Площі під ячменем можуть збільшитися

257

Зниження світового виробництва ячменю в 2017/18 МР і подальше збільшення попиту на зернову може привести до збільшення посівних площ під урожай 2018 рік. Таку думку висловили у компанії «УкрАгроКонсалт».

За оцінками Міністерства сільського господарства США, другий сезон поспіль світовий урожай ячменю буде нижче його світового споживання. Дана тенденція призведе до істотного скорочення запасів ячменю в світі. Під кінець 2017/18 сезону очікується скорочення світових запасів ячменю до 18,6 млн т, що є найнижчим рівнем за останні 34 роки.

Підтвердженням реальності даного сценарію, на думку експерта, є різке збільшення попиту з боку основних імпортерів на старті 2017/18 сезону.

На тлі обмеженого світового пропозиції тенденція зростання цін на ячмінь зберігається на ринку вже 3 місяці. Наслідками такої ринкової картини може стати зростання прибутковості ячменю в порівнянні з попереднім сезоном, і, як наслідок, розширення посівних площ під ячменем в Україні під урожай 2018 року, вважають аналітики.

Поки ж посівна кампанія по озимому ячменю в Україні тільки стартувала, і чим довше ціни на ячмінь протримаються на такому високому рівні, тим більше шансів на такий розвиток подій.

www.ukragroconsult.com