На Херсонщині зафіксували новий спалах чуми свиней

143

Фахівці ветеринарної медицини зареєстрували черговий випадок небезпечного вірусного захворювання тварин – африканської чуми свиней (АЧС) в Херсонській області, повідомила прес-служба Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.

Згідно з повідомленням УНІАН, ветеринари зафіксували загибель заражених свиней в підсобному господарстві в селі Бехтери. Діагноз АЧС підтверджений лабораторними дослідженнями. Госпродпотребслужба не уточнює кількість заражених тварин. У вогнищах захворювання проводяться заходи щодо локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС. Згідно з даними з відкритих джерел, з початку цього року в Україні зареєстровано 109 спалахів АЧС. Загалом з 2012 року і станом на 22 вересня 2017 року на території України ветеринари зареєстрували 257 спалахів АЧС в 23 областях.

Уряд також пропонує у 2018 році в 6 разів збільшити фінансування Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів для боротьби з небезпечними вірусними захворюваннями тварин, зокрема, африканською чумою свиней (АЧС). Таким чином, фінансування протиепізоотичних заходів наступного року зросте до 687,2 мільйона гривень з 113,7 мільйона гривень 2017 року.

www.economics.unian.ua