«Агріматко-Україна»: комплексні рішення з «прицілом» на системи точного землеробства

257

Серед учасників Міжнародної агропромислової виставки AgroExpo-2017, яка проходила з 20 по 23 вересня у м.Кропивницький, – компанія «Агріматко-Україна» – дилер с/г техніки, насіння польових і овочевих культур, засобів захисту рослин та мікродобрив. Про те, які саме продукти для розвитку сільськогосподарського виробництва пропонує компанія українським аграріям, ми розмовляли з Сергієм Марченко, заступником директора з комерційної діяльності «Агріматко-Україна».

– Що цікавого для відвідувачів виставки підготувала ваша компанія цього року?

– Виставка AgroExpo з кожним роком набирає все більшої популярності, тому наша компанія ухвалила рішення приймати участь у цьому заході, і не приховуватиму, що ми вже розглядаємо варіанти на наступний рік. Виставка користується високим попитом у аграріїв не лише цього регіону, а й сусідніх, особливо Півдня України. Оскільки наша компанія працює зі сільгоспвиробниками по всій території нашої держави, нам цікаво бути ближчими до них, і щоби нашим клієнтам було максимально зручно, приймаємо участь у цій виставці.

Компанія «Агріматко-Україна» пропонує комплексні рішення для сільгоспвиробників з «прицілом» на системи точного землеробства. На цій виставці ми пропонуємо продукти з лінійки насіння польових культур – соняшник, кукурудзу від наших партнерів-насіннєвих компаній; засоби захисту рослин; добрива для позакореневого підживлення; пропонуємо сільськогосподарську техніку від світових лідерів у своєму сегменті – це обприскувачі та сівалка точного висіву.

  • Які моделі обприскувачів представили? Як оцінили їхню роботу під час демонстрації?
  • Представлені самохідний і причіпний обприскувачі компанії JACTO. Відвідувачі виставки мали змогу спостерігати за роботою самохідного обприскувача UNIPORT 3030 на демонстраційному полігоні, та високо оцінили переваги, які надає ця техніка для сільгоспвиробників. Це – і простота управління, зручність керування, і ефективність внесення завдяки автоматичному контролю розпилення кожної форсунки. Модель зі штангою 32 м з автоматичною гідроамортизацією та стабілізацією висоти. Шасі JACTO забезпечує високу маневреність, стабільність і надійність, можливість регулювання ширини колії з кабіни. UNIPORT 3030 високоекономічний порівняно з іншими машинами цього класу. Він споживає менше палива на гектар обробітку.

Такі явні переваги дають змогу аграріям сформувати картину, завдяки чому ця техніка є високоефективною: у неї висока швидкість роботи, висока якість внесення хімічних речовин, відсутність пропусків і перекриттів. Оператор не вмішується у робочий процес, машина все робить сама, адже вона обладнана супутниковими системами GPS і автопілотом, які в автоматичному режимі проводять управління всіма функціями.

Кожна по собі  і всі разом особливості приводять до того, що сільгоспвиробник, який використовує цю техніку, отримує кращий результат за менші гроші, він менше додатково витрачає.

UNIPORT 3030 – це середній представник класу самохідних обприскувачів JACTO. Є більш бюджетна модель – UNIPORT 2530, є флагман – UNIPORT 4530, а UNIPORT 3030 – на сьогодні найбільш поширена машина в Україні. Ми продаємо їх з 2013 року і вже більше 50 таких машин працюють у господарствах по всій території нашої держави. В тому числі ця модель обприскувача користується попитом у компаній, які надають послуги, що свідчить про високу ефективність, надійність та простоту експлуатації.

  • Розкажіть, будь ласка, про представлену сівалку точного висіву Monosem.

– На виставці ми також представили сівалку одного з лідерів виробництва сівалок точного висіву – французької компанії Monosem. Представлена модель Monosem NX ME – це сівалка для мінімального і нульового циклів посіву з електроприводами, з одночасним внесенням мінеральних добрив, з системою амортизації Monoshox, яка дозволяє збільшувати швидкість посіву, при цьому не знижуючи його якість. У цій моделі збереглися всі основні традиційно притаманні продуктам компанії  Monosem особливості – це однорідна високоточна витримка глибини посіву, висока точність дотримання інтервалу посіву, тобто відстаней між насінинами, і при цьому, завдяки електронному контролю посіву, сівалка дає змогу змінювати навіть норму висіву безпосередньо з кабіни трактора. Адже якщо ми говоримо про системи точного землеробства, картографування полів, то розуміємо, що поля не є однорідними. Для того, щоб максимально ефективно використовувати кожен квадратний метр поля, на певних ділянках треба дати, можливо, трохи більшу густину посіву, на інших – меншу, що мінімізує затрати. Саме такі технології і є елементами точного землеробства, які вже сьогодні допомагають аграріям працювати у системі точного землеробства і отримувати максимальний ефект від роботи.

  • Отже, за точним землеробством майбутнє, і місія вашої компанії – донести світовий досвід в Україну.

– Я глибоко переконаний, що найближчі 5 років  все більше і більше аграріїв працюватимуть саме у цьому напрямку: аналізуватимуть показники не лише по господарству, не лише по окремих полях, а по ділянках поля. У майбутньому мова йтиме навіть не про квадратний метр, а про сантиметри! Чим більше розвиватимуться цифрові технології, супутникова навігація, чим точніше ми зможемо позиціонувати розміщення насінин у конкретну точку; чим краще ми прикріпимо до рослини засоби захисту, добрива, інше, тим більшу віддачу отримаємо від кожного квадратного сантиметра землі. У світі вже є приклади того, як, застосовуючи технології точного землеробства, високоефективно працюють господарства. Наприклад, у Бразилії та США фермери оцінюють прибутковість від погонного метра при висіві технічних чи овочевих культур. І ми на цьому шляху. Маючи світовий досвід передових фермерських господарств, думаю, Україна досить швидко надолужить цей шлях. А місія компанії «Агріматко-Україна» поділитися знаннями, які ми отримуємо від виробників у різних країнах, з сільгоспвиробниками в Україні. Адже ми працюємо на українську державу, для України, для українського сільгоспвиробника.