Більшість учасників виставки «Агрофорум-2017» пропонують нашій прадавній аграрній галузі сучасні технології

298

XIV Міжнародна агропромислова виставка «Агрофорум-2017» зібрала в Міжнародному виставковому центрі у Києві 7-9 листопада провідних виробників добрив, засобів захисту рослин, обладнання для зернопереробки та сільгосптехніки. І, судячи з учасників виставки, сільське господарство в Україні перетворюється на сучасне і високотехнологічне, де все робиться не на око, а за допомогою передових надсучасних технологій. Про те, що нового привезли цього року на виставку, розповідають самі експоненти.

Ірина Сугак, агроном, заступник директора з продажів виробничої компанії «5 елемент»:

  • Наш завод з виробництва екологічно чистих нано-добрив відкрився тільки наприкінці вересня цього року, у м. Гола Пристань, що на Херсонщині. А загалом компанія працює всього півроку, але за цей час нас уже на Херсонщині добре знають. Тепер хочемо, щоб про нас і нашу корисну продукцію дізналися і в усій Україні. Наша продукція має сертифікат органік-стандарт. Добрива, що ми виробляємо, сприяють тому, щоб вирощувати екологічно чисту органічну продукцію і рятувати нашу землю – поліпшувати структуру ґрунту.

 

Оксана Карпачук, менеджер зі зв’язків з громадськістю компанії «AgriLab»:

  • Ми беремо участь майже в усіх виставках на аграрну тематику, а от на «Агрофорумі» вперше. Представляємо комплексну діагностику ґрунту, аналіз ґрунту, діагностику азотного живлення культур, системи GPS-моніторингу. Словом, точне землеробство в усіх його аспектах. З кожним роком ресурси дорожчають і фермери замислюються про те, як їх заощаджувати. А точне землеробство якраз дає такі можливості. Приміром, диференційоване внесення добрив дає можливість підвищити ефективність використання ресурсів до 40%. Тільки один аналіз ґрунту, знання про те, що там є, а чого не вистачає, дає можливість зекономити від 20% коштів. В березні ми проводили конференцію, залучали американських фахівців, так ті розповідали, що американські фермери проводять аналіз ґрунту щороку, а у нас ще є такі, які цього не зробили ще жодного разу. Тож ми пропонуємо спробувати і переконатися, наскільки це буде ефективно.

Ольга Луценко, директор з маркетингу компанії «Макош»:

  • Ми представляємо польські мінеральні добрива та мікродобрива. Це наша перша виставка, але враховуючи те, що за півроку компанія набрала потужних обертів і активно працює по всій Україні, ми очікуємо тут зустріти і наших багаторічних партнерів, і нових клієнтів. На виставці знайомимо відвідувачів із унікальними продуктами, які завод «Лювена» виготовляє лише для нашої компанії. Це суперфосфат «Макош», який користується великим попитом вже близько півроку, фермери його добре знають і люблять. Також це NPK Makosh z borem і Kalium Makosh. На майбутнє ми плануємо розширити асортимент, вдосконалювати і підбирати формули, які були б максимально придатні саме для українських земель.

Марина Гаджиалієва, фахівець з маркетингу компанії Drone.ua:

  • Наша компанія – це інтегратор безпілотних технологій в Україні, займаємося дронами, безпілотними технологіями, тобто їх імпортуємо, продаємо, словом, поширюємо нові технології, у тому числі і для застосування у сільському господарстві. Працюємо з 2014 року, коли про користь від цих літальних апаратів для сільського господарства ніхто не чув. Адже дрон – це універсальний інструмент, який дозволяє з повітря визначити проблемні ділянки на полі, тобто зарані побачити проблему і подолати її. Це такий літаючий збірник інформації про поле, яку потім у спеціальних програмах можна обробити і проаналізувати, який рельєф, які де проблеми спостерігаються, щоб їх усунути.

На виставці, окрім дронів, ми ще представляємо наш безпілотний літак, який використовує наше власне програмне забезпечення. Він здається крихким, але досить надійний, крім того, запчастини у нього дуже дешеві, на відміну від дронів, і він легко ремонтується. Техніка автоматизована, можна заздалегідь програмувати маршрути.

Тетяна Козачевська, фахівець із продажів, завод «Алеко»:

  • Ми виробляємо і переобладнуємо самосвальні кузови під будь-яке призначення – в тому числі і для перевезення сільгосппродукції. Наш завод працює у Волновасі, хоч непросто там працювати, але ми стараємось. У нас є власні розробки. Якщо раптом виникають якісь проблеми, то ми на заводі одразу все виправляємо. На підприємстві все поставлено на досить серйозний рівень, ми ретельно досліджуємо всі нюанси, які впливають на перевезення, аж до замірів у кожній шині автомобіля, на якому перевозять зерно.

Спілкувалась Ольга Соломка