Кадрові зміни у Syngenta – вперед, до нових висот

362

Syngenta – швейцарськакомпанія, одна з лідерів в області виробництва засобів захисту рослин, яка об’єднує понад 28 000 фахівців у 90 країнах задля досягнення однієї мети: розкрити потенціал рослини.

Нещодавно у Західному бізнес-регіоні компанії відбулись кадрові зміни: Микола Рубінський став директором бізнес-регіону «Захід» компанії Syngenta, а Іван Дацків – керівником підрозділу відділу продажів: Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Закарпаття, Чернівці, в рамках західного бізнес-регіону.

Про плани на нових посадах, розвиток компанії та українського аграрного сектору – в нашому інтерв’ю.

– В першу чергу хотілося б привітати Вас з призначеннями та побажати успіхів у подальшій діяльності. Розкажіть, що для Вас у зв’язку з цим змінилось.

– Іван Дацків: В першу чергу, зросла відповідальність. Тепер треба працювати з різними категоріями товаровиробників: дрібні, середні, великі фермери, до яких необхідно застосовувати різні підходи. Але, все ж, важче управління людськими ресурсами, оскільки окрім професійних, є ще особисті якості, так званий «людський фактор». Головне – це поєднати, створити монолітний колектив, який зможе успішно справлятись з будь-якими задачами. Цим я і буду займатись найближчим часом.

– Микола Рубінський: Такі ж обов’язки я виконував і в попередній компанії. Змінилась тільки специфіка управління: там я керував менеджерами, а тут у моєму підпорядкування керівники трьох підрозділів регіону, яким опікуватимуся.

– Які Ваші плани в роботі на нових посадах?

– Микола Рубінський: Наразі в планах впровадити в життя нову стратегію компанії, яка дозволить обійти конкурентів і тим самим зберегти позицію лідера. Більше уваги приділятимемо якості надання послуг і обслуговуванню клієнтів, а також популяризації компанії в регіоні, щоб ми своїм досвідом та професіоналізмом допомогли збільшити їх врожаї. Крім того, створюємо додаткові  агроцентри й демо-поля у різних регіонах України. Зокрема, один з таких плануємо відкрити у Тернопільській області, де будуть представлені наші продукти від насіння до різних технологій для вирощування, захисту та підживлення рослин. Уже діє велике демо-поле у Вінницькій області, будемо його розвивати. До речі, там 26 вересня пройшла конференція, де була представлена лінійка наших гібридів: соняшника й кукурудзи.

– Іван Дацків: Основою нової стратегії компанії стала думка, що ми маємо стати ближче до товаровиробника і маємо надати йому більше можливостей для розвитку. Будемо пропонувати ряд нових, хороших програм та продуктів для товаровиробників. Щоб досягнути цієї мети, потрібно створити міцний колектив – групу людей, які б думали однаково, всі їх дії були б спрямовані на тісну співпрацю з товаровиробниками.

– До речі, про колектив. Аграрії стверджують, що існує проблема із кадрами. Як ви дивитися на цю проблему?

– Микола Рубінський: Звичайно, складнощі у пошуку гідних кандидатів є. Щороку Дубляни випускають багато хороших молодих спеціалістів. Але вони хочуть швидко і багато заробляти, не маючи досвіду. До того ж, сучасні технології не стоять на місці, щороку виробники виходять на ринок з 2-3-ма, а то й 4-ма новими препаратами. Тому знань, здобутих у вишах, уже недостатньо. І на роботі вони не витримують, шукають іншу. Але ті, хто лишається, проходять тернистий шлях і досягають успіхів. Втім, таких мало. Є чудові агрономи, але робота в компанії «Syngenta» вимагає ще й навичок презентувати й продавати. Якщо є молодий спеціаліст, який хоче вчитись, або гарний агроном, який хоче стати менеджером з продажу, ми готові його навчити.

– Іван Дацків: Хочу додати, що для студентів є шанс реалізуватись в нашій компанії. Регулярно ми проводимо тестування, і практично кожен студент кожного аграрного вузу може стати студентом Syngenta. Ті, хто успішно впорався з завданням, можуть отримати місця роботи в дослідних центрах чи лабораторіях. Зазначу, що багато наших співробітників потрапили в колектив саме завдяки цій програмі. Компанія надає ресурс для подальшого розвитку, але все залежить від людини – чи хоче вона розвиватись і яку мету перед собою ставить. Не завжди спостерігаю бачення молодих людей як і куди рухатись. Наш ідеальний співробітник – це, в першу чергу, щира, добра, відкрита людина, яка рідіє життю, професії, і володіє навичками технолога і продавця. Кожен співробітник різний. Буває, що ми самі вчимося у колег чи підлеглих, бо в них є різне бачення, таланти.

–Які для Вас пріоритети в роботі? 

– Микола Рубінський: Основний – цінності нашої компанії. Перша з них – команда професіоналів, яку ми хочемо розширювати, підсилювати кваліфікованими спеціалістами, щоб бути корисними нашому клієнтові, аби він міг будь-коли звернутися до наших менеджерів і отримати потрібну інформацію.

– Іван Дацків: Я погоджуюсь про цінність команди. Але вважаю, що цінності мають бути в комплексі. Це – імідж компанії, колектив, дії на ринку в процесі представлення компанії Syngenta. Вони будуть формувати довіру товаровиробників, повагу конкурентів, дружнє ставлення дистриб’юторських компаній.

–В чому унікальність продукції компанії Syngenta?

– Іван Дацків: Компанія досить великий проміжок часу знаходиться на ринку, є виробником і лідером у виробництві не тільки насіння і засобів захисту, а й діючих речовин. Дуже багато часу і грошей виділяється на дослідницьку роботу, на виведення нових молекул, діючих речовин, які допомагають створити нові безпечні препарати. Розробляємо в селекційних центрах різні сорти і гібриди насіння. Це дозволяє отримати якісні, новітні, безпечні продукти засобів захисту рослин і високопродуктивні, високоврожайні гібриди та насіння різних культур.

Ми є виробником, хоча і працюємо через мережу дистриб’юторів. Наше завдання – не продати якийсь продукт, а продати цілу технологію, надати агрономічний супровід у вирощуванні, показати економічну ефективність, допомогти в реалізації готової продукції, також  надаємо комплекс різних програм: кредитування, страхування.

До того ж, кількість населення збільшується, тому наша задача якщо не нагодувати всіх, то зробити внесок, щоб не було продовольчої катастрофи.

–Що можете сказати про розвиток аграрного сектору в Україні?

– Микола Рубінський: Останніми роками галузь розвивається потужно та динамічно. Зливаються компанії, утворюються великі агрохолдинги. І все більше фермерів розуміють, що треба використовувати новітні світові досягнення як серед засобів захисту рослин, так і посівного матеріалу. Бо так можна досягти найбільших врожаїв.

– Іван Дацків: Якщо брати сусідні країни, то на даний момент у них розвиток сільського господарства зупинився, оскільки досяг певної межі. А нашій країні на сьогодні є куди розвиватись. Зокрема, думаю суттєво будуть розвиватись технології, починаючи від сівби, вирощування, закінчуючи зберіганням і переробкою. І Syngenta буде брати участь у підвищенні технологічності даного ринку.

– Компанія Syngenta в партнерстві з Міністерством освіти та науки України відкрила «Агроклас». Розкажіть про цей проект і чи плануються подібні проекти у Львові?

Іван Дацків: Компанія Syngenta вже має ряд власних соціально-освітніх і суспільно-природних проектів. Ми також працюємо над різними просвітницькими ідеями в рамках корпоративної соціальної відповідальності. Хочемо показати, що ми є компанією, яка вирощує продукцію – потрібну, безпечну, якісну.

«Агроклас» – модернізований навчальний клас, оснащений необхідним технічним і лабораторним обладнанням для проведення занять агрономічного напрямку серед учнів середніх і старших класів. Основні напрямки роботи «Агрокласа» будуть включати підготовку учнів до практичної та експериментально-дослідної роботи в галузі сільського господарства та ознайомлення з сучасними технологіями вирощування сільськогосподарських культур. Тут проводитимуть заняття з екології та агроекології для учнів загальноосвітніх навчальних закладів України та Києва, практичні та лабораторні заняття для учнів аграрного відділення Всеукраїнської природної школи Національного еколого-натуралістичного центру Міністерства освіти і науки України (НЕНЦ), а також навчальну практику студентів аграрних і педагогічних вузів України.

У 2015-2016 роках за підтримки львівської мерії ми організовували суспільно-освітній проект «ОгоРодина». Тоді навпроти Львівського національного університетув парку ім. Івана Франка була відкрита арт-інсталяція. Проект мав на меті привернути увагу жителів міста до сфери сільського господарства і розкрити цікаві та невідомі факти з життя рослин, використовуючи творчі підходи до освітніх програм. Ми пропонували жителям і гостям міста долучитися до створення міського городу та краще пізнати щоденну працю фермера на практичному досвіді. Кожен охочий мав нагоду відчути себе справжнім господарем та висадити розсаду капусти, перцю, квасолі, різних видів салату, пряних трав та соняшника. Впродовж заходу діти із захопленням брали участь в аграрних майстер-класах та вікторинах, а дорослі тим часом мали можливість отримати практичні та цінні поради і нові знання від наших фахівців.

– Про особисте. Що для Вас означає працювати в сільському господарстві?

– Микола Рубінський: Я майже 14 років пропрацював в компанії FMCG (загальна назва для товарів повсякденного вжитку, які швидко продаються, – авт.) і, якщо чесно, не думав, що колись в майбутньому моє життя переплететься з аграрною сферою. Але на 100% можу бути впевнений, що ті, хто сюди потрапив, не покинуть цю сферу.

– Іван Дацків: Це означає отримувати задоволення від роботи, годувати людей. Наприклад, коли народжується дитина, ми спостерігаємо як вона росте, змінюється. Так само і у нас схожий процес, ми спостерігаємо і супроводжуємо посів, визрівання, цвітіння, збір. Це досить цікава професія. До того ж вона дає можливість спілкування з унікальними людьми. Ця сфера настільки багато грає в моєму житті, що дуже багато друзів також пов’язані з сільським господарством.

– Звідки беруться сили?

– Микола Рубінський: Від задоволення роботою. Справа улюблена завжди надихає.

– Іван Дацків: В родині, яка підтримує мене у будь-яких починаннях, та від друзів, яких, як я вже казав, багато в цій сфері.

– Чим займаєтесь у вільний від роботи час?

– Іван Дацків: Займаюсь реконструкцією та реставрацією автомобілів. В основному це автомобілі сільськогосподарського спрямування: ГАЗ 69, УАЗ. Після переобладнання вони відрізняються більшою прохідністю, технологічністю, дизайном. Перший автомобіль, який я відреставрував, я розібрав за тиждень і збирав три роки, але це дуже захоплива справа. Щоправда, дуже рідко знаходиться на це час, і хочу відмітити, з кожним роком все менше і менше. Та й родина вимагає часу і уваги.

– Микола Рубінський: Зараз намагаюсь більше уваги приділяти родині. Як би сумно це не звучало, коли народився перший син, я був весь у роботі, часто у відрядженнях, і майже не бачив, як він росте. Тому коли з’явився другий син, вирішив це компенсувати. Ми любимо активний відпочинок, тому часто подорожуємо. Звичайно, за кордоном є що подивитись, але Україна – це їхня Батьківщина, тому вважаю, що вони мусять знати про неї все.

– Дякую за інтерв’ю і бажаю успіхів!

Спілкувалась Ольга Стоноженко