біля дискової борони, біля плуга та глибокорозпушувача, тому, що це сезонна техніка. Глибокорозпушувач і плуг – це те, що потрібно на осінь, а дискова борона зроблена так, що може готувати передпосівне ложе. Це важливо робити під озимину».

Ігор Лобатенко, представник ТОВ “Ведерстад”  у Центральній Україні:

«Тут ми показуємо в роботі диско-лаповий культиватор TopDown. Він здатний виконати практично ту саму роботу, що і плуг, але зі суттєвим зменшенням розходу палива, плюс після проходу він ущільнює верхні шари ґрунту, щоб не виходила волога. Також виставляємо дисковий культиватор Carrier 6,5 метрів. Його перевага – це легка дискова борона, здатна зробити глибину 3 см, добре готує ґрунт перед посівом.

Наша королева – сівалка Tempo. Цього року до продажу з`явилася 16-рядкова. На наступний рік для продажу в Україні нам виділили всього 25 сівалок Тempo L-16. І вже п’ять ми продали. У червні на виставці Агро-2017 у нас тільки відкрився старт продажу, і сівалка одразу «полетіла» у Кагарлицький район Київської області, у СК “Агробізнес”.

Іван Терещенко, комерційний директор «РАЖТ Семенс-Україна»:

«Компанія «РАЖТ Семенс-Україна» – генеральний насіннєвий партнер «Битви Агротитанів 2017». Це французька селекційна компанія, яка має у своєму портфоліо 26 видів різних культур. На цьому заході ми демонструємо 20 високоефективних гібридів кукурудзи. Ми підібрали найкращі гібриди для цієї зони вирощування, але, на жаль, не могли спрогнозувати погодні умови. Зокрема, у цьому регіоні від зими до сьогодні випало всього-на-всього 8 мм опадів! Це аномально! Це у сто раз менше ніж потрібно. Тому, враховуючи, що ніхто не знав, які природа зробить сюрпризи, навіть у цій ситуації середня врожайність наших гібридів кукурудзи на демо-ділянках склала 73 ц/га. І фермери сьогодні на «Битві Агротитанів» мали змогу звернути увагу на стан посівів у таких кліматичних умовах.