Перегони гібридів на врожайність – хто став першим?

201

ПАП «Агропродсервіс», що у с. Настасів, є вже давно відомим потужним господарством як на Тернопільщині, так і в Західному регіоні України. Тут вирощують зернові культури, кукурудзу, сою та соняшник, ріпак та цукрові буряки. У цьому господарстві вміють дотримуватись агротехнологій, знають як виростити максимальний врожай та сміливо випробовують щось нове, бо розуміють, що тільки інновації та правильні рішення сьогодні є рушійною силою розвитку аграрного бізнесу.

 Щороку на базі цього господарства проводять потужні Дні поля літнього та осіннього формату, де беруть участь більшість насіннєвих компаній, присутніх на ринку України. Останні три роки поспіль тут відбуваються справжні перегони гібридів за звання кращого виробника насіння. Насіннєві компанії демонструють свої гібриди та новинки для аграріїв регіону, які вдивляються у продукт і вибирають найкраще, щоб мати зиск на своїх полях та отримувати стабільні високі прибутки.

Вже традиційно і цього року відбувся ІІІ Західноукраїнський чемпіонат на кращий гібрид кукурудзи та цукрового буряка. У категорії кукурудзи між собою змагались 15 компаній, які представили 144 гібриди іноземного та вітчизняного виробництва.

За підсумками врожайних перегонів перші 5 місць здобули гібриди компанії DuPont Pioneer. Вони показали найбільшу залікову врожайність:

  • P9175 (ФАО 330) – 127,48 ц/га;
  • P9074 (ФАО 330) – 127,38 ц/га;
  • P9241 (ФАО 360) – 124,60 ц/га;
  • P9578 (ФАО 350) – 122,82 ц/га;
  • P8523 (ФАО 260) – 120,34 ц/га.

график

Тож, на практичному прикладі стає зрозумілим, що Pioneer означає «перший» не тільки в назві. До гібридів цього виробника варто придивитися кожному, хто прагне досягати високих врожаїв кукурудзи. Заслуговують на увагу класичні гібриди Р9578 (ФАО 350) та новий Р9074 (ФАО 330), що амбітно доповнюють сегмент середньостиглої та середньопізньої групи. Новий гібрид Р8567 (ФАО 290) також досить помітний у сегменті середньоранньої кукурудзи.

Також варто взяти до уваги, що три гібриди-переможці (P9175, P9241, P8523) є частиною лінійки Optimum® AQUAMax®, яка має на меті мінімізувати ризики та максимізувати продуктивність в умовах посухи. Ці гібриди мають цілу низку рис, які забезпечують такі характеристики, як синхронне викидання волоті і приймочок та більш розвинену кореневу систему, що гарантує краще вбирання вологи.

Цікавимося у представників Pioneer, у чому така особливість гібридів лінійки Optimum® AQUAMax®? «Звичайно і найперше – це вміле правильне поєднання успіху науковців та селекціонерів компанії, – відповідає Микола Костюк, менеджер з агрономічної підтримки Західного регіону компанії DuPont Pioneer Україна. – Розробляючи нові продукти, вони досить вдало передбачають зміни зовнішнього середовища. Також наші колеги стратегічно усвідомлюють пристосованість новинок до реальних потреб та вимог ринку на фоні лімітуючого фактора менших та нестабільних опадів».

Власне гібриди Optimum® AQUAMax® серед інших виділяються кращим розвитком кореневої системи, яка більш якісно та з глибших шарів ґрунту вбирає вологу, та її помірною транспірацією з листкових продихів. А покращене синхронне викидання волоті з утворенням приймочок дає можливість в умовах посухи швидше та більш гарантовано запилитись, налитись та сформуватись кожній зернівці у високий врожай.

SONY DSC

«Слід взяти до уваги, що нова генетика Pioneer трансформується у високий врожай завдяки грамотній  інтенсивній агротехнології, якої дотримуються у господарстві з року в рік. Чільне місце серед факторів дружніх, одночасних сходів кукурудзи, як і подальшого динамічного розвитку основних фаз цієї культури, сьогодні займає якісний обробіток ґрунту, зокрема оранка, яку в господарстві проводять на глибину орного шару. Агрономічний відділ господарства також усвідомлює, що без повноцінного потрібного живлення кукурудзи досягти високих результатів практично неможливо. Тому тут переконані, що тільки за органо-мінеральної системи живлення досягається покращення структури та родючості ґрунту, загального поживного режиму, а звідси і отримання достойних врожаїв», – пояснює Микола Костюк.

Експерт робить наголос на тому, що важливим фактором розвитку потенціалу кожної конкретної рослини та рівномірності посівів є правильне налаштування висівних апаратів сівалок на потрібну густоту. Власне, норма висіву кукурудзи в подальшому має прямий вплив на отриманий врожай: «Всі ми розуміємо, що загущення є доречним в умовах достатнього зволоження і на фоні достатнього живлення. Та, коли, особливо в останні роки, ми спостерігаємо часті періоди дефіциту опадів і їхньої нестабільності в період вегетації, то на перше місце серед факторів впливу на врожай виходить густота на час збирання, а точніше правильно підібрана норма висіву для того чи іншого гібриду, враховуючи ґрунтово-кліматичні умови певної території».

Вказані гібриди-переможці розкрили свій генетичний потенціал тому, що їхня густота на час збирання була в межах 70-75 тис./га, що є оптимальним і характерним для умов високого агрофону з дефіцитом опадів.

В цілому, чемпіонат гібридів кукурудзи у ПАП «Агропродсервіс» вдався на славу і на користь однієї з кращих генетик світу – компанії DuPont Pioneer. Гості заходу залишились задоволені побаченим, уважно занотували правильні назви гібридів та їхні ФАО, обмінялись досвідом, щоб вже завтра втілювати схоже на своїх полях і теж досягати високих врожаїв кукурудзи, вирощуючи гібриди світового лідера насіння.

SONY DSC