AGROPORT  EASTKHARKIV 2017: назустріч змінам!

169

5 жовтня розпочала роботу триденна VI Агропромислова виставка та форум із підтримки фермерства AGROPORT  EASTKHARKIV 2017. Головною локацією заходу традиційно є Міжнародний аеропорт «Харків».

Харківський «Агропорт – 2017» проходить у рамках Всесвітнього дня продовольства (WFD), який уже понад 10 років розпочинає діяльністьу жовтні в усіх країнах-членах ООН. Цього року гаслом WorldFoodDay є «Змінимо майбутнє міграційних потоків. Інвестуємо в продовольчу безпеку і розвиток сільського господарства».

Експерти Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, керівники Харківської, Донецької і Луганської областей, крупні й малі агровиробники, представники міжнародних організацій обговорили проблеми переорієнтації вітчизняного сільського господарства на нові ринки збуту, перспективи безпечної логістики, питання трудової міграції і продовольчої безпеки, що повʼязані з адаптацією сільського господарства до змін клімату.

Сталий розвиток сільських територій є ключовим фактором скорочення трудової міграції. Це передбачає інтенсифікацію сільськогосподарського виробництва, включаючи розвиток малого та середнього фермерства, а також поліпшення соціальних умов життя на селі та дбайливе ставлення до природних ресурсів. Інвестуючи в розвиток сільського господарства, міжнародне співтовариство зможе в середньостроковій перспективі скерувати міграційні потоки, що сприятиме не лише відновленню й економічному зростанню регіону, а й поліпшенню добробуту населення, зміцненню регіональної та національної продовольчої безпеки. Для ефективного бізнес-спілкування на виставці AGROPORT задіяна експозиція сільгосптехніки, збудовані 4 додаткових зали у виставковому терміналі для проведення конференцій і дискусій.

«Ми плануємо, що за кількістю експонентів і площі забудови в цьому році Харків поб’є всі рекорди. За останні роки проведення нашого заходу ми зуміли організувати безперервне спілкування фермерів із багатьох напрямків і надати їм істотну інформаційну й організаційну підтримку. Це, у свою чергу, позначилося на зростанні експозиційного матеріалу й розширенні лінійки пропозицій для виробників сільського господарства, а рівень хедлайнерів і експертів галузі вже зараз дозволяє говорити, що ми давно вийшли за межі регіонального заходу», – коментує агровиставку генеральний менеджер AGROPORT Дмитро Титаренко. – Вже сьогодні буде підписано меморандум про співпрацю між Харківською, Львівською та Херсонською областями. Чотири роки тому в цій залі було лише 150 місць, а в терміналі – декілька одиниць техніки та близько 20 виставкових стендів. Ми навіть не були впевнені, що захід відбудеться. А сьогодні на території аеропорту, що сягає 25000 кв. м, представлено безліч вітчизняних та іноземних зразків сільськогосподарської техніки з обробітку землі, переробки продукції, її зберігання, транспортування тощо».

Серед ключових тем з обговорення були рослинництво, птахівництво, тваринництво, кормовиробництво, вирощування органічної продукції, ягід, овочівництво, садівництво, рибне господарство та інше. Зокрема, особлива увага приділялася проблемам адаптації сільського господарства до умов мінливості клімату України: підвищення продуктивності в умовах змін і перехід на безпечні йбільш точні технології. Важливий момент – кооперація та формування ланцюгів доданої вартості, підвищення продуктивності вумовах стрімких змін.

Перший день агровиставки розпочав роботу з бізнес-форуму, присвяченого огляду зовнішніх і внутрішніх ринків продовольства України. Його родзинкою стала церемонія нагородження премією AGROPORT AWARDS кращих сільгоспвиробників і представників харчової промисловості Харківщини. Другий день заходу розпочавсянауково-практичною  конференцією з адаптації сільського господарства до зміни клімату, а третій – участю в Дні поля Харківського національного аграрного університету імені В.В. Докучаєва.

Михайло Малков, координатор програми розвитку Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO) в Україні:

  • Актуальність проблеми продовольчої безпеки не знижується ні зі зміною світової політичної системи, ні з розвитком науково-технічного прогресу цивілізації, залишаючись однією з найактуальніших проблем. Останні 50 років її намагаються вирішити науковці, світові організації, представники влади і бізнесу різних країн. AGROPORT – цікавий майданчик, де є можливість говорити про такі проблеми. Особливу увагу приділяємо розвиткові сільських територій і міграційним потокам.

Олександр Субота, двигун прогресу компанії «ТентСтрой»:

  • У такій масштабній виставці ми беремо участь уперше. На сьогодні нам є що запропонувати покупцям: компанія розробила власну технологію з ремонту «арочних» металевих ангарів, безкаркасних ангарів та плоскої покрівлі. Сподіваємося знайти потенційних замовників для плідної співпраці із застосуванням наших кращих технологій. Ми маємо можливість за місяць відремонтувати 3 ангари, але за необхідності виробничі потужності можна й наростити… Звичайно, участь у таких заходах дозволяє нам представити свої можливості і досягнення всім зацікавленим представникам агробізнесу.

Олександр Тітов, директор з продажів ТОВ «УПЕК ТРЕЙДІНГ»:

  • На агровиставці представляємо новинки: дисковий агрегат «Дукат» 6-метровий, 3-метровий, а також глибокорозпушувач на 2,5 метри. Минулого року було продано 5 агрегатів, сподіваємося, зараз теж пощастить: очікуємо нових контрактів. Щодо географії реалізації наших агрегатів, то спочатку купували більше на сході та півдні країни, сьогодні ними цікавиться центр і захід України. Більше того, протягом останніх 4 років ми активно реалізуємо свою техніку в ЄС, зокрема до Польщі, Прибалтійських країн, Румунії, Угорщини. З кожним роком обсяги продажів зростають. Цього року плануємо взяти участь у сільськогосподарській виставці в Німеччині (Ганновер). Ми вже конкуруємо не з вітчизняними, а із закордонними виробниками, маємо власні ноу-хау, що дозволяють бути конкурентоспроможними. Техніка енергоефективна, тому варта своїх грошей. Частину агрегатів виготовляємо в кооперації з іншими харківськими заводами. Також  маємо свою сервісну службу з обслуговування, гарантійного ремонту тощо.

Геннадій Хомік