У магазинах з’явилися ГМ-яблука

341

В супермаркетах США продають модифіковані яблука, що не темніють на протязі трьох тижнів. Фахівці канадської компанії Okanagan Specialty Fruit створили модифіковані яблука, що не покриваються коричневим нальотом на зрізі. ГМ-фрукти отримали назву Arctic Apples.

За словами президента компанії Нілу Картера, на початку 2017 року, міністерство сільського господарства США видало дозвіл на продаж Arctic Apples в американських магазинах.

Восени Okanagan Specialty Fruit зібрала перший урожай: 82 кілограми яблук сорту Голден Делішес. Компанія планує в наступному році також модифікувати яблука Гренні Сміт.

Мета творців ГМО-плодів – зробити яблука «зручними» для покупців і таким чином допомогти населенню міст їсти більше фруктів.

Картер коментує: «Ми бачимо, що рівень вживання яблук на душу населення знижується протягом останніх десятиліть, тому що вони здаються «незручними». Коли в продаж надійшла нарізана і розфасована морква, рівень вживання цього коренеплоду піднявся вдвічі».

Okanagan Specialty Fruit сподівається повторити цей успіх, продаючи яблука, нарізані часточками. Arctic Apples не темніють протягом трьох тижнів.

При створенні Arctic Apples застосували технологію генної інженерії: у яблук «відключили» ген, пов’язаний з виробленням поліфенолоксідази – ферменту, що змушує фрукти темніти на повітрі. Незважаючи на це, на фруктах немає маркування ГМО. На яблуках розмістять наклейки з QR-кодом, провідним на супровідний текст на сайті компанії.

www.arcticapples.com