Поголів’я свиней в Україні скорочується

217

В Україні за станом на 1 вересня 2017 року поголів’я свиней в сільськогосподарських підприємствах склало 3,45 млн голів, що на 10,37% менше, ніж на відповідну дату минулого року.

«Зменшення поголів’я свиней спостерігається у всіх регіонах України, за винятком Волинської, Донецької, Київської та Рівненської областей. Там виробники сукупно збільшили кількість свиней на 53 тис. голів», – йдеться в повідомленні УкрАгроКонсалт.

Аналітики відзначають, що кількість свиней зменшилася на промислових фермах Запорізької (-54,2 тис. голів порівняно з поголів’ям станом на 1 вересня 2016 р.), Полтавській (63 тис. свиней) і Харківській області (115 тис. свиней).

Масштабне скорочення промислового поголів’я в Харківській області пов’язано з плановою реновацією поголів’я одного з ключових операторів регіону, і носить тимчасовий характер. Аналогічну стратегію скорочення поголів’я з метою модернізації виробничих приміщень та оновлення поголів’я вибрали і ряд виробників свинини середніх розмірів.

«В кінці 2017 року і на початку 2018 р варто очікувати поступове відновлення поголів’я свиней промислового сектора», – коментують в аналітичному відділі АСУ.

www.ukragroconsult.com