Вперше врожай зібрано без людини

261

Британська ферма Hands Free Hectare стала першим в світі сільськогосподарським проектом, в якому абсолютно все роблять роботи. У вересні пристрої зібрали перший урожай: 4,5 тонн ячменю. Про те, як творцям ферми вдалося повністю автоматизувати її роботу, пише CNN.

Hands Free Hectare – спільний проект університету Харпера Адамса і компанії Precision Decisions. «Люди і раніше автоматизували сільськогосподарські системи, але зазвичай фінансування та інші ресурси надходили тільки в одну з областей», – каже інженер-землевласник Кіт Франклін. Експерти згодні з тим, що сільське господарство давно готове до автоматизації. Зараз цей процес прискорюється через те, що робоча сила дорожчає з кожним роком: впроваджувати роботів скоро стане дешевше, ніж наймати людей.

Автоматизацію гальмують кілька факторів. Перший – розуміння того, що роботи навряд чи впораються з вирощуванням фруктів і овочів. Людина збирає урожай набагато акуратніше, ніж пристрої. Другий фактор – безробіття. Якщо Японія давно готова до роботизації, в Індії мільйони людей можуть втратити робочі місця. «Технічно повна автоматизація можлива скрізь, але економічний сенс вона має тільки в певних ситуаціях», – пояснює Девід Зільберман, професор економіки сільського господарства та ресурсів в Каліфорнійському університеті.

У Hand Free Hectare ячмінь вирощують на площі близько 2,5 га за допомогою тракторів і дронів. Все управління здійснюється в диспетчерській. Дрони з мультиспектрального датчиками літали над полем і фотографували рослини: це допомагало зрозуміти, які добрива потрібні ячменю і коли. Також аналіз фотографій допомагав боротися з хворобами і бур’янами.