На Французькому Дні поля «Волинська Фондова Компанія» продемонструвала два оБприскувача бренда KUHN – самохідний  Boxer 2025 M і причепний Oceanis 7700 RHA

243

3 серпня на базі ТОВ «Маяк-Худяки», що знаходиться у  с. Худяки Черкаської області,  відбувся Французький День Поля, організований компанією Євраліс разом з компанією KUHN-Україна за сприяння Посольства Франції в Україні. Під час заходу відбулися польові презентації на посівах, польові шоу техніки в роботі.

На Дні поля «Волинська фондова компанія» представила потужну техніку зі світовим ім’ям – причіпний обприскувач Kuhn Oceanis 7700 RHA та самохідний обприскувач Kuhn Boxer 2025 M, які викликали неабиякий інтерес аграріїв під час польових презентацій.

Про унікальну техніку розповів бренд-менеджер «Волинської фондової компанії» з напрямку KUHN.

Самохідний Kuhn Boxer 2025 M – ідеальна машина для малих і середніх господарств

На сьогоднішній день самохідний обприскувач Kuhn Boxer 2025 – найлегша машина на ринку. Це дає чимало суттєвих переваг – кращу продуктивність, менше ущільнення ґрунту, економічність.

Машина розрахована на малі і середні господарства. Особливо буде цікаво тим, у кого земельні ділянки невеликі, розділені, тому для того, щоб оперативно і продуктивно виконувати роботу обприскування і пересуватися від однієї ділянки до іншої, така машина буде слугувати якнайкраще.

Головні конструктивні особливості, які вирізняють обприскувач – це ергономічна кабіна, надзвичайно міцний корпус, оснащений пневматичною підвіскою, дорожній просвіт 1,4 метра.

Чотири пневмоподушки, які знаходяться над вісями, забезпечують кращу стабілізацію при роботі – вони краще «ковтають» нерівності, покращують не тільки комфорт водія, але і стабільність усієї машини.

Кабіна, як для такої машини, доволі велика, маємо надзвичайно ефективну оглядовість передніх коліс і поля. Кабіна герметична, обладнана кондиціонером і вугільним фільтром, який захищає від попадання хімікатів.

Тоді як у багатьох виробників роздільники рядків поставляються опційно, у Kuhn Boxer 2025 вони вже є у базовій комплектації. Також у такому класі машина вже йде з навігацією. Крім того, є автопідрулювання і автопілот, який веде машину точно заданою траєкторією.

Стабілізація штанги – один з найважливіших параметрів, відбувається як гідроциліндрами, так і азотними акумуляторами, і це забезпечує надзвичайно рівну витримку штанги. Можна бути впевненим за максимально якісне дотримання висоти, незалежно від того, чи це край штанги чи центральна секція.

Що стосується додаткових опцій, то при бажанні штанга може бути обладнана датчиками висоти, що дає можливість додатково захиститися від пошкоджень: коли штанга находить на якусь нерівність, датчик подає сигнал і штанга автоматично піднімається. Зараз у базовій комплектації на краях штанги стоїть механічний захист від пошкодження – гаки.

Ширину колії можна регулювати механічно. В базовій комплектації відстань між колесами 2,5 м, якщо переставити місцями праві і ліві колеса, то ширину колії можна збільшити до 2,7 м.

Обприскувач обладнаний боковим освітленням – це LED-фари, що забезпечують надзвичайну якість освітлення, з яким можна сміливо працювати в нічну пору.

«Зазначу, що самохідний обприскувач Kuhn Boxer виготовляється у Бразилії на заводі Montana, – розповів Денис Кузьмич. – Для України Kuhn Montana – досить відома техніка, яка завозилася в нашу країну з 2007 року. Є аграрії, які зараз працюють на цих машинах і надзвичайно задоволені, передовсім, її надійністю, простотою в експлуатації і обслуговуванні».

Мовою цифр:

Продуктивність машини – близько 300 га за зміну.

Середня швидкість – 15-17 км/год.

Ширина штанги – 25 метрів.

Ємкість бочки – 2000 літрів. Бак для чистої води на 26 літрів, бак для маточного розчину – 36 літрів.

Довжина штанги – 25 метрів, має сім секцій для обприскування.

Вага порожньої машини 6 тонн.

Причіпний обприскувач Kuhn Oceanis 7700 RHA допоможе значно заощадити гроші

Цей причіпний обприскувач виробництва Франції – один з найбільших у своєму класі. Перевагами даної моделі є надзвичайно надійна конструкція, суперстабільна алюмінієва штанга, стійка до корозії та нечутливий до агресивних продуктів та УФ-променів бак з армованого поліестеру. У бака немає гострих кутів, рідина дуже плавно рухається всередині, хімія не затримується на стінках, і це дає ефект при промивці бочки.

Пружинний механізм підвіски тягового дишла забезпечує якісну стабілізацію. Всі нерівності, коливання і удари гасяться пружинами.

Окрема перевага – простий доступ оператора до вузла керування. Завдяки простим схемам, зображеними на цьому вузлі, можна досить просто керувати процесами. Досить легко розібратись, яку ручку повертати і яку функцію застосувати: чи це обприскування, чи це обмивання бочки, чи це подача рідини на форсунки тощо.

Причіпний обприскувач Kuhn Oceanis має одні з найбільших коліс, і це зменшує потребу у великій тягловій силі – йому потрібен трактор потужністю 200 кінських сил. Це незважаючи на те, що цей оприскувач має велику вагу (порожній важить 5 тонн) і великий об’єм (від 7700 л номінальних до 8100 л фактичних).

Завдяки тому, що бак для чистої води розташований по центру, позаду бочки обприскувача, це дає додаткову стабілізацію конструкції. У багатьох виробників бак розташований збоку і це досить небезпечно – були непоодинокі випадки, коли на поворотах машини переверталися. За рахунок такого розміщення як у Kuhn Oceanis 7700 машина стабільніша в роботі.

Особлива перевага – штанга, зроблена зі спеціального запатентованого алюмінієвого сплаву, вона надзвичайно міцна і стійка до корозії, термін її експлуатації – більше 10 років. Стабілізація штанги забезпечується як азотними акумуляторами, так і гідроциліндрами, і відбувається в трьох положеннях. Тут застосована запатентована система стабилизації штанги – маятниково-шатурна підвіска Equlibra, яка, до речі, дає додатковий захист від перешкод. Штанга, зустрівшись з перешкодою, просто відходить назад і повертається у своє положення.

Багато хто з аграріїв хоче мати можливість посекційного відключення, для того, щоб економити розчин. І в Kuhn Oceanis 7700 це можливо. Оприскувач проходить певну територію, на моніторі малюється карта виконаних робіт. Коли машина розвертається і штанга потрапляє на вже оброблену територію, то вона автоматично відключає передачу рідини на секцію, аби двічі не обприскувати одну й ту саму площу. Це дає суттєву економію на хімікатах. До речі, ще про економію. За рахунок того, що у цього причіпного обприскувача центральний бак має видовжену до землі форму, то залишок рідини залишається мінімальним – і це також дуже велика перевага.

«Цей причіпний обприскувач по продуктивності зрівнюється із самохідним, – запевняє Денис Кузьмич, бренд-менеджер Волинської фондової компанії з напрямку KUHN. – До того ж вартість такої машини вдвічі менше від самохідного обприскувача, а продуктивність така сама. Він працює на досить високій швидкості, 16-17 км на годину, і за зміну він може обробити 600-700 га. Крім того, він вигідний і з точки зору логістики рідини. Якщо поле знаходиться далеко від основної бази, то треба приганяти окремо цистерну для того, щоб заправити, або їздити за рідиною. А 8 кубів ємності дозволяє продуктивно працювати на одному заповненні. До того ж, цей агрегат набагато легший від аналогів, по-перше, за рахунок склопластикового бака зі спеціальною перегородкою, по-друге – дюралюмінієвої штанги, рами з високоякісної полегшеної сталі. І всі ці переваги дають можливість виходити в поле раніше».

Під час польових демонстрацій аграрії звернули увагу на відмінну стабілізацію причіпного обприскувача.

Мовою цифр

Продуктивність машини – близько 600 га за зміну.

Середня швидкість – 16-17 км/год.

Ширина штанги в представленій комплектації – 36 м, найбільш можлива – 48 метрів.

Ємкість баку – при номінальному об’ємі 7700 л, реальний об’єм бочки складає 8100 літрів. Бак для чистої води на 550 л, рукомийник 35 л.

Вага порожньої машини 8 тонн.

Ольга Соломка