В Україні існує проблема зберігання зерна

283

Більшість українських сільськогосподарських товаровиробників через брак елеваторів змушені продавати зерно трейдерам «з коліс», не маючи можливості дочекатися зростання цін на світових ринках і отримати більш високий дохід.

Про це заявила генеральний директор KMZ Industries Валерія Калашник в інтерв’ю Agravery, повідомляє УкрАгроКонсалт.

«З 66 млн. тонн урожаю зерна, зібраного в 2016 року, тільки 50% було забезпечено місцями зберігання. В Україні близько 1300 зерносховищ, де може зберігатися 30-35 млн т. Тому ще 25-30 млн тонн вимагають своїх елеваторних потужностей – це загальна статистика за всіма культурами, адже сучасні елеваторні комплекси дозволяють зберігати всі види зернових», – додала Валерія Калашник.

Вона зазначила, що поки більше половини врожаю аграрії змушені продавати відразу після збору, коли ціни на ринку знаходяться на мінімальному рівні. Різниця в цінах між продажем відразу після збору врожаю і цінам лютого-березня становить 10-12%.

«Ситуація ускладнюється тим, що близько 45% зерносховищ – це склади підлогового зберігання з низьким рівнем механізації, мінімальною автоматизацією – довготривале зберігання в них зерна пов’язане з ризиком великих втрат продукту і падіння його якості», – пояснила гендиректор KMZ Industries.

За її даними, регіони з найбільшим дефіцитом -–це Львівська, Закарпатська та Івано-Франківська області. У цих областях потреба в зерносховищах забезпечена лише на 30%.

Калашник також додала, що в період з 2014 по 2017 рік було введено в експлуатацію понад 400 нових об’єктів. А за останні 10 років приріст потужностей склав близько 10 млн тонн.

«Але незважаючи на це, наступні 5-8 років попит буде стабільно високим. Не варто забувати, що врожайність зернових в Україні на 25-30% нижче, ніж в Європі, а значить врожаї будуть рости в міру впровадження нашими виробниками передових технологій вирощування зернових культур. Загальний обсяг врожаю вже в найближчі роки може досягти показника в 70-75 млн тонн, що тільки посилить недолік в потужностях по зберіганню», – спрогнозувала вона.

 

www.ukragroconsult.com