Американська ADM хоче придбати українського зернового гіганта

159

Компанія ArcherDanielsMidlandCo. (ADM) виступила з пропозицією купити BungeLtd. Це може призвести до боротьби з трейдером Glencore.

Про це пише БизнесЦензор. Як зазначає видання, активами компанії BungeLtd цікавився швейцарський Glencore, але немає точної інформації про те, наскільки далеко зайшли переговори. Невідомі також і умови сторін.

Однак відомо, що капіталізація українського зернового гіганта становить 9,87 мільярдів доларів. При цьому ADM – 22 мільярдів доларів, а Glencore – 11 мільярдів доларів.

Bunge – це одна з найбільших компаній трейдерів. Компанія займається купівлею і продажем зернових і олійних культур, переробкою олійних культур. Також компанія виробляє цукор і етанол. Велику частку у виробничому процесі компанії займає переробка кукурудзи і пшениці, а також займається реалізацією добрив в країни Південної Америки.

Крім того, Bunge є найбільшим експортером російського і українського зерна. На території України компанія є частиною Дніпропетровського олійноекстракційного заводу. Українцям ця компанія знайома за торговельними марками «Олейна» і «Розумниця». Також сюди входить мережа елеваторів.