«Школа сервісного інженера» від «Агросем»: інвестиція в професіоналів

964

Підтримуючи молоде покоління у професійній реалізації, компанія “Агросем” на базі дилерського центру у місті Тернопіль відкрила освітню програму “Школа сервісного інженера”, яка дозволяє молоді отримати знання та практичні навички у роботі з технікою провідного бренду John Deere, а в подальшому надавати аграріям висококваліфікований сервіс.

Тож 1 грудня в дилерському центрі «Агросем» в м. Тернопіль відчинились двері «Школи сервісного інженера», куди завітали і ми, аби поспілкуватись з натхненниками та організаторами освітньої програми, які вклали чимало зусиль у втілення проекту в життя.

Досвід компанії «Агросем» у створенні школи з сервісного обслуговування є першим з-поміж компаній дилерів John Deere на території України. Її учасниками є студенти (як правило, 3,4 та 5 курсів) профільних аграрних вищих навчальних закладів за напрямом підготовки з механізації та обслуговування сільськогосподарської техніки. Долучилися до цього проекту декілька ВУЗів та ряд професійно-технічних закладів освіти Західної України. Для молоді це чудовий шанс отримати знання і професійні навички з обслуговування, сервісу, ремонту сучасної техніки та розпочати шлях професійного розвитку. А для компанії «Агросем», як для офіційного дилера техніки John Deere, важливо мати розгалужену мережу професійних спеціалістів, які б надавали якісні послуги з сервісного обслуговування.

Перед початком роботи школи було проведено відбір студентів за відповідними напрямами і сформовано групи, в яких навчаються студенти з різних областей: Львівської, Тернопільської, Чернівецької, Хмельницької. Протягом року планується здійснити чотири випуски слухачів «Школи сервісного інженера «Агросем». Наступна група розпочне навчання 3 березня. Термін одного циклу навчання складає 3 місяці. Перед тим, як потрапити в школу, студенти проходять тестування, яке передбачає перевірку базових знань зі спеціальності. Програму школи складали тренери, які мають значний досвід у цій сфері, в тому числі обслуговуванні та комплектації техніки John Deere.

Проведення таких масштабних навчань є важливим заходом для «Агросем», адже у компанії дбають про якість надання сервісних послуг у всій мережі. Учні школи свідомо йдуть навчатися до неї, хочуть працювати у цій сфері та професійно рости, тому дуже важливо надати їм можливість розкрити свій потенціал. Нові спеціалісти приєднаються до команди «Агросем» та зможуть самореалізуватися, здійснюючи висококваліфіковану сервісну підтримку для аграріїв.

Після закінчення навчання в «Школі сервісного інженера» студенти зможуть розпочати кар’єру в «Агросем»

По закінченню навчання в Школі студенти пройдуть тестування і, якщо його результати позитивні, вони зможуть працевлаштуватися в компанії «Агросем» на посаду сервісного інженера.

Окрім безпосередньо технологічних знань та вмінь, важливим напрямом навчань буде надання сервісних послуг аграріям, тобто у компанії будуть навчати як правильно спілкуватися із представниками сільськогосподарських підприємств, формувати систему потреб партнерів. Адже на сьогодні ринок потребує саме такої компетенції.

Євген Павдун, начальник відділу сервісу ТОВ «Агросем», відзначив, що зміна підходів у діяльності компанії, яка сьогодні відбувається, походить зі зміни підходів роботи фермерів із технікою (обслуговування, заміна мастила, деталей тощо). Тому для сервісних інженерів важливим є розуміння сучасних потреб фермерів, а саме вчасність сервісу, здатність попередити поломки, адекватна комунікація з інженерами господарств.

«Ми орієнтуємося на живе спілкування з учнями»

Досвідчений інструктор з навчання Володимир Фрідріх, один з авторів навчальної програми «Школи сервісного інженера», який розпочав зі студентами перший день їх професійного зростання, поділився з нами особливостями програми.

– З технікою John Deere працюю понад 14 років. Пройшов шлях від сервісного інженера до технічного радника. А зараз займаюся викладацькою діяльністю, щоб якісно і кваліфіковано донести знання молоді. Адже власники господарств хочуть бачити у себе кваліфікованих працівників. Тому сьогодні ми відкриваємо цю школу, щоб навчити молодь надавати повноцінний якісний сервіс: від налаштування техніки до ремонту.

– За якими зразками ви створювали програму для навчання?

– Наша система навчання повністю узгоджена із системою навчання компанії John Deere , в якій існує програма «Джон Дір Університет». Але їхня система націлена більш на заочну освіту. Ми ж орієнтуємося на живе спілкування із учнями. Ми намагаємося дуже глибоко і детально розібратися із агрегатами (двигунами, коробками передач), щоб студент міг самостійно все це відчути. Коли людина бачить все наявно перед очима, то так легше запам’ятати, ніж на слайдах.

– Окресліть структуру програми.

– Основний напрям підготовки на сьогодні це трактори John Deere  6, 7, 8 та 9 серій, які володіють потужністю від 110 до понад 300 к. с. Акцентуємо увагу на базових моделях, які найбільш популярні в Україні. Це ж стосується і комбайнів: в основному будемо вивчати зернозбиральні, зокрема роторні, клавішні і новинку – двохбарабанні. Також будемо проводити навчання по кормозбиральній техніці, самохідних обприскувачах, причіпній тощо. Все будемо вивчати поступово.

– Найбільш складною технікою для вивчення є самохідна, оскільки вона – це не лише гайки і болти, а й складна електрична система, комп’ютерне забезпечення. Тож спеціалісту треба бути так званим «універсальним солдатом», тобто знати механічну частину, електричну, комп’ютерну, супутникову. В компанії John Deere  є своя власна супутникова система. Інженери і сервісні працівники мають це все знати в комплексі.

– Дуже великий об’єм знань… Чи можливо це все вивчити за три місяці?

– Звісно, за три місяці дуже важко подати такий насичений курс навчання, тому ми робимо акцент на практику. Учні самі будуть робити налаштування, розбирати і збирати агрегати, системи навігації тощо. Адже теорію можна вивчити самостійно, а навички з книжки не отримаєш. Наша мета – надати міцну базу, щоб далі людина могла розвиватись самостійно. Вчитися треба постійно, бо кожні 3-5 років змінюється модельний ряд техніки, удосконалюється комп’ютерне забезпечення. У нашій справі треба завжди рухатися за новими знаннями.

– Тож в основному учні будуть практикуватися на новій техніці компанії. Також плануємо виїжджати в господарства, щоб майбутні інженери побачили, як виглядає робота з технікою в живому виробництві.

Враження учасника «Школи сервісного інженера»

«Мене звати Богдан Левицький, мені 20 років, навчаюся у Тернопільському національному технічному університеті на 3 курсі за спеціальністю «Машини та обладнання сільського господарства». Обрав цей напрям навчання, тому що з дитинства цікавився технікою. У селі постійно крутився біля тракторів, навчився їздити на ЮМЗ. Тож після навчання в школі вирішив йти шляхом інженера сільського господарства. Вирішив спробувати себе у цій школі, бо «Джон Дір» – це передові технології, а школа – хороша можливість проявити себе і у майбутньому стати працівником компанії «Агросем».

З технікою John Deere знайомий до навчання. У нас в селі орендар паїв має декілька одиниць цієї техніки, бачив її в роботі, навіть пробував керувати. В «Школі сервісного інженера» є можливість більш глибоко вивчити цю техніку.

Хороші враження від першого дня навчання – красивий офіс, професійні працівники, сучасна технічна база».

Спілкувалась Тетяна Бєлінська

[nggallery id=158]