Міжнародна виставка ефективних рішень для агробізнесу «АгроКомплекс 2017»

246

31 жовтня – 2 листопада 2017 року провели головну аграрну подію осені – міжнародну виставку ефективних рішень для агробізнесу «АгроКомплекс 2017».

Виставку провели за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, Української аграрної конфедерації, Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», Національної академії аграрних наук України, Федерального Міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини, Німецького сільськогосподарського товариства DLG, Економічної Служби Посольства Франції в Україні.

Учасники церемонії урочистого відкриття в своїх виступах відмітили, що виставка «АгроКомплекс 2017» логічно вписується  в сучасний агротехнологічний  простір та  має  свою індивідуальну концепцію.

Ковальова Олена Вікторівна, Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України:

«Не випадково виставка «АгроКомплекс» має назву «Пошук ефективних рішень для агробізнесу», адже сьогодні світ дуже швидко змінюється з глобальним потеплінням, тенденцією щодо зміни споживчих вподобань, структурні зміни глобального продовольчого ринку. Все це дуже впливає на сільське господарство і на агропродовольчий сектор нашої країни. Я впевнена, що сьогодні ви знайдете те, що вам необхідно, адже ця виставка  побудована дуже логічно. Ви сьогодні знайдете практично всі необхідні елементи в ланцюжку від виробництва до кінцевого споживача:  економічна ринкова інформація,  насіння і садівництво, внутрішня логістика, техніка, технології і обладнання. Тобто все те, що потрібно сучасному виробнику».

Козаченко Леонід Петрович, Народний депутат України, Президент Всеукраїнського громадського об’єднання «Українська Аграрна Конфедерація»:

«Сьогодні у аграріїв нашої країни велике свято. Усі вони зібралися в цій залі для того, щоб не тільки поділитись здобутим досвідом, а й отримати інформацію щодо світових трендів розвитку передових аграрних технологій та впровадити їх у власне виробництво для ще кращого результату. Тому, я бажаю, щоб кожен, хто відвідає «АгроКомплекс 2017» отримав саме те, що необхідно для максимальної реалізації потенціалу сільськогосподарського виробництва. І як наслідок, зробили свій внесок у зростання валового виробництва, яке за останні роки збільшилося втричі!».

Пан Герман Інтеманн, Керівник відділу з питань продовольства, сільського господарства, захисту прав споживачів та охорони навколишнього середовища при Посольстві Федеративної Республіки Німеччина в Україні: «Шановні присутні тут пані та панове. Сьогодні дуже чудовий і важливий день, оскільки саме сьогодні розпочинає свою роботу виставка «АгроКомплекс», яка продемонструє сучасні технологічні досягнення в сфері сільського господарства. Ця виставка – чудова платформа, яка з одного боку об’єднує фермерів, а з іншого – людей, які пропонують ці новітні технології».

Пан Ніколя Перен, Радник з питань сільського господарства при Посольстві Франції в Україні: «Я хочу подякувати організаторам за те, що вони регулярно організовують сільськогосподарські виставки, за те, що вони щоразу знаходять нові концепції для самої виставки, для різних зустрічей та обміну думками.  Я думаю, що це дуже корисно для товаровиробників. Ми дуже раді співпрацювати, обмінюватися досвідом, надавати товари та послуги для покращення виробництва».

Іванов Володимир Андрійович, Голова правління  ТОВ «Київський міжнародний контрактовий ярмарок»: «На відміну від інших виставок, «АгроКомплекс» має чітку ідею спрямовану на просування інноваційних технологічних та організаційних рішень для господарств різних видів. Презентовані досягнення вітчизняних та закордонних виробників в селекційній справі та насінництві, агрохімії та засобах захисту рослин, біологічних препаратах, внутрішньогосподарській логістиці мають на меті сприяти якісному підвищенню економічної ефективності аграрного виробництва».

Основні дані:

Виставкова площа – 20 000 кв. м.

Понад 250 компаній-учасниць

12 країн-учасниць: Україна, Індія, Іспанія, Італія, Німеччина, Китай, Сербія, США, Угорщина, Туреччина, Франція, Чехія

Національна експозиція Німеччини

Колективна експозиція Франції

25 ділових заходів за участі провідних експертів сільськогосподарської галузі та представників влади: конференції, круглі столи, семінари, презентації, майстер-класи

Офіційно виставку відвідали 13 561 фахівців

Склад компаній-учасниць теж підтверджує  технологічну спрямованість виставки та її масштабність. Серед учасників виставки відомі в усьому світі  насіннєві компанії Limagrain, Maisadour Semences, DSV, RAGT Semences, вітчизняні компанії Рост Агро, НВФГ Компанія Маїс, АПК Маїс, Селекта, ВНІС та інші.

Серед компаній, що пропонували комплексні технологічні рішення для рослинництва – Agrimatco, Хімагромаркетинг, Дніпровська Асоціація-К, Агро Маркетинг Груп, АПК-Груп, БТУ-Центр.

Звичайно, що ефективні технології неможливо уявити без сучасної високопродуктивної техніки. Відвідувачі виставки мали можливість отримати якісні технічні консультації від відомих світових компаній, як-от: KUHN, Vaderstad, Berthoud, Gaspardo, Agrimatco, ROPA, MZURI, Trimble, KMZ, BigDutchman, Grimme, Frank Lemex, Агрохім, Аграрна індустріальна компанія та інших.

Як ніколи масштабною була експозиція вітчизняних  виробників причіпної техніки та оприскувачів. Це, передусім, компанії Велес Агро, Краснянське СП Агромаш, Агромаш-Калина, Львівагромашпроект, ОЗСМ Агротех,  Оріхівсільмаш,  Вінмашпостач, ВК Технополь, Сорока І.Ф.  та багато інших, які представили на виставці, окрім  своїх традиційних лінійок  техніки, низку нових цікавих розробок.

Ділова програма виставки

Під час виставки була реалізована насичена ділова програма заходів за участі відомих вітчизняних та іноземних експертів аграрного сектору, що надало можливість  операторам вітчизняного ринку знайти оптимальні рішення  назрілих проблем.

Цьогоріч «АгроКомплекс» вперше вийшов за рамки виставкового проекту – в 2017 році дирекція виставки реалізувала випробувальний проект «Агрополігон 2017».

Про проект «Агрополігон 2017»

В період з березня до листопада цього року організатори, спільно з насіннєвими та ресурсними компаніями, в реальних умовах господарств степової та лісостепової зони протестували 63 гібриди кукурудзи. Від початку посівної кампанії до збору врожаю команда проекту відстежувала ключові технологічні операції, наслідки форс-мажорних ситуацій та ефективність прийнятих рішень фахівцями господарств.

Результати «Агрополігону» були висвітлені та обговорені в рамках підсумкового агротехнологічного форуму «Кукурудза. Архітектура  собівартості. Тест 2017», в рамках виставки 1 листопада.

Під час агротехнологічного форуму обговорили питання:
– аналіз та перспективи розвитку ринку кукурудзи;
– особливості використання технології No-Till для вирощування кукурудзи;
– внесення безводного аміаку та курячого посліду, як безбаластних добрив;
– програми антистресового захисту рослин (долаємо заморозки, нічні перепади температур, посухи);
– методика контролю бур`янів;
– внесення трихограми дронами та контроль ефективності.

Круглий стіл: «Аграрна Україна. Концепція світової першості»

Мета: досягти цілісного бачення концепції й механізму досягнення світової першості України як розвиненої індустріально-аграрної держави.

Основні теми круглого столу:

  • країною якого типу має стати Україна в міжнародному середовищі: аграрною країною з експортно-орієнтованою сировинною економікою, чи високоіндустріальною країною з технологічно розвиненим сільським господарством, виробництвом матеріально-технічних ресурсів та харчовою промисловістю?
  • яку модель сільського господарства «сповідує» Україна: великотовартне виробництво з максимальною концентрацією земельних ресурсів в одного господаря чи модель родинного фермерства з середнім земельним банком?
  • як знайти точки дотику суб’єктів кожної з ланок агропромислового комплексу, щоб забезпечити синергетичний розвиток аграрної економіки з дотичними до неї галузями та розвитком сільських територій?
  • Міжнародна конференція: «Від виживання до розвитку. Успішний досвід використання інструментів кооперації та фінансово-кредитних інститутів».

Основною метою конференції було допомогти малим та середнім агровиробникам підібрати дієві організаційні моделі співпраці та механізми залучення ресурсів, що гарантуватимуть зростання економічних показників бізнесу та сталий розвиток сільських територій. Захід був орієнтований на малий та середній агробізнес, а також всіх, хто бажає розвивати інноваційний підхід й шукає додаткові можливості реалізувати власні та колективні бізнес-ідеї.

День молодого спеціаліста: «Твій професійний старт»

Де знайти молодого фахівця? Звичайно на «АгроКомплекс 2017»!

Майже 400 студентів аграрних вузів взяли участь в Дні молодого спеціаліста «Твій професійний старт», який провели 2 листопада в рамках виставки. День молодого спеціаліста проходив втретє та мав на меті допомогти студентам/випускникам знайтисвоє перше омріяне місце роботи!

Цьогоріч у ярмарку вакансій взяли участь рекордна кількість провідних агропромислових компаній та агрохолдингів, серед яких: KERNEL, ІМК, Cygnet Agrocompany, ED&F ManUkraine, Нібулон, Хай Філд, Агросем, Корпорація Сварог Вест Груп, АгроЛегіон, Група компаній VITAGRO, Timac Agro Україна, Юпітер 9 Агросервіс, Данон Україна.

Захід був організований та проведений порталом Агрокар’єра спільно з ТОВ “Київський міжнародний контрактовий ярмарок» та ДУ НМЦ «Агроосвіта» за підтримки Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Завдяки участі провідних міжнародних та вітчизняних компаній, насиченій потужній діловій програмі та співробітництву з провідними організаціями галузі, виставка «АгроКомплекс» стала головним інтелектуальним майданчиком та ефективною маркетинговою платформою для визначення перспектив розвитку і просування компаній на вітчизняному та міжнародному ринках.