Держпродспоживслужба удосконалює порядок відшкодування збитків за худобу, вилучену через АЧС

227

У Держпродспоживслужбі працюють над змінами до Порядку відшкодування майнової шкоди (збитків), завданої особам внаслідок запровадження карантину (карантинних обмежень) тварин або у зв’язку з проведенням процедур і робіт щодо ліквідації особливо небезпечних (карантинних) хвороб. Такі зміни дадуть змогу оперативно та в повному обсязі виплачувати кошти громадянам та спеціалізованим господарствам за вилучену у населення худобу через АЧС. Про це повідомив Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа.

Він зазначив, що у проекті бюджету на 2018 рік, який зареєстрований у Верховній Раді України, Кабінет Міністрів запропонував суттєво збільшити обсягів фінансування на проведення протиепізоотичних заходів: якщо цьогоріч на було виділено 113 млн грн, то в наступному році пропонується передбачити 687 млн грн.

«Наразі відшкодування здійснюється з резервних фондів місцевих бюджетів. Тому кошти громадяни отримають, коли прийме рішення місцева рада», – наголосив Володимир Лапа.

За словами Голови Держпродспоживслужби, збільшення у 6 разів бюджету фінансування протиепізоотичних заходів на наступний рік дасть змогу вивести проведення таких заходів на новий рівень, у тому числі оперативно та у повному обсязі виплачувати населенню компенсацію за вилучення свиней через АЧС.

Володимир Лапа повідомив, що наразі відшкодування здійснюється з резервних фондів місцевих бюджетів, тому кошти громадяни отримають, коли прийме рішення місцева рада.

Довідково:

У 2017 році станом на вересень господарствам приватного сектору відшкодовано збитки за вилучення свиней у випадках АЧС на суму 15921637,14 грн, що складає 89% від необхідної суми відшкодування. Одночасно за аналогічний період господарствам було відшкодовано 1470591,28 грн, що складає лише 1% від передбаченої суми відшкодування.

За інформацією Держпродспоживслужби