BASF домовився з Bayer щодо придбання частини насіннєвого бізнесу і неселективних гербіцидів

175

BASF підписав угоду про придбання значної частини двох бізнесів Bayer – насіннєвого і неселективних гербіцидів. Bayer планує відчуження цих активів у зв’язку з придбанням компанії Monsanto. Загальна вартість угоди становить 5,9 млрд євро з імовірністю певних коригувань при її закритті.

Про це повідомила Агро Перспектива, посилаючись на прес-службу BASF.

Активи Bayer, які перейдуть до BASF, включають в себе глобальний бізнес з виробництва неселективних гербіцидів на основі глюфосинат амонію, які представлені на ринку під брендами Liberty®, Basta® і Finale®, а також насіннєві бізнеси для ключових культур на низці ринків. Зокрема, мова йде про гібриди каноли в Північній Америці під брендом InVigor® із застосуванням технології LibertyLink®, масляного ріпаку переважно на європейських ринках, бавовни на американському континенті і в Європі, а також сої в Південній і Північній Америці. Угода включає в себе напрямок селекції і насінництва Bayer і технологію і торгову марку LibertyLink®.

За повний 2016 рік продажі бізнесів, які BASF придбає у Bayer, склали близько 1,3 млрд євро, а EBITDA – близько 385 млн євро. Транзакція прив’язана до закриття операції з придбання Monsanto компанією Bayer, запланованого на перший квартал 2018 року.

«Здійснюючи ці інвестиції, ми використовуємо можливість придбання дуже привабливих активів в сегментах основних сільськогосподарських культур на ключових ринках. Це буде стратегічним доповненням для потужного і успішного бізнесу BASF в захисті рослин, а також для нашої діяльності в галузі біотехнології. Придбання ще більше посилить наші пропозиції сільськогосподарських рішень, що є одним з основних напрямків в портфелі всього концерну BASF », – зазначив доктор Курт Бок, голова Ради директорів BASF SE.

Дане придбання дозволяє розширити бізнес BASF в напрямку захисту рослин за рахунок зміцнення портфеля гербіцидів і входження в насіннєвий бізнес з запатентованими активами на ключових аграрних ринках. «Ми розраховуємо на нових компетентних членів команди і розширений портфель, щоб запропонувати аграріям більш широкий вибір рішень для задоволення їх потреб у високоякісному насінні, хімічному і біологічному захисту рослин. Більш того, ця транзакція відкриє нові можливості для майбутнього зростання і зміцнить наш глобальний інноваційний потенціал», – підкреслила Саорі Дуборг, член Ради виконавчих директорів BASF SE, відповідальна за сегмент сільськогосподарських рішень.

Від Bayer в BASF повинні перейти більше 1800 працівників в комерційній, науково-дослідній, виробничій сферах і насінництві. Ці співробітники переважно базуються в США, Німеччині, Бразилії, Канаді і Бельгії. Крім того, BASF придбає виробничі майданчики для виробництва препаратів в Німеччині, США та Канаді, насіннєві комплекси в обох частинах Америки і Європі, а також дослідницькі потужності в сфері біотехнологій в США і Європі.

«Ми з нетерпінням чекаємо, щоб привітати наших нових колег в BASF. Як досвідчені, віддані і мотивовані фахівці, вони збагатять нашу команду своїми експертними знаннями в сфері захисту рослин, насіння та біотехнологій в рослинництві. Разом ми будемо будувати довгостроковий успіх BASF, задовольняючи потреби фермерів по всьому світу», – сказав Маркус Хельдт, президент Підрозділу захисту рослин BASF.

www.agroperspectiva.com