День поля Лімагрейн Україна: продуктивні рішення для будь-яких умов

351

Кукурудза – одна з найпопулярніших культур на вітчизняних полях. Хто б міг подумати, що ця американська красуня так добре приживеться й в Україні. Тим не менше, зараз важко зустріти господарство, у сівозміні якого нема хоча б декількох гектарів кукурудзи. Виключення можуть становити хіба що південні області, де цариця полів почувається не дуже добре, але навіть там деякі аграрії успішно її вирощують.

Саме цій культурі був присвячений День поля, який пройшов 15 вересня у с. Скорики Тернопільської області на базі господарства ТОВ «Україна», організований компанією Лімагрейн під гаслом «Поле – це мистецтво». За кілька років українському представництву відомої насіннєвої компанії Лімагрейн, вдалося не лише вивести на ринок кращі гібриди, але й об’єднати людей спільною ідеєю, спільною справою, тому й гостей зібралося чимало.

Відкриваючи захід, усіх присутніх привітав генеральний директор ТОВ «Лімагрейн Україна» Віктор Карбівський. У виступі він подякував власнику ТОВ «Україна» Олегу Крижовачуку і відзначив, що якщо в нашій державі буде більше таких господарств, країна успішно розвиватиметься.

«Часто говорять, що ми – французька компанія, але це не зовсім так, бо 77% продукції виробляється за межами Франції. У всьому світі працюють більше 10 тисяч працівників, більше 70 національностей. Наша продукція продається у більш ніж 150 країнах світу. Є 69 дослідно-селекційних станцій, які працюють для вас, оскільки головний слоган компанії Лімагрейн: «Селекція вашого прибутку». Ми пропонуємо не тільки насіння, а й максимально можливі технологічні консультації. Головна мета – донести наші продукти до сільгоспвиробника вчасно і в господарські руки, до таких господарств, як ТОВ «Україна», котре очолює Олег Крижовачук», – підкреслив Віктор Карбівський.

У свою чергу, керівник господарства, де проводився День поля, Герой України Олег Крижовачук коротко охарактеризував профіль діяльності товариства, одного із лідерів агропромислового комплексу області та України.

«Ми маємо такий слоган: «Україна» – для України! Відколи 1952 року було засновано підприємство, його назва не змінювалася. Був колгосп «Україна», колективне господарство «Україна», а нині – ТОВ «Україна». Ми разом будуємо нашу українську державу з вірою у добре майбутнє. Адже від проголошення Незалежності нашої держави, єдина галузь, яка робить великі успіхи, це агропромисловий комплекс. І ми йдемо вперед, доводячи, що Україна може бути не тільки житницею Європи, а й усієї Землі. Наше товариство упродовж останніх років не міняло банку своєї землі. Маємо її приблизно 15 тис га. До наших двох сіл (Скорики та Климківці) добровільно приєдналося ще 12 господарств. Нині у нас 5,5 тис пайовиків і 400 працівників. Постійно освоюємо нові технології. Так, цього року пшениця дала врожайність приблизно 9 т з гектара, ячмінь – 7,5 т/га, ріпак – 4,2 т/га. Зараз почали збирати сою, теж показує добрі результати.

Що ми сьогодні хочемо вам показати на Дні поля? З’їхались сьогодні мої колеги, як от Іван Чайківський, генеральний директор компанії «Агропродсервіс» (с.Настасів, Тернопільська обл.), багато інших потужних аграріїв. Вам усім, гостям заходу, ми нині хочемо показати співпрацю із Лімагрейн, яка триває вже дуже багато років. Наше товариство – багатогалузеве. Маємо і фруктовий сад, і елеватор, і свинокомплекс, і молочний комплекс. Та акцент зробимо на вирощуванні кукурудзи – це основа кормовиробництва для молочного скотарства. Ми покажемо кормові майданчики, де видно співпрацю із Лімагрейн, покажемо потужну техніку, за допомогою якої готуємо кормову базу, технологію закладання сінажу у траншеї», – говорить Олег Крижовачук.

Як пізніше у розмові з журналістом «АгроЕліти» відзначив Олег Крижовачук, секрет успіху господарства «Україна» у двох складових: любові до землі і до людей. «Якщо наші працівники, окрім матеріального задоволення, отримують ще й моральне, ми вважаємо, ми свого досягли. Добре, коли людина пишається своєю роботою. Я тішуся від того, коли людина на своєму місці», – говорить він. – Велику роль відіграє співпраця з Лімагрейн. Для нас – це хороший партнер, з яким можна говорити на рівних умовах. Нам без них було б некомфортно. Гібриди компанії сіємо переважно силосного напрямку, серед кукурудзи вони займають 50%, серед зернових – 25%, і плануємо розширювати».

Перш ніж перейти до огляду гібридів на полях, представники Лімагрейн розповіли про історію компанії. Почала вона свій шлях з виробництва насіння кукурудзи приблизно 70 років тому, коли звичайні французькі фермери об’єднали зусилля і спільно створили кооператив із виробництва і продажу сортового насіння для себе. З тих пір фермерський кооператив розрісся, створив селекційну станцію насіння кукурудзи, і з часом увійшов у п’ятірку найбільших компаній світу з виробництва насіннєвого матеріалу, але тепер уже не тільки гібридів кукурудзи і соняшнику, а й пшениці, ячменю, гороху, ріпаку, льону, овочів, рису. Компанія має 7 лабораторій і заводів у 4 країнах світу, які вдосконалюють сорти і створюють гібриди. На сьогодні Лімагрейн реалізує насіння у більш ніж 50-ти країнах світу. В Україні компанія представлена з 2008 року і впевнено завойовує ринок якістю продуктів, їх унікальністю й асортиментом.

Під час практичної частини, аграрії ознайомилися з технікою для заготівлі кормів, зокрема, косарками, кормозбиральними комбайнами. Саме у ТОВ «Україна» використовують найсучасніші зразки техніки для кормовиробництва. Адже тут вже переконалися: новітні тенденції у цій галузі спрямовані на підвищення продуктивності. Учасникам Дня поля було продемонстровано роботу кормозбиральних комбайнів, технології заготівлі силосу, які використовують на підприємстві.

Далі – огляд демонстраційних полів. Компанія Лімагрейн має дуже сильний генетичний потенціал гібридів кукурудзи, максимально адаптований до запитів сільгосптоваровиробників. У своїй селекційній роботі фахівці Лімагрейн виділяють такі моменти: збільшення урожайності та її стабільності, поліпшення якості зерна, стійкість до комах-шкідників, створення ранньостиглих гібридів, швидкість віддачі вологи, збільшення маси зерна. Крім того, компанія створила інститут, який займається виключно силосними гібридами. Адже чим краще їжа перетравлюється у шлунку корови, тим більшим буде вихід молока. Тому селекціонери розробили спеціальні гібриди силосної кукурудзи, де змінили структуру клітковини для збільшення її засвоюваності тваринами, тим самим збільшуючи енергетичну цінність корму.

Розповідь про гібриди кукурудзи почав керівник сектору Центрально-Західного регіону Микола Романенко. Він зазначив, що представлені гібриди мають ФАО від 210 до 350. На ділянках можна побачити і гібриди, які давно представлені в портфелі компанії – ЛГ 3258 (ФАО 250) і гібриди нової генерації – ЛГ 30215, ЛГ 30273, Адевей, які йдуть з позначкою HYDRANEO®, і максимально ефективно використовують ґрунтові запаси вологи. При гарному вологозабезпеченні вони можуть дати максимально високі врожаї, які сягають 15 тонн.Однак, урожайність зменшується при посусі.

«Особливо хочу відзначити гібриди ЛГ 30215, Адевей, ЛГ 30273. Весною їх можна відрізнити за стартом, за висотою. При обмеженому теплозабезпеченні досить добре себе поводять, мають гарні лінійні темпи розвитку, рано відцвітають, ще до посухи і високих температур. Завдяки цьому уникають стресу, формують гарний качан», – говорить Микола Романенко.

Розповідь продовжив продукт-менеджер компанії Володимир Кузьмич. Особливу увагу він приділив гібриду ЛГ 3258, який на сьогодні досить популярний і, на думку спеціалістів, таким і залишиться на багато років. «Наш колега з Франції називає його зіркою, яка вже довго світиться, – говорить Володимир.– Це перший гібрид, який компанія зареєструвала в Україні одночасно з іншими країнами. Він вийшов на ринок Франції і вже наступного року був в Україні».

На ділянках є і нові гібриди, які тільки заходять в Україну. Так ЛГ 30273 пройшов випробування і гарно себе показав за технологією HYDRANEO®. Це гібрид кременисто-зубовидний. Спеціалісти радять вирощувати його для виробництва крупи. Рекомендований для висівання у зонах, де пріоритетом є стабільність гібриду.

Досить актуальний для Західного регіону гібрид ЛГ 30215 (ФАО 210), який показує гарну холодостійкість. Належить до інтенсивного типу. Качани «жирні», що означає біологічну здатність гібриду закладати більшу кількість зерен, що сприяє урожайності. Має гарну стійкість до основних хвороб.

На ділянці представлений і новий гібрид ЛГ 30189. Він не є загальноєвропейським, а більш підходить для Східної Європи, починаючи з Польщі, також підходить і для України. Подібний до гібриду ЛГ 30215: теж має ФАО 210 та дає схожу врожайність в інтенсивних умовах. Проте, вологовіддача на 1% буде краща. Незважаючи на низьке ФАО, дуже цікавий гібрид, як попередник під озимі культури. В цьому випадку можна сказати, що низьке ФАО не означає низьку врожайність.

Із силосних гібридів спеціалісти Лімагрейн рекомендують використовувати одночасно три: ЛГ 30308, ЛГ 3285 та Джоді. Так виробники зможуть отримати найкращий результат.

Завершився День поля вікториною про культуру та мистецтво Франції, а також концертом, де прозвучали французькі та українські пісні. Як то кажуть: «хто добре працює, той добре відпочиває».

Ольга Стоноженко

[nggallery id=141]