Cистема живлення має бути інноваційною: пропозиції для садівників

547

Будь-яка людина у світі є безпосереднім споживачем продуктів харчування, значне місце серед яких займають фрукти. Їх вирощування залежить від багатьох факторів: якості землі, кліматичних умов, технологій обробітку ґрунту, живлення, захисту рослин, а також наукового обґрунтування усіх складових виробничого ланцюга.

Сумарний ефект від взаємодії факторів забезпечується посиленою синергією. Це добре розуміють у компанії «Тімак Агро Україна», адже у її польовій та науково-дослідницькій діяльності формуються найкращі рішення у галузі живлення сільськогосподарських культур.

«Тімак Агро Україна» як дочірня компанія Групи Roullier (Франція) забезпечує аграріїв, в тому числі садівників, продукцією, що відповідає найвищим міжнародним стандартам якості та безпеки. Наші технології є революційними на ринку мінерального живлення і дозволяють виробникам оптимізувати  свої витрати на добрива шляхом отримання високих показників врожайності із одиниці площі» – заявив Артем Шатковський, керівник Західного регіону компанії «Тімак Агро Україна».

Відкриваючи семінар з питань живлення саду він також зауважив, що технології компанії «Тімак Агро» перевіряються не тільки у власних лабораторіях, але й в садівництві у більш як 40 країн світу. Таким місцем безперечно є і фермерське господарство «Нова Мрія» на Львівщинні, де вже переконалися в ефективності продукції компанії.

Так, директор ФГ «Нова Мрія» Ярослав Прийма, вітаючи усіх гостей зазначив:

«Радий бачити вас на території нашого фермерського господарства. Зустріч відбувається з дуже пізнавального приводу – як правильно займатися садівництвом. Цей захід проводиться спільно із нашими багаторічними партнерами – компанією «Тімак Агро» – продукція якої допомагає нам отримувати стабільні врожаї та ефективно дбати про насадження. Прошу сприймати мої слова не як рекламу, а відображення реальних результатів, досягнутих протягом багатьох років. Завдяки співпраці із компанією «Тімак Агро» ми маємо здорові, високопродуктивні сади, які щороку рясно плодоносять. При цьому плоди отримуємо із високими товарними якостями, придатні для довготривалого зберігання.

Іншим визначальним чинником вибору препаратів цієї компанії є економічний результат, досягнутий на практиці.Так, якщо взяти два яблука однакового розміру вирощених за стандартної та технології від «Тімак Агро», то останнє буде на 20-25 г важчим, що пояснюється біостимулюючою активністю добрив та більш ефективним засвоєнням елементів живлення.  Якщо порівняти витрати на придбання добрив і стимуляторів росту із прибавкою урожайності (а це приблизно 5-6 тонн з одного гектара), то вони окуповуються в кілька разів за один сезон. Тому на особистому досвіді ми переконалися, що варто довіряти і застосовувати продукти компанії «Тімак Агро».

Спеціаліст з живлення рослин компанії «Тімак Агро Україна» Олег Гумен:

«Сьогодні ми знаходимся у Львівській області, де садівництво є надзвичайно поширеним. Але моніторинг багаторічних насаджень, в тому числі нашими фахівцями, засвідчує існування різноманітних проблем у багатьох господарствах. Це і стан дерев, їх продуктивність, якість врожаю. З огляду на це стратегією компанії «Тімак Агро Україна» є сприяння садівничим підприємствам в удосконаленні технологій вирощування яблук, груш та інших фруктів. Зокрема, ми спеціалізуємося на виготовленні препаратів із живлення рослин та стимуляторах росту, дія яких спрямована на отримання максимального прибутку від застосування.

У даному фермерському господарстві ми запропонували використовувати препарати з лінійки FERTILEADER. Основною рушійною силою цього біостимулятору є комплекс Seactiv, що забезпечує потужну антистресову дію, стимулює сокорух, транспорт елементів живлення і водночас являється джерелом збалансованого живлення. Його застосування за рекомендованою схемою (із нормою 3-5 л/га) дозволило на всій ділянці насадження підвищити щільність розміщення плодів на пагонах, збільшити їх масу та покращити зовнішній вигляд яблука. Таким чином, наші рішення дозволили господарству отримати додаткові прибутки з кожного гектару» – додав Олег Гумен.

Своїм особистим досвідом застосування біостимуляторів лінійки FERTILEADER поділився і агроном одного із фермерських господарств Любомир Стельмащук:

«Особисто як технолог я знайомий із препаратами компанії «Тімак Агро Україна» вже давно. Вони є ефективними у застосовуванні як на плодоносних насадженнях, так і у розплідниках. Зокрема, у своїй практиці ми користувалися біостимуляторами FERTILEADER, які мають у своєму складі природні рослинні фітогормони. Завдяки їхнім властивостям збільшився опір дерев до стресів, що виражалося у покращенні зовнішнього вигляду рослин: у них була зафіксована більш розвинена коренева система, крона формувалася швидше, а листки були більш наповненими. Саджанці, як і дорослі плодові дерева, загалом виглядали набагато здоровішими. Результатом я дуже задоволений. У рамках розшиння співпраці із компанією «Тімак Агро Україна» ми додатково почали застосовувати у своїх садах такі біостимуляроти, як FL GOLD та FL VITAL. На сьогоднішній день задача полягає у переході на комплексне живлення як плодносних садів так і маточників. Загалом ми застосовуємо ці біостимулятори на площі понад 30 га. Співпрацю із компанією будемо однозначно продовжувати, оскільки отримуємо постійно реальний позитивний результат».

Більш детально про препарати на семінарі розповів Дмитро Породзинський, продакт менеджер «Тімак Агро Україна».

Всі добрива від компанії «Тімак Агро» виконують три основні функції:

– По-перше, вони є джерелом збалансованого живлення і завдяки сучасним технологіям  значно знижують втрати поживних речовин та забезпечують їх надходження до рослини.

– По-друге, всі без винятку добрива містять біостимулюючу складову, що працює на розвиток кореневої системи, чинить антистресову дію та забезпечує активний сокорух.

– По-третє, містять огранічні компоненти, що покращують родючість ґрунту та підвищують доступність елементів живлення для кореневої системи рослин.

У сегменті гранульованих добрив компанія «Тімак Агро Україна» має 2 лінійки продуктів: Eurofertil для кислих, а Duofertil – для ґрунтів із лужною реакцією. До речі, останнє – є унікальним добривом, і не має аналогів за своїми характеристиками по всьому світі. Застосовуються гранульовані добрива як основне живлення при закладці садів або для живлення у прикореневу зону дерев.

Слід звернути особливу увагу на наступне покоління в сфері живлення сільськогосподарських культур – препарати серії Sulfammo. Це мінеральне азотне добриво, що містить біостимулятор, який сприяє кращому засвоєнню Азоту самою рослиною. А завдяки органо-кальцієвієвій оболонці, яка уповільнює процес виділення Азоту, досягається ефект пролонгованої дії та зниження втрат діючої речовини практично до нуля. Додатково цей продукт містить Сірку, Магній та Кальцій, що працюють у синергії із Азотом та покращують якісні та кількісні показники урожаності.

Для оптимального живлення при позакореневому внесенні із метою зняття стресу із рослини, збільшення вегетативної маси, покращення фотосинтезу, а також для надання необхідних поживних речовин рослині у компанії «Тімак Агро Україна» розробили стартовий (FERTIACTYL) та листовий (FERTILEADER) біостимулятори. На відміну від добрива задача біостимулятора не зводиться виключно до забезпечення рослин у елементах живлення, а полягає у оптимізації обміну речовин, збільшенню опору культур до стресів та покращенню засвоєння тих елементів живлення, які рослина бере із ґрунту або із традиційних добрив. Із цією задачей як ніхто інший на відмінно справляються біостимулятори від компанії «Тімак Агро Україна».

Таким чином, компанія «Тімак Агро Україна» пропонує без перебільшень інноваційний підхід до живлення рослин, спрямований не лише на отримання максимального прибутку від застосування добрив, а покращення ґрунтового розчину.

Андрій Сава

[nggallery id=139]