Сою почали застосовувати у виробництві автомобільних шин

183

Врожаї, зібрані аграріями, знаходять все нові і нові застосування. 2017 року компанія Goodyear вивела на ринок свої перші серійні шини, в протекторі яких нафтові олії були повністю замінені олією з сої. Про це пише AgroPravda.com.

Завдяки цьому загальну кількість масел з нафтопродуктів було знижено на 60%. У компанії говорять, що новий матеріал не тільки зробив шини – всесезонні Goodyear Assurance WeatherReady – екологічніше, але і поліпшив їх властивості в широкому діапазоні температур.

Розробки по використанню продукції з сої ведуться вже досить давно. Відзначено, що соєва олія має властивості, що дозволяють застосовувати його для виготовлення компаундів, які зберігали еластичність в широкому діапазоні температур. Ще одна перевага соєвої олії в тому, що вона легко змішується з компаундами, в які був доданий діоксид кремнію – силика. І при гумозмішенні потрібна менша кількість енергії.

Goodyear має патенти на відповідні технології та працює над тим, щоб захистити нові розробки. У майбутньому компанія, наприклад, може почати користуватися новою високоолеїновою олією, розроблену для харчової галузі.