Техніка від заводу «Профі Стан» вже 10 років працює на українського аграрія

392

Сучасне агровиробництво годі собі й уявити без потужної, надійної, до того ж доступної техніки. І добре, що за таким обладнанням не доводиться далеко їздити. Вже 10 років забезпечує аграріїв сучасним устаткуванням вітчизняне підприємство «Профі Стан» з м.Кропивницького. Створене 2007 року на базі ремонтного цеху і цеху нестандартного обладнання провідного підприємства сільськогосподарського машинобудування – заводу «Червона зірка», за ці роки воно перетворилося на сучасний завод, здатний виробляти унікальну продукцію, якої так потребують наші аграрії.

 «Профі Стан» спеціалізується на виготовленні металоконструкцій будь-якого призначення і складності: від бункерів і строп до східців і парканів. Тут творчо підходять до роботи, за індивідуальними замовленнями виконують різноманітні конструкції. Приміром, конструюють і виробляють цистерни, баки, бункери, каркасні споруди – ангари, склади, цехи, кіоски, перегородки, для будівництва монтують різноманітні балки, ферми, настили, перекриття. За ці десять років підприємство у 20 разів наростило обсяги виробництва: від 300 тисяч грн. на місяць до 6 млн. грн.

Досвід і обладнання дозволяють виготовляти на заводі нестандартне устаткування та монтаж різних видів металоконструкцій і вантажопідйомного обладнання, випускати запасні частин для різноманітного обладнання, проводити капітальний ремонт металообробного, ковальсько-пресового, вантажопідйомного та інших видів обладнання, ремонтувати техніку.

Сьогодні завод «Профі Стан»все активніше працює на сільське господарство. Тепер 90-95% доходу підприємства надходить від реалізації пристосувань для сільськогосподарського виробництва.

Найпопулярніша продукція – це візки «Лан» для перевезення жаток різних виробників і різної довжини – від 6 до 12 метрів. Стабільним попитом користуються бортові завантажувачі, зернокидачі, дробарки різного призначення, оскільки залишається чимало відходів, скажімо, від кукурудзи чи соняшника. Освоїли випуск транспортних пристроїв ПТС до імпортних просапних сівалок фірм GASPARDO, Sfoggia, KUHN, Great Planes, MaterMacc. Словом, всі зусилля спрямовані на задоволення попиту українських землеробів.

«Ми прийняли рішення бути ближче до землі і працювати для аграріїв, тому що побачили, як стрімко розвивається в Україні аграрний бізнес, що є потреба у випуску надійної і доступної сільгосптехніки, – розповідає директор підприємства «Профі Стан» Олександр Васильович Гержов. Тож вирішили задовольнити попит сільгоспвиробників, тим більше, що і досвід є, і обладнання відповідне, і людський потенціал. Знайшли для себе нішу – візки  «Лан» для перевезення жаток. Розробили і випускаємо їх до 80 модифікацій – різної довжини, для різноманітних виробників жаток, як вітчизняних, так і зарубіжних. Більше того – вийшли на міжнародний ринок, донедавна продавали на Казахстан, Росію та Молдову, точкові замовлення були з Латвії, Німеччини, Австрії. Цього року наш перший причіп пішов на Румунію».  

На підприємстві є власне конструкторсько-технологічне бюро, яке розробляє та впроваджує нові вироби. Приміром, нещодавно почали виробляти унікальне пристосування для транспортування сівалок, яке перетворює сівалку з навісної у напівпричіпну. Завдяки цій конструкції, навіть важкі сівалки вагою від 3 до 4,5 тонн, для транспортування яких потрібен трактор до 200 к.с., можна перевозити трактором МТЗ із його 80 кінськими силами.

Останнім часом на підприємстві освоюють нові види продукції – для екологічно чистого землеробства, яке бережно ставиться до землі. Приміром, почали випускати пружинні борони різних габаритів, якими ощадливо і обережно обробляють посіви. Ця борона дряпає землю, знищує бур’яни, а не врожай, як культиватори. Зараз починають випускати таку 14-метрову борону, на неї є попит у аграріїв.

Ще одна новинка – голкова борона, яка дозволяє економити до 100 кг азоту на гектар. Замість того, щоб вносити хімічні засоби, достатньо пройтися цією бороною. При входженні зубів борони у землю відбувається мікровибух, звільнюючи доступ азоту з повітря до рослини. На підприємстві розповідають, що коли презентували цю експериментальну борону на виставці, то люди від неї не відходили. Тож вже розширюють її виробництво, збираються з цією бороною і Європу підкоряти. Адже наш вітчизняний завод «Профі Стан» сертифікований за міжнародним стандартом ISO 9000, що гарантує високу якість роботи.

Ольга Соломка