Налагодження співпраці між українським та польським бізнесом: виставка «EuroAGRO»

708

 З 28 по 30 листопада 2017 року у Львові вже вдруге проходила міжнародна виставка  «EuroAGRO». Організаторами заходу виступили TARGI KIELCE S.A. (Polska, Kielce) та ПрАТ «Гал-ЕКСПО» (Україна, Львів). У рамках виставки також провели Дні польського сільського господарства.

Виставка включала експозицію, на якій польські та українські компанії представили широкий асортимент сільськогосподарської техніки та агротехнологій, починаючи від машин для роботи в полі, закінчуючи добривами та кормовими добавками. Крім того, протягом трьох днів відбувались тематичні дискусії для усіх зацікавлених.

Офіційним партнером виставки «EuroAGRO» виступила компанія BASF – один із світових лідерів у виробництві ЗЗР. Бізнес-партнер заходу ­– перший в Україні та наймасштабніший у Західному регіоні оптовий ринок сільськогосподарської продукції «Шувар» (м. Львів).

Серед учасників з Польщі: AGRARADA EAST (техніка для овочівництва), ROL/EX (ґрунтообробна техніка), Tabo Kuźnia (диски та з/ч до ґрунтообробної техніки).

Із українських компаній, які пропонують різноманітну с.-г. техніку, у виставці прийняли участь: ТОВ «Велес-Агро ЛТД» (м. Одеса) – сівалки, культиватори, ґрунтообробна техніка; ТОВ «Євротехіннов-ЕТІ» (м. Любешів, Волинська обл.) – офіційний дилер ZIEGLER (Німеччина), що пропонує жниварки для кукурудзи та соняшника; ТОВ «Промагролізинг Плюс» (м. Кропивницький) – завод виробник с.-г. техніки «Harvest»; ТОВ «Укрсільгоспмаш» (м. Біла Церква, Київська обл.); ПНВП «Яр-Степ» (м. Львів) – офіційний дилер заводів-виробників с.-г. техніки з Польщі та Словенії; ТОВ «Аверс-Агро» (м. Дніпро), ТОВ «Захід-Пром» (м. Івано-Франківськ) – гумові вироби до с.-г. техніки. Обладнання для точного землеробства пропонувало ТОВ «Стірфарм» – офіційний дистриб’ютор бренду Raven.

Насіння с.-г. культур представляли компанії: ВНІС (м. Київ), НВФГ «Маїс» (м. Синельникове, Дніпропетровська обл.), ТОВ НВФ «Хелп-Агро» (м. Харків), ТОВ «Грін Білд Груп», офіційний представник компанії «AgroNas» (Польща), ПП «Ісіда-2012» (м. Одеса) – насіння овочевих бренду Seminis, ТМ «Кліома Сервіс» (м. Ківерці, Волинська обл.) – ягідні культури.

ЗЗР, добрива, мікродобрива та інші препарати пропонували аграріям підприємства: ПП «Агро-Захист» (м. Одеса), Березанський завод будівельних матеріалів, що виготовляє органічне добриво «Прайм Еко», ТМ «Dr Green» (м. Городок, Львівська обл.), ТОВ «Еко-Агростар» (м. Миколаїв), ТОВ «Лестрел Компані» (м. Київ), НВК «Квадрат» – добрива ТМ Quantum (Харків), НВФ «Добробут» (м. Київ) – виробник гумінових препаратів, ТМ «StimOrganik» (м. Рівне), ТОВ «Тетра-Агро» (м. Червоноград, Львівська обл.), ТОВ «Філазоніт Україна» (м. Берегово, Закарпатська обл.) – бактеріальні добрива виробництва Угорщини.

На тематичних дискусіях у рамках виставки «EuroAGRO» обговорювалась низка актуальних питань, зокрема щодо співпраці бізнесу України і Польщі, а також  ведення аграрного бізнесу в Україні загалом. Так, 28 листопада  було проведено панельну дискусію: Європейське село на Львівщині: реалії та перспективи.

Також відбувся перший професійний форум для виробників сільгосппродукції, які прагнуть інноваційних змін – «Дрібні формати, що створюють великі речі». Мета форуму – створити майданчик для обміну досвідом та креативними ідеями щодо виводу на принципово новий рівень бізнес із вирощування та переробки аграрної продукції на невеликих площах. Спікери форуму піднімали питання щодо професійного виробництва дрібного формату, кооперації в Україні, аграрних розписок. Особливо цікавою була доповідь «ТОП 5 міфів про ринок органічної продукції в Україні». Обговорювали й ринок нішевих культур, зокрема часнику, квасолі, жимолості.

У рамках виставки відбулась  конференція «Польсько-українська співпраця в агропромисловому комплексі». Перша сесія конференції – «Інвестиції – стабільні передумови конкурентного розвитку аграрної економіки», під час якої пройшла презентація Національного центру підтримки сільського господарства, де говорили про тренди у зміні структури доходів у сільському господарстві Європейського Союзу та США. Як приклад вдалих міжнародних починань в аграрному секторі, Пан Марек Запур, Генеральний Консул Республіки Польща у Луцьку, презентував проект «Підтримка українсько-польських ініціатив щодо розвитку садівництва та ягідництва у Волинській області». А Польсько-Українська Господарська Палата надала актуальні пропозиції для агробізнесу.

Друга сесія конференції ­– «Перспективи розвитку польсько-української співпраці в АПК», в ході якої, зокрема презентували тему ягідництва та садівництва, особливості фасування продукції, а також надали рекомендації щодо фінансування та страхування торгових транзакцій на українському ринку.

Провели семінари для аграріїв і експоненти виставки «EuroAGRO». Зокрема офіційний партнер виставки – компанія BASF, спільно з дистриб’ютором насіння овочевих культур ПП «Ісіда-2012» організували семінар «Разом до успішного овочівництва»; агропромислова компанія ВНІС – семінар «Особливості технології вирощування кукурудзи та соняшнику в Західному регіоні України».

Коментарі учасників «EuroAGRO»

Tomasz Janicki, директор Tabo Kuźnia:

«Ми працюємо у Південно-Західній Польщі в місті Otmuchów (Отмухув) біля Ополе. Виробляємо запчастини для ґрунтообробної техніки. Основною нашою продукцією є  різноманітні диски. Також виготовляємо лемеші, деталі плоскорізів, скребкові каучукові вали тощо. Та все ж головною спеціалізацією нашої компанії є виготовлення дисків – вони є універсальними та підходять для дискаторів різних виробників. Ціни на нашу продукцію – конкурентні, якість – висока. Ми виготовляємо продукцію із сталі з додатками бору, яку імпортуємо з  Франції, Німеччини, Швеції. Перевагою такої сталі є дуже висока міцність – продукція з неї надзвичайно довговічна.

Дистриб’юторів в Україні у нас поки немає, але ми шукаємо, будемо раді співпрацювати з українськими підприємцями. Сподіваємось на  замовлення та пропозиції з України».

 

Гелетій Юрій Петрович, керівник проекту, ТМ «StimOrganik»:

«ТМ «StimOrganik» – виробник фульво-гумінових добрив на основі низинного торфу. Сьогодні на ринку пропонуємо 3 продукти: фульво-гумінове добриво гумат калію «Продуктивний ріст»; комплексне органо-мінеральне добриво на основі гумату калію, до складу якого входять гумінові та фульвові кислоти, NPK і мікроелементи у хелатній формі – «StimOrganik-Maximum NPK»; та деструктор стерні – комплексний препарат для прискорення процесу гуміфікації та азотфіксації ґрунту.

На ринку України ми вже 6 років, виробництво знаходиться у Рівному, встановлене нове чеське обладнання, продукція сертифікована для використання в Україні. Продукція представлена у фасуванні: для роздрібної торгівлі – 1 л, 3л, 10 та 20 л, для оптового продажу – тонні норми.

Практичні досліди з препаратами закладаємо на базі Львівської філії УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого у смт. Магерів, та в Інституті ґрунтознавства та агрохімії ім. О. Н. Соколовського (м. Харків).

Виставка «EuroAGRO» цікава, активна, наші клієнти, тобто фермери, були проінформовані, відвідали виставку і мали змогу ознайомитись з нашою експозицією».

Володимир Гуменецький