Fresh Business Expo Ukraine 2017 – перспективи ринку свіжого споживання

367

Виставку Fresh Business Expo Ukraine 2017, що відбулася 5-7 грудня 2017 року в Києві, відвідали 3744 особи із 115 компаній з 10 країн світу. У заході взяли участь компанії з  Бельгії, Франції, Німеччини, Італії, Молдови, Польщі, Південної Кореї, Швеції, Нідерландів та України.

Цікавими та корисними для учасників та відвідувачів були презентації у зоні семінарів виставки. Серед доповідачів – представники Асоціації «Укрсадпром», ВГО «Української горіхової асоціації», ТОВ «Жива країна», ТОВ «Штайнер-Україна», а також керівник проекту Rosana Biological Solutions.

Fresh Business Expo Ukraine  відбулася за підтримки Українського союзу промисловців та підприємців, Української аграрної конфедерації, Італійської торгової агенції та Радника з питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерландів в Україні. У рамках виставки було проведено 14-ту спеціалізовану конференцію «Овочі та фрукті України – 2017. Об’єднання заради успіху» та міжнародний торговий форум, що організувала компанія «АПК-Інформ: овочі та фрукти».

Коментарі учасників виставки

Adam Adamczyk, спеціаліст з продаж та експорту ТОВ “WEREMCZUK FMR”:

«Компанія WEREMCZUK знаходиться у Польщі, поблизу Любліна. Вже 35 років займається виробництвом машин для садівництва та овочівництва. Машини №1 у нашій компанії – це машини для збирання смородини, аронії, аґрусу, жимолості та малини. Продаємо їх багато в Європі, а також в Україні, Росії, Казахстані, у США, Канаду та різні країни світу. Також багато машин виготовляємо для овочівництва – це комбайни для збирання коренеплідних культур, сівалки та інше.

В Україні у нас є дилер – це ТОВ «Агропромсад» (с. Плотича, Тернопільська обл.). Ми працюємо з цією компанією, тому що багато людей можуть приїхати до них та подивитись техніку в роботі, адже це підприємство теж працює на наших машинах у своєму господарстві».

Юрій Качунь, директор ТОВ «Агропромсад»:

«У нашому господарстві працює техніка польського виробника – фірми WEREMCZUK. Ми є єдиним дилером компанії WEREMCZUK в Україні і маємо ексклюзивне право на продаж цієї техніки. Маємо три комбайни – JOANNA 3 і JOANNA 4, які використовуємо для збирання чорної смородини і червоної порічки, та іншу техніку для догляду за рослинами (підрізка, формування) і для міжрядного обробітку. Наприклад, косаркою-подрібнювачем KS 220R працюємо протягом усього вегетаційного сезону: косимо траву, мульчуємо її, а також використовуємо косарку для знищення старих насаджень – вона чудово подрібнює старі пагони товщиною до 3 см.

Перший комбайн фірми WEREMCZUK ми придбали майже 10 років тому і технікою дуже задоволені, вона чудова у експлуатації, не потребує особливого догляду, окрім бережливого ставлення».

Іштван Сюч, директор ДП «Голланд Плант Україна»:

«Наш плодорозсадник – постійний учасник виставки Фреш Бізнес, приймаємо участь і цього року.

Відвідувачі виставки можуть побачити нашу продукцію на стенді компанії, а також приймаємо

участь у конференції «Овочі та фрукті України – 2017», де ми провели презентацію діяльності плодорозсадника. Є багато зацікавлених відвідувачів, люди з задоволенням можуть підходити до нашого стенду і куштувати яблука наших сортів. Це 5 імунних столових сортів, що входять у Програму «Натуральне яблуко®», які є стійкими проти парші і толерантні до борошнистої роси. Тож очікуємо знайти на виставці нових потенційних клієнтів».

Євген Пилипончик, головний агроном ТОВ «Агрофірма «Весна-2011»:

«Наша компанія заснована 2011 року – це кооператив із 12 членів, займаємось вирощуванням ягід: суниці, малини, лохини, порічки, смородини. Загальна площа – 522 га. Знаходимось у Київській області, на 65 км траси Київ – Чоп.

На виставці Fresh Business Expo 2017 ми представляємо наш кооператив, хочемо знайти однодумців і партнерів для вирощування, для спільної організації бізнесу. Плануємо будувати великий холодильник, можливо знайдемо партнерів для цього проекту. Також на виставці презентуємо нашого нового члена кооперативу – ТОВ «Українська ягідна гільдія». Вони будують розсадник, де займатимуться вирощуванням, розмноженням саджанців ягідних культур.

Агрофірма «Весна-2011» приймає участь у всіх спеціалізованих виставках, де представлений ягідний сегмент, а також ми відвідуємо семінари, конференції, намагаємось бути активними та розвиватись. Ми завжди зацікавлені у розширенні кола клієнтів, які куплять нашу продукцію, свіжі ягоди. Через рік-два плануємо виходити на зовнішні ринки збуту, адже той об’єм, який ми вирощуємо, Україна не може спожити, а таких виробників, як ми, є багато».

Марія Хрунь