Як німецька якість допомагає вирощувати високі врожаї

238

7 грудня у Києві відбулася науково-практична конференція «Досвід застосування препаратів Humintech та їхня роль у забезпеченні ефективного сільськогосподарського виробництва», яка зібрала більше 150 представників компаній-партнерів ТОВ “Агротехносоюз” – ексклюзивного імпортера німецької компанії Humintech GmbH.

Про проблеми, які заважають сільгоспвиробникам отримувати високі врожаї та про те, як можна їх подолати за допомогою препаратів німецької компанії Humintech, говорили заступник директора з розвитку продукту ТОВ «Агротехносоюз» Дмитро Козаренко та агроном-дослідник Олександр Рибак.

Генетичний потенціал озимих, ярих зернових та технічних культур набагато вищий, аніж він реалізується в Україні. Врожайність, наприклад, кукурудзи, може сягати 210 ц/га, тоді як в Україні збирають в середньому всього лише 66 ц/га, а в Європі – понад 106 ц/га.

Серед стресових факторів, що призводять до зменшення врожайності, на конференції було названо кліматичні стреси (посуха, заморозки, перепади температури тощо), порушення живлення рослин, хвороби та шкідники, негативний вплив засобів захисту рослин, якими широко користуються аграрії. Приміром, неправильне використання гербіцидів, завищені їхні норми, застосування у пізні фази може зменшити врожайність від 3 до 20%. А застосування препаратів німецької компанії Humintech – це своєрідна страховка від негативного впливу стресів, уникнення збитків, компенсація недостатнього внесення добрив. Це дає збільшення врожаю на 8-15%, вмісту білку на 0,6-1,5%,  рентабельності на 20% і більше.

Розглядали на конференції і такі важливі для аграріїв питання – як і скільки можна додатково заробити.

 Досліди показали: стандартна технологія, яку пропонує компанія «Агротехносоюз» із використанням німецьких препаратів Humintech (обробка насіння плюс 2-3 обробки під час вегетації, які додатково коштуватимуть  9-14 €/га) дає  прибуток 70-90 €/га. Якщо ж працювати за інтенсивною технологією із включенням у технологію препаратів лінійки Фульвігрін (а це та сама обробка насіння плюс 3-4 обробки під час вегетації, які коштуватимуть вже 13-28 €/га), це дасть додатковий прибуток 100-140 €/га.

Також дослідження довели, що вигідніше вкласти кошти у профілактику стресів за допомогою препаратів Humintech, аніж потім боротися із наслідками стресів. У грошовому еквіваленті профілактика коштуватиме аграрію від 35 грн/га, тоді як боротьба зі стресами обійдеться від 93 грн/га, а стимуляція росту та імунітету рослин – ще додатково від 93 грн/га.

IMG_3032

Свої рекомендації щодо застосування препаратів компанії Humintеch на озимих, ярих зернових та технічних культурах надала кандидат сільськогосподарських наук, директор ТОВ «Агротехносоюз» Валентина Охрімчук. Вона поділилася експериментальними даними щодо озимої пшениці.

Використання препарату Гуміфілд Форте брікс для обробки насіння стимулювало розвиток міцної кореневої системи, підвищило польову схожість насіння.

Застосування препарату Гуміфілд Форте фульвік у фазі кінець кущення – вихід у трубку відновило посіви після зими, зміцнило ослаблені посіви, стимулювало продуктивне кущення та зняло стрес після внесення ЗЗР.

А вже на стадії формування зерна додавання Гуміфілду Форте аміно підвищило стійкість до посухи і високих температур, збільшило масу 1000 насінин, підвищило вміст білку та клейковини. Цей експеримент у Бершадському районі Вінницької області, з додатковими витратами 7,4 €/га, показав прибавку врожаю 5 ц/га.

Аналогічний дослід у Краматорському районі Донецької області на соняшнику показав, що обробка насіння Гуміфілдом Форте брікс – 0,8 л/т, та обприскування Гуміфілдом Форте аміно – 0,4 л/га, стимулювали активний ріст рослин, посилили стійкість до посухи і високих температур, збільшило масу насіння і підвищило олійність на 1,2%. Із додатковими затратами 3 €/га прибавка врожаю склала 4 ц/га.

Посіви цукрового буряку теж добре відгукуються на обробку препаратами компанії «Агротехносоюз». У Ружинському районі Житомирської області вносили Гуміфілд Форте аміно – 0,4 л/га, Фульвітал плюс – 0,45 л/га, Гуміфілд ВР-18 – 0,4 л/га: прибавка врожаю склала 39 ц/га з додатковими затратами 10 €/га.

Про практичний досвід та технології застосування препаратів німецької компанії Humintеch також розповіла Оксана Мурач, науковий співробітник відділу рослинництва Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України. Зокрема, у Сумському районі Сумської області на експериментальних ділянках зі соєю застосовували лінійку препаратів за стандартною та інтенсивною схемами та отримали прибавку 3,9 ц/га і 7,4 ц/га відповідно.

Поділилися своїм досвідом практичного застосування гуматів у різних ґрунтово-кліматичних зонах України і учасники конференції.

Найактивнішим дистриб’юторам наприкінці заходу керівник дистриб’юторської мережі ТОВ «Агротехносоюз» Лариса Грабко та телеведуча Леся Нікітюк вручили сертифікати, що підтверджують статус надійного партнера.

Коментарі дистриб’юторів

Назар Федорович, регіональний директор (Західна Україна) Агрохімічної компанії «Вітагро»: назар

«З компанією «Агротехносоюз» ми співпрацюємо з 2012 року і постійно збільшуємо об’єм реалізації їхніх препаратів. Компанія пропонує все нові й нові цікаві продукти: починали з Гуміфілду у сухій формі, з часом появився рідкий Гуміфілд ВР-18, вивели на ринок Гуміфілд Форте брікс, який дуже добре проявляє себе для обробки насіння. Наші менеджери спільно з агрономами-консультантами та представниками компанії «Агротехносоюз» закладали досліди у господарствах, позитивний ефект було видно одразу, що й посприяло продажу цього препарату для протруювання насіння.

Загалом препарати від «Агротехносоюзу» включені у системи захисту, які ми рекомендуємо господарствам. Розуміємо, що внесення цих препаратів є потрібним і виправданим. Плануємо й надалі працювати з цією компанією. Це хороша професійна команда, яку у Західному регіоні очолює керівник Олександр Рожко. Відчувається те, що збільшилась кількість персоналу «Агротехносоюзу», це дає можливість менеджерам «Вітагро» спільно з представниками компанії більше уваги приділяти дослідам та роботі з господарствами».

Євген Беліменко, керівник відділу продажу ТОВ «Плодородіє НПК», м. Дніпро: Беліменко коментар – копія

«Ми співпрацюємо з компанією «Агротехносоюз» більше семи років. І нашим клієнтам вже не потрібно зайвий раз рекламувати та розповідати про переваги німецьких препаратів компанії Humintеch. Наші аграрії їх дуже добре знають, довіряють і вже перевіреним препаратам, і новим, які тільки з’являються. Бо переконалися – із продукцією від німецького виробника завжди матимуть стабільні результати, препарати справляються зі своїми функціями на відмінно. Та й працювати з «Агротехносоюзом» приємно – компанія дуже порядна, зажди забезпечують якісну технічну підтримку».

Сергій Патик, директор компанії «Агроеліт», м. Одеса: Патик коментар – копія

«Ми працюємо з продукцією компанії «Агротехносоюз» вже тривалий час, спочатку придивлялися, потім переконалися, що якість продуктів, які вони пропонують – на найвищому рівні. Один той факт, що препарати починають підробляти, вже ознака того, що ця продукція добре себе зарекомендувала, відома споживачу і користується підвищеним попитом.

Цього року в одному з господарств завдяки препаратам компанії «Агротехносоюз» врятували врожай соняшнику. Через неправильне застосування гербіцидів рослини на одному полі зовсім не розвивалися, господар збирався все передискувати і частину рослин вже навіть знищив. Коли звернулися до мене, то я запропонував обробити посіви Гуміфілдом Форте аміно – і сталося диво: соняшник ожив і на цьому полі восени зібрали 20 центнерів з га. Звичайно, на інших ділянках взяли більше ніж 30 ц/га, але і 20 – теж прекрасний врожай».

Ольга Соломка

[nggallery id=157]