Великі гравці зернового ринку можуть стати об’єктом розслідування АМКУ

180

На зерновому ринку України є кілька великих виробників, як українських, так і міжнародних. АМКУ розглядає всі суміжні ринки, пов’язані з виробництвом зерна: добрив, засобів захисту рослин. Також в поле зору Антимонопольного Комітету потрапляють ринки логістики та портової перевалки.

Про це повідомляє infoindustria.com.ua. «Наше завдання – систематично вивчити портову проблематику, адже велика частина зерна перевозиться саме так. Крім того, бачимо також проблему «Укрзалізниці», річкового транспорту, є справи за диференційованими ставками портових зборів в різних портах. Але все це – виклики не одного дня. Щоб системно їх вирішити, АМКУ змінює сьогодні систему роботи », – сказав голова Антимонопольного комітету Юрій Терентьєв в інтерв’ю AgroPolit.com.

За його словами, раніше Комітет працював на базі отриманих від бізнесу заявок, що ускладнювало процес збору даних і затримувало процес дослідження та розслідування. Але тепер АМКУ постійно стежитиме за топовими ринками. АПК і перевезення входять до цього переліку. «Я хочу, щоб в АМКУ сформувався сильний ринковий департамент і професійний департамент розслідувань. Ми хочемо, щоб бізнес нам довіряв, приходив зі своїми проблемами і питаннями. Для цього не потрібно приймати закони, просто налагодити постійну роботу з бізнесом. Обидві структури є, але потрібно організувати їх діяльність », – зазначив голова Комітету.

www.infoindustria.com.ua