Волинська бульба на словацьких добривах завойовує Україну

765

Картопляні поля потроху порожніють. Господарі збирають «другий хліб» і рахують, чи в прибуток став їм цьогорічний врожай. Бо ж і насіння, і хімдобрива сьогодні недешеві, потрібно витратитися і на паливно-мастильні матеріали. Хтось на чомусь весною зекономив, й тепер, отримавши менший врожай, аналізує, чи ж правильно зробив. А той, хто взяв насіння бульби у знаного на Волині аграрія Володимира Шегедина та «задобрив» поле якісними та екологічно чистими добривами  Azoter – втішно рахує дохід. Прибуток з ними є навіть у страшну літню посуху і проливні дощі!

шегедин

ФГ «Шегедин» вирощує 70 елітних сортів картоплі

На жаль, сьогодні в Україні спостерігається сумна тенденція до занепаду картоплярської галузі. А от Володимир Шегедин та його колеги-однодумці намагаються повернути цю ситуацію у позитивний бік. Незаважаючи на труднощі, пропагують нові сорти, вивчають іноземні технології, ринок засобів захисту та мінеральних добрив. А потім демонструють результат на Днях поля.

Таке свято пройшло 18 серпня 2017 р. у «володіннях» знаного картопляра, у селі Усичі Луцького району. Володимир Шегедин на Дні поля продемонстрував, які врожаї отримує із 21 сорту картоплі на дослідних ділянках (а всього в господарстві працюють з 70-ма елітними сортами бульб як вітчизняної, так й іноземної селекції). Перед цим для фермерів та одноосібників організували справжню наукову конференцію у Торчині! Тут про картоплю можна було дізнатися майже все: які сорти краще вирощувати на яких ґрунтах, щоб отримати максимальні врожаї, чим землю підживлювати, щоб рослини були здорові й давали якісні бульби, якими засобами захищати від шкідників… Говорили про екзотичні сорти, яким захоплюються шеф-кухарі елітних ресторанів, і про «промислові» сорти, в яких має потребу європейський ринок. Особливу увагу звертали і на картоплю, яку хотів би бачити український споживач на прилавках магазинів.

– Нині супермаркети готові платити хорошу ціну за бульбу з єдиною вимогою – щоб вона була хорошої якості і мала привабливий товарний вигляд, – зауважив виконавчий директор Української Асоціації Виробників картоплі (УАВК) Віктор Різник.

Від «хімізованої» бульби давно всі відмовляються. Та чимало господарств не знають, як можна виростити гарну картоплю без надмірної кількості нітратів. І Володимир Шегедин поділився з ними секретом.

0001

Добрива без хімії – це Azoter

 

– Щоб мати високі врожаї якісної картоплі, ми застосовуємо з нашим насінням біопрепарати Azoter . Свою співпрацю з ТОВ «Азотер Україна» ми почали з 2012 року. Тоді це була невеличка, експериментальна ділянка. А вже наступного року не лишилося жодного клаптика землі, де б ми не використовували препарати цієї словацької фірми. Бо відразу переконалися у їх ефективності: картопля на експериментальній ділянці зав’язала значно більшу кількість бульб. Відповідно, дала солідніший врожай. Також Azoter дозволяє більшій кількості бульб досягнути товарного вигляду. Вони краще зберігаються, ніж коли вирощені з допомогою класичних азотних добрив, бо біопрепарати не дають гниття продукції. Наша картопля у сховищах без охолодження лежить до кінця червня! – наголошує Володимир Шегедин.

Великий врожай і без хімії? Як цього вдається досягти, ми запитали у директора фірми «Азотер Україна» Віктора Матрунчика.

– Біопрепарати серії Azoter діють одночасно як добрива та регулятори росту, а також мають фунгіцидні властивості, – пояснює Віктор Матрунчик. – Вони рекомендовані та погоджені у Європейському Союзі для органічного землеробства. Особливість нашої продукції в тому, що у біопрепаратах Azoter запатентовані одні з найефективніших штамів бактерій, які є в природі. Вони працюють у ґрунті, як мікро-завод. Мікроорганізми витягують азот із повітря під час свого життєвого циклу, а коли відмирають – віддають його городині. А ще Azoter переводить ті елементи з ґрунту, що слабо засвоюються або не засвоюються, у форму, яку легко поглинають рослини. Йде абсолютно природній процес. Виходить подвійна користь.

Ще одна перевага – ці біодобрива слід вносити у ґрунт лише один раз – перед посівом чи посадкою. Цього цілком достатньо, щоб отримати відмінний результат.

картопля

Науковці підрахували: є додаткова тисяча прибутку на кожному гектарі

І це підтвердила кандидат сільськогосподарських наук Марія Августинович. Вона кілька років поспіль досліджувала співпрацю господарства Володимира Шегедина з ТОВ «Азотер Україна» і дійшла висновку: у поєднанні високоякісного насіння волинського картопляра та згаданих словацьких біопрепаратів з розрахунку на кожен гектар площі можна отримувати щонайменше по тисячі гривень додаткового прибутку!

Хоча багатьом картоплярам почути такі слова від науковця було не дивно, бо вже й самі не перший рік саме так вирощують бульбу. Вони їдуть за якісним посадковим матеріалом до Торчина у ФГ «Шегедин» з усіх куточків України.

– На початку ми думали, де ж взяти хороше насіння, адже це один із основних чинників хорошого врожаю, – поділився Володимир Слободюк із села Дядьковичі Рівненського району, який понад десять років займається вирощуванням бульби. – Знайомі порадили звернутися до Володимира Шегедина з Волині. Спочатку купили у нього майже десять тонн Альвари. Наступного разу – Моцарт, Тирас. Особисто мені дуже сподобалася картопля середньопізнього сорту Моцарт. Це голландська селекція. Має хороші характеристики: висока врожайність, висока стійкість до парші, чудові смакові якості, хоч і невибаглива, стійка до механічних ушкоджень. Сьогодні на Дні поля дізнався для себе ще багато корисного, тож у майбутньому співпрацю з Шегедином продовжу.

0002

Повезли «другий хліб» із Полісся до себе й гості з Півдня

А от Роман Єрьохін та Юрій Зєвакін на Волинь приїхали зі спекотної Херсонщини. Фермери зацікавлено слухали презентації різноманітних торговельних фірм, а на полі роздивлялися запропоновані сорти, записували, які б прижилися у їхніх степах. Особливо хвалили сорт Латона – це голландська овальна картопля зі світло-жовтою шкіркою і серцевиною, яка стійка до фітофторозу та гнилі, та ще й дає під кожним кущем до 2 кг бульб.

– А мені найбільше подобаються сорти Латона, Моцарт, Рів’єра, Люся, Аризона, Еволюшн та Ероу, які є найкращими для нашої місцевості, – розповідав Володимир Шегедин.

У полі його обступили картоплярі. Вони уважно приглядалися, яким врожаєм розсипається кожен викопаний кущ. І з дозволу господаря вибирали собі просто зі свіжо скопаних рядків стільки бульб, скільки хотіли!

Свято завершив обід, на якому столи гнулися від страв, приготованих із «другого хліба». А партнери ФГ «Шегедин» організували для гостей цікаву вікторину: хто уважно слухав презентації, орієнтувався у препаратах – отримував хороші призи. Хто ж щось не встиг запам’ятати, обіцяв наступного року приїхати знову. Бо ж гріх не скористатися з позитивного досвіду волинського картопляра, який дивує і захоплює всю Україну!

Наталія Кравчук

Інформацію про День поля можна переглянути на сайті http://rodagro.com.ua

Кожен бажаючий може придбати якісне сортове насіння картоплі за адресою:

ФГ «Шегедин»

Волинська область,

Луцький район,

селище Торчин, вул. Незалежності, 2а

тел./факс: 0332-79-18-75

моб. +380958629713,

Біодобрива Azoter – у ТОВ «Азотер Україна»

м. Луцьк, пр-т Волі, 50

тел. /факс: (0332) 729-551,
моб. (067) 332-22-99, (093) 204-13-32, (050) 585-27-62

e-mail: [email protected]

skype: azoter_ua

азотер