За вересень експортували 17 тис. т цукру

146

За перший місяць поточного маркетингового року українські виробники поставили на зовнішні ринки 16,94 тис. т цукру.

Найбільші поставки здійснювались до Азербайджану – 38%, Судану – 16%, Таджикистану – 13%, Туреччини та Шрі-Ланки – 8% і 7% відповідно.

За словами керівника аналітичного відділу НАЦУ «Укрцукор» Руслани Бутило, поточний маркетинговий рік стартував не так активно як минулий через несприятливу кон’юнктуру ринку: «На аналогічний період минулого маркетингового року було експортовано 39,9 тис. т цукру. Цьогоріч, цей показник менший більш ніж у двічі і викликано це декількома чинниками. Перш за все, це старт сезону цукроваріння, який запізнився приблизно на два тижні через несприятливі погодні умови навесні та літом. Інша причина – не досить сприятлива ситуація на міжнародному ринку».

За оцінками асоціації, в 2017/2018 МР експорт цукру складе близько 500 тис. т, в той час як виробництво залишиться на рівні минулого року – близько 2 млн т.

Нагадаємо, за результатами 2016/2017 МР вітчизняні цукровари експортували рекордні 767,3 тис. т цукру, а найбільшим імпортером українського солодкого піску стала Шрі-Ланка.

Поточний сезон цукроваріння стартував 30 серпня. Станом на 5 жовтня працює 39 цукрових заводів та виготовлено 369,7 тис. т цукру.

Прес-служба Асоціації «Укрцукор»