Міць і продуктивність шведського сімейного бізнесу Väderstad

434

Невеличке містечко Ведерстад на півдні Швеції відоме на цілий світ. Завдяки чому? Про це знають виробники сільськогосподарської продукції. Як відомо, фундаментом майбутнього врожаю є підготовка ґрунту до оптимальних кондицій та проведення ефективної сівби культур. Забезпечити високу якість цих операцій взялися у сім’ї фермерів і досягли небачених результатів – техніка бренду Väderstad стала світовим лідером за надійністю, швидкістю і якістю роботи.

Підтвердженням цього стали рекорди продуктивності роботи сівалок. Так, протягом квітня 2017 року 16-рядною сівалкою точного висіву Tempo L16 Väderstad було встановлено два світові рекорди: за 24 години висіяно насіння кукурудзи на площі 502,05 га при середній швидкості 20 км/год (Угорщина) та насіння соняшника 479,73 га з одночасним внесення добрив при середній швидкості 20,8 км/год (Україна).

РОЗШИРЕННЯ РИНКУ

Демонстрація надзвичайної надійності, міцності та продуктивності на теренах України відбувається уже понад 11 років, відколи завод-виробник Väderstad продав першу одиницю своєї техніки. За цей період вітчизняним аграріям реалізовано 1800 одиниць ґрунтообробних агрегатів і сівалок, якими обробляють більше трьох мільйонів гектарів щорічно. Техніку Väderstad знають, користуються і оновлюють.

Для більш широкої співпраці зі сільськогосподарськими виробниками в Україні компанія Väderstad підписала стратегічну угоду зі світовим лідером виробництва сільськогосподарської техніки John Deere. На практиці це означає, що відтепер у єдиній дилерській мережі John Deere в Україні аграрії матимуть можливість одночасно придбати сільськогосподарську і причіпну техніку високої якості. Таким чином ТОВ «Ведерстад» продовжить і надалі свою важливу діяльність в галузі імпорту машин, сервісу і постачанні запасних частин для гарантованого задоволення кінцевих споживачів – аграріїв.

За висновками менеджменту Väderstad таке партнерство матиме подвійний ефект, оскільки одночасно дозволить дилерам пропонувати клієнтам в Україні як широкий асортимент техніки John Deere, так і зернових сівалок, сівалок точного висіву та культиваторів Väderstad. Про це заявив генеральний директор компанії Väderstad в Україні Віталій Філатов на Національному Дні поля «Платформа інновацій», організованому спільно з дилером John Deere в Україні – компанією «Агросем», що відбувся 17 серпня 2017 року у с.Дзвиняч Заліщицького р-ну на Тернопільщині:

«Сьогодні ми спільно з партнерами презентуємо новий вектор стратегії розвитку та ефективні рішення у каналах реалізації техніки. Компанія Väderstad виступає рівноцінним партнером John Deere, яких об’єднує єдина концепція преміальної техніки для сільського господарства».

За період становлення компанії Väderstad в Україні відбулися кардинальні зміни і в ринковому середовищі – перехід сільського господарства від пострадянського типу (коли ресурси купували за остаточним принципом у сезон) до аграрного бізнесу ринкового типу (коли все планують наперед). До таких змін адаптувалася і компанія Väderstad, видаючи ордери на виробництво техніки протягом усього календарного року, не відчуваючи при цьому сезонних коливань. Підтвердженням цього є планомірне замовлення і купівля техніки у період початку маркетингового року до кінця грудня.

«Серед таких клієнтів компанії Väderstad є господарства, в обробітку яких і тисяча гектарів, і понад сто тисяч. А об’єднує їх бажання використовувати сучасні технології вирощування культур та надійну техніку. Надійність нашої техніки підтверджується тим, що ми єдина компанія у світі, яка пропонує 2 роки гарантії на причіпну техніку. Більше того, ми – єдиний завод, що самотужки виробляє і робочі органи для своєї техніки. Повністю відповідати за кожну деталь культиватора чи сівалки – у цьому полягає стратегія компанії Väderstad», – зазначив Віталій Філатов.

ДЕМОНСТРАЦІЯ ШВЕДСЬКОЇ НАДІЙНОСТІ

Техніку Väderstad демонстрували і на Національному Дні поля «Платформа інновацій»: дисковий культиватор Carrier 500; зернову сівалку Rapid A600С та сівалку точного висіву Tempo F8.

Про основні технічні характеристики і особливості експлуатації у полі відвідувачам заходу розповів керівник продаж ТОВ «Ведерстад» Володимир Підвальний.

Дисковий культиватор Carrier 500 – це багатофункціональне знаряддя для лущення стерні, підготовки посівного ложа, ущільнення, розподілення та подрібнення рослинних решток. До його основних переваг належать здатність агрегату за один прохід якісно підготувати ґрунт, вирівняти поверхню після оранки або здійснити сівбу дрібнонасіннєвих культур, встановивши міні-сівалку, що дозволяє господарству значно знизити експлуатаційні витрати виробництва сільгосппродукції.

Carrier 500 може бути оснащений 450-міліметровими або 470-міліметровими дисками TrueCut, які мають вирізи різної величини для інтенсивного чи більш глибокого обробітку ґрунту. Він також може оснащуватись штригельною бороною, завдяки якій за один прохід агрегат не лише подрібнює, перемішує солому, а й рівномірно розподіляє її.

Ще однією особливістю Carrier, що додає йому універсальності у застосуванні, є опція ножовий коток CrossCutter. Він забезпечує інтенсивне подрібнення стебел ріпаку, соняшнику та інших пожнивних решток.

До того ж, у конструкції культиватора можуть бути важкі вирівнювальні планки CrossBoard Heavy, які ретельно подрібнюють, вирівнюють ґрунт та утворюють ідеальну поверхню під посів.

Існує і нетрадиційний спосіб застосування культиватора Carrier 500 – для сівби дрібнонасіннєвих культур. Це можна зреалізувати за допомогою навісної міні-сівалки BioDrill 360 під час обробітку ґрунту.

Далі гостей Національного Дня поля ознайомили зі зерновою сівалкою Rapid A600C, яка демонструє стабільні результати сівби, працюючи на високій швидкості. Широке застосування сівалки у всьому світі підтверджує простоту конструкції у поєднанні з якістю машини, що гарантує тривалий термін служби та низькі експлуатаційні затрати.

Презентована модель сівалки має пневматичну систему подачі насіння з дуже високою швидкістю висіву та можливість одночасного внесення добрив.

Сівалки Rapid A600C є надзвичайно продуктивними. Це забезпечує дозувальна система Fenix (здатна працювати з нормами висіву від 1,5 до 500 кг/га), що не впливає на зміну швидкості висіву під час роботи. У комбінованій версії сівалки також вбудований шнековий транспортер, який переносить дозовані порції добрива прямо у повітряний потік розподільчої головки добрив і до сошників.

Для точного висіву на полях з неправильною конфігурацією сівалки Rapid A600С у стандартній комплектації оснащені системою відключення половини роботи машини.

Ефективне управління сівалкою забезпечує система Väderstad E-Control на базі iPad, яка дозволяє застосовувати дистанційне налаштування і калібрування, а також зручний моніторинг і контроль у режимі реального часу.

На Національному Дні поля «Платформа інновацій» компанія Väderstad презентувала також сівалку точного висіву нового покоління за технологією Tempo, яка цього року встановила світовий рекорд висіву кукурудзи: за 24 години – 502 гектари.

Виробник представив напівпричіпну високошвидкісну сівалку точного висіву Tempo F8. Вражаючу точність глибини висіву забезпечують потужні висівні секції з її елементами довантаження та контролю, завдяки чому досягається стабільність ходу, навіть за умов горбистої поверхні. Сама технологія висіву, яка передбачає використання підвищеного тиску в системі для поштучного дозування та транспортування насіння до сім’яложа, зробила сівалку нечутливою до високої швидкості висіву зі збереженням якісних показників.

Особливістю сівалки Tempo F є те, що її можна оснащувати великим бункером і дисковими сошниками для внесення добрив (бункер для добрив має місткість 1700 літрів).

Тут, на «Платформі інновацій», Національному Дні поля у с.Дзвиняч на Тернопільщині,  компанія Väderstad вкотре підтвердила високий рівень у виробництві причіпної ґрунтообробної техніки – світового рекордсмена швидкості, точності та надійності у вирощуванні сільськогосподарських культур.

Андрій Сава