Корпорація AGCO запускає проект MARS

196

Технологія MARS забезпечує планування, контроль і точне документування висіву за допомогою об’єднаних в комплекс малогабаритних роботів. Супутникова навігація і управління даними в хмарі дозволяють виконувати роботу цілодобово, а власнику техніки забезпечують постійний доступ до всієї інформації. Система точно фіксує місце і час висіву кожного зерна, і ці дані роблять більш ефективними наступні операції по догляду за посівами, захисту рослин та внесенню добрив.

Система MARS може об’єднувати від 6 до 12 роботів і здатна обробляти приблизно 1 га на годину. Всі роботи з’єднані з центром управління і автоматично обмінюються даними. Функція буферизації даних і резервні канали зв’язку компенсують збої в мережі.

У разі виходу з ладу одного з роботів, система перерозподіляє завдання між рештою робітниками одиницями, не перериваючи процес і не залишаючи необроблених ділянок. Кожен робот можна заповнити різним посівним матеріалом, що дозволяє висівати на одному полі відразу кілька культур.

Завдяки електродвигуна (потужністю близько 400 Вт), що працює від акумуляторної батареї, малій масі (близько 50 кг), збільшеним шинам, які дозволяють створити мінімальний тиск на ґрунт (всього 200 г/см²), і в автономному режимі, висів можна виробляти цілодобово, сім днів в тиждень. В результаті все це підвищує продуктивність і універсальність системи, яка може виробляти роботи в різних умовах, непридатних для звичайних машин, наприклад, через особливості ґрунту.

Роботи, виконуючи одну і ту ж роботу, витрачають приблизно на 70% менше енергії і, відповідно, дають менший викид CO2. Також виключена ймовірність протікання шкідливих речовин на ґрунт, оскільки для повноцінної роботи техніки не потрібні ні дизельне паливо, ні масло.

Додаток MARS здатне спланувати траєкторію руху по полю, витрата посівного матеріалу, а також схему і щільність висіву. На підставі введених параметрів новий просунутий алгоритм OptiVisor розподіляє роботів по полю і розраховує для них оптимальну траєкторію руху, а також прогнозує час завершення роботи.

www.agriculture.by