У серпні Індекс продовольчих цін ФАО знизився

199

В серпні 2017 року середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО (ІПЦФ) склало майже 176,6 пункту, що на 2,3 пункту (1,3%) нижче липових значень, але все ще на 10 пунктів (6%) вище відповідного показника за минулий рік. Серпневе зниження в цілому відображає зниження цін на зернові, цукор і м’ясо, що з надлишком компенсувало зростання індексів цін на рослинні масла та молочні продукти.

Середнє значення цін ФАО на зернові в серпні склало 153,4 пункту, що майже на 9 пунктів (5,4%) нижче показника за липень. Після трьох місяців зростання підряд, ціни на зернові у серпні опинилися під впливом значної пропозиції у всьому світі. Ціни на пшеницю упали більш ніж на 8% порівняно з попереднім місяцем в результаті хороших видів на урожай у країнах-експортерах, особливо в Чорноморському регіоні.

Середнє значення індексу цін ФАО на рослинні олії склало в серпні 164,4 пункту. Після двох падінь поспіль, індекс зріс порівняно з попереднім місяцем на 4,1 пункту (або на 2,5%), що стало відображенням зростання котирувань на пальмову олію а також на інші важливі олії. У той же час, ціни на соєву олії росли у відповідь на зміну проведеної США політики імпорту біодизельного палива, що могло підживлювати внутрішнє споживання соєвої олії, при тому, що ціни на ріпакову і соняшникову олію стабілізувались у світлі більш низької, ніж очікувалося, глобальної пропозиції.

Середнє значення індексу цін ФАО на молочну продукцію в серпні склало 219,7 пункту, що на 3,1 пункту (1,4%) нижче рівня липня. Хоча цей рівень індексу на 65 пунктів (42%) вище відповідного показника за минулий рік, він все ще на 20% нижче пікового значення, досягнутого в лютому 2014 року. Ціни на вершкове масло та цільне сухе молоко в серпні зросли в зв’язку зі скороченням експортної пропозиції внаслідок зростання внутрішнього попиту на молочні продукти в Європі та Північній Америці.

Середнє значення індексу цін ФАО на м’ясо склало в серпні 172,4 пункту, зменшившись на 2,1 пункту (1,2%) у порівнянні з незначно переглянутим липневим значенням. Таким чином, значення індексу на 8,5% вище рівня січня цього року, але на 18,7% нижче його пікового значення, яке він досяг в серпні 2014 року. Якщо міжнародні ціни на яловичину знизилися, то ціни на свинину, баранину та м’яса птиці залишилися практично незмінними.

Середнє значення індексу цін ФАО на цукор в серпні склало 203,9 пункту, що на 3,6 пункту (1,7%) нижче рівня липня. Ціни на цукор з початку року відчувають тиск у бік зниження, а серпневе зниження було в значній мірі обумовлено хорошими видами на урожай цукрової тростини в основних країнах-виробниках, таких як Бразилія, Таїланд та Індія.

www.agronews.ua