День поля Євраліс, Заатбау, Монсанто та Піонер на Івано-Франківщині

543

11 жовтня 2017 року на базі господарства ТОВ «Персей Агро» у м. Рогатин Івано-Франківської обл. відбувся День поля. У програмі – демонстрація лінійки гібридів кукурудзи від провідних насіннєвих компаній Євраліс, Заатбау, Монсанто та Піонер, а також презентація продуктів від компаній «Агротехносоюз» та «Макош».

ТОВ «Персей Агро» має в обробітку 5000 га. День поля з гібридами кукурудзи проводять вперше, та підійшли до цього старанно. Адже, як розповідає агроном господарства Назар Соколан, це велика відповідальність: демо потрібно посіяти якісно, доглянути за ним, щоби потім було що показати людям. Закладаючи демо, переглядають всі гібриди кукурудзи, вибирають для себе кращі і бачать реальні результати, які можна отримати на полях свого господарства. Бо землі тут специфічні за своїми властивостями – багато схилів, ґрунт дуже швидко запливає навесні, має малий вміст фосфору. Специфічний і весняний обробіток, а кукурудза по-різному реагує на типи обробітку. Тому господарству цікаво перевірити кожен гібрид, а демо є дуже навчальне як для них самих, так і для сусідів-аграріїв.

Отож розпочнемо огляд гібридів. Першою представлена лінійка компанії Монсанто під брендом DEKALB. Назар Кальба, торговий представник у Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській обл. компанії «Монсанто Україна»:

«На демо-полі посіяно 18 гібридів кукурудзи, починаючи від ФАО 200 і до ФАО 340. Гібриди, які найкраще себе показали у цьому регіоні і господарстві, зокрема, це: ДКС 3795 – ФАО 260, середньо-ранній, зубовидний; ДКС 3415 – ФАО 260, середньоранній, кременистий тип зерна, гібрид придатний для використання на крупу і на силос; і ДКС 3711 – ФАО 280, середньо-ранній, зубовидний тип зерна, який на цьому полі за густотою стояння рослин і за зовнішнім виглядом качана, видно, що дасть хороший результат. Також тут представлені досліди із застосуванням нової торгової марки компанії Монсанто – Аcceleron – це комплекс протруйників: фунгіцид, інсектицид, інокулянт і протруйник для захисту від нематод».

Загалом господарство «Персей Агро» співпрацює з «Монсанто Україна» від часу свого створення, вже 7-8 років, гібриди використовують в основному на зерно.

Компанія Євраліс представила лінійку гібридів кукурудзи, які тільки-но зайдуть на ринок України, з раннім та середнім ФАО від 210 до 300. Загалом – 8 гібридів, 6 із них – нові. Юрій Сава, керівник Західного регіону ТОВ «Євраліс Семенс Україна», розповідає: «Маємо нові хороші гібриди з напрямком використання як на зерно, так і на силос – це новинки Сіріус (200), Кроссман (240), Зоріон (230-240). Гібрид, який найкращий для переробки на крупу – Паролі (260). І наше досягнення – Золота лінія Євраліс – гібриди Конкорд (250) і Астероїд (290). На демо-полі всі новинки виглядають добре, особливо можна виділити Конкорд і Зоріон, а кінцевий результат покаже бункер».

Þð³é Ñàâà, êåð³âíèê Çàõ³äíîãî ðåã³îíó «ªâðàë³ñ Ñåìåíñ Óêðà¿íà»

Господарство «Персей Агро» у товарних посівах має велику кількість кукурудзи Євраліс. Це силосні гібриди – Дельфін (190) і Сігма (280), також випробовують, як себе поведе на Івано-Франківщині гібрид Конкорд із ФАО 250.

Далі – дев’ять гібридів компанії Піонер, з ФАО від 190 до 330, які презентував Сергій Гринішак, представник ТОВ «Піонер Насіння Україна» у Івано-Франківській обл. Це гібриди: Р7709 – ФАО 190, зубовидний тип, з напрямком використання на зерно; Р8521 – ФАО 220, зубоподібний, зерновий; Р8025 – ФАО 230, кременистий, на зерно і крупу; PR39G83 – ФАО 230, зубоподібний, зернового напрямку, проте можливе використання і на силос; Р8523 (ФАО 260) і PR39B76 (ФАО 280) – два гібриди зубоподібні, зернового напрямку з дуже доброю вологовіддачею; Р8567 – ФАО 290, зубовидний, з високою посухостійкістю; Р8816 – ФАО 300, зубоподібний тип, з дуже високим потенціалом врожайності, посухостійкістю та вологовіддачею; та Р9175 – ФАО 330, зубовидний гібрид зернового напрямку з дуже доброю вологовіддачею, пристосований до жарких, посушливих умов вирощування.

  Портфоліо австрійської компанії Заатбау, яка вже 67 років займається селекцією та насінництвом сортів і гібридів, нараховує 12 культур: озимі та ярі форми пшениці, ячменю, ріпаку, озиме жито, горох, кукурудза, соняшник, соя, гарбуз.

На Дні поля у Рогатині регіональний представник ТОВ «Заатбау Україна» у  Львівській та Івано-Франківській обл. Любомир Дзяб’як представив лінійку з 10 гібридів кукурудзи: Пірро, Перерро, Лопіно, Норіко, Затіво, Альбірео, Стаккато, Маттео, Амандо, Торрано (ФАО 210-370). Він наголосив, що в асортимент компанії входять гібриди кукурудзи з ФАО від 190 до 430, тому для умов та потреб кожного господарства можна сформувати конвеєр гібридів за термінами посіву та достигання. Це дозволяє оптимально використовувати сільськогосподарську техніку та збирати врожай кукурудзи у міру достигання та забезпечувати вищу врожайність, а, відповідно, і прибутковість. SONY DSC

Заатбау пропонує сільгоспвиробникам ремонтантні гібриди кукурудзи, які можна використовувати як на зерно, так і на силос. В асортименті також є гібриди, зерно яких використовують на крупу.

Гібриди Заатбау мають високий потенціал урожайності, стійкі до хвороб та вилягання, з високою вологовіддачею та стійкістю до стресових факторів.

Назар Соколан, агроном ТОВ «Персей Агро»:

«На нашому демо-полі цікаво виглядає гібрид кукурудзи від компанії Піонер – Р 8521 (ФАО 220). Він має дуже малу серцевину качана, гарну довжину і виповнення. Також я придивився до гібриду Торрано (ФАО 370) від Заатбау на силос, що має крупне зерно і високу перетравність силосу. Загалом, порівняємо результати демо з товарними посівами і робитимемо висновки».

Гості Дня поля у Рогатині також мали змогу почути доповідь про оптимізацію мінерального живлення рослин та підбір оптимального добрива. На цю тему виступив  Тимофій Косой, агроном-експерт компанії «Макош», яка пропонує добрива польського виробництва Luvena.

«Живлення – це будівельний матеріал для рослин. Комплексні мінеральні добрива задовольняють потребу в елементах живлення на різних стадіях росту і розвитку культур. Грамотно підібрані добрива та правильне їхнє внесення сприяє збільшенню урожаю в декілька разів. Рослину потрібно забезпечити у відповідний період, внести відповідне добриво, правильно підібравши співвідношення NPK. У лінійці компанії «Макош» є більше 7 варіантів добрив, кожне з яких містить азот, фосфор, калій, кальцій та сірку. Наприклад, в Україні більшість ґрунтів є закисленими, і такий елемент як фосфор – недоступний. При кислотності 6,5 фосфор буде доступним лише на 10-15%. Тому кальцій у добривах виступає як розкислювач, створюючи нейтральний рН у прикореневій зоні при внесенні.

Наш новий продукт – KALIUM МAKOSH – добриво яке містить 42% калію, також сірку (10%), кальцій (6%) та магній (4%). Ми робимо добрива з максимальною кількістю діючої речовини, щоб наші клієнти платили гроші за діючу речовину та отримували ефективне живлення рослин.

Другий наш продукт – SUPERFOSFAT МAKOSH відрізняється від інших тим, що містить 19,5% фосфору, який на 93% розчинний у воді, що надає йому високу засвоюваність. Містить 30% сірки і 25% кальцію, а також по 0,2% бору і цинку. Таке добриво дуже добре підходить для сої, соняшнику, озимого ріпаку».

Компанія «Макош» пропонує своїм партнерам унікальну сервісну підтримку «АГРОНОМ 24/7». Регіональні агрономи-експерти готові надавати консультації з питань  живлення рослин для Вашого господарства, тож – звертайтесь.

Компанії-учасники висловлюють подяку господарству ТОВ «Персей Агро» за надання поля для закладання демо-посівів і можливість обміну досвідом та запрошують сільськогосподарські підприємства до тісної плідної співпраці.

Марія Хрунь

[nggallery id=148]