Уряд схвалив концепцію розвитку фермерства

184

Кабінет міністрів України схвалив представлену Міністерством аграрної політики та продовольства концепцію державної програми розвитку фермерства. Відповідне рішення було прийнято 13 вересня, передає УкрАгроКонсалт з посиланням на БізнесЦензор.

Згідно з повідомленням, це ключова ініціатива профільного міністерства та уряду, спрямована на розвиток малого і середнього бізнесу на селі, на створення нових робочих місць і розвиток сільських територій.

Представляючи основні орієнтири програми, заступник Міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк відзначив високий потенціал фермерського руху в Україні.

За оцінкою міністерства, в умовах підвищення ефективності фермерських господарств держава додатково може отримувати до 1,5 млн тонн врожаю, а реалізація програмних положень дозволить за три роки в 5 разів збільшити кількість робочих місць на селі, щороку на 10% оновлювати парк техніки, перш за все за рахунок використання техніки вітчизняного виробництва, збільшити площі посівів під органічні культури і наростити кількість тварин комплексів.

Інструменти підтримки пропонується розділити на дві групи – фінансові і земельні. До фінансових віднесено здешевлення кредитів, агрострахування, а також введення дотацій для нових фермерських господарств. Куратором виконання програми, за пропозицією Мінагрополітики, стане заступник Міністра з питань розвитку фермерства.

Коментуючи представлені ініціативи, прем’єр-міністр Володимир Гройсман висловив підтримку запропонованим рішенням і нагадав, що в наступному році на підтримку фермерів планується виділити 1 млрд грн.

www.ukragroconsult.com