Екологічна енергія: як розвивається ринок біоетанолу в Україні та світі

191

Скільки біопалива виробляє Україна та світ, як вписати біоетаноловий завод у виробництво цукру та інші тенденції ринку у презентації керівника проектів  «Астарта-Київ», Олексія Криволапова.

Про це передає ukrsugar.com, з посиланням ІА «Agravery».

До 2020 року Китай планує перевести на біоетанол всі автомобілі в країні, в середині вересня заявили Національна комісія з розвитку та реформ КНР та Національна енергетична адміністрація. Це може підтримати ринок біоетанолу в світі, адже Китай буде змушений купувати або біоетанол, або сировину для його виробництва.

В Україні також планують активно розвивати ринок рідкого біопалива, повідомляють у Держенергоефективності. «Весь світ сьогодні поступово переходить на «чисті» види палива. Для України, яка значною мірою залежна від імпорту нафтопродуктів, це також актуальне питання. Більш того, з огляду на можливості нашої аграрної сфери, щорічний потенціал виробництва рідкого біопалива в Україні становити 1 млн т», — заявив Сергій Савчук, представник Держенергоефективності.

Сумарна виробнича потужність біоетанолу в Україні нині становить 200 тис. т на рік. Утім, у 2013-14 роках його виробництво було практично знищене введенням акцизу на альтернативні моторні палива. Біоетанол традиційно виготовляють шляхом бродіння вуглеводних компонентів рослинних матеріалів. Найчастіше сировиною є зерно кукурудзи, цукрова тростина і меляса з буряка.