Україна має потенціал до вирощування енергетичних культур

233

Виробництво біоенергетичного палива стає все більш актуальним, як в Україні, так і у світі. При цьому, наша країна володіє величезним запасом земельних ресурсів до вирощування саме таких енергетичних культур, повідомляє superagronom.com.

Дослідники намагаються знайти якомога більше рослин із вагомим енергетичним потенціалом. Наразі їх досить багато, наприклад, цукровий буряк, цукрове сорго, міскантус, світчграс, енергетична верба та інші.

На сьогодні, під вирощуванням енергетичних культур в Україні задіяно 4 тис. га площ. За даними дослідників Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН, серед усіх областей України найбільше придатних земель для вирощування енергетичних культур розташовано в Автономній Республіці Крим, Житомирській та Чернігівській областях.

У першій загальна площа енергетичних культур може досягти 737 тис. га, в другій — 730 тис. га, в третій — 546 тис. га. Також великим потенціалом володіють Київська (417 тис. га), Херсонська (396 тис. га), Львівська (382 тис. га), Запорізька й Луганська (368 тис. га) та Одеська (317 тис. га) області.

Окрім одержання біоенергетичного палива посіви енергетичних культур корисні тим, що запобігають ерозії ґрунту та сприяють поліпшенню стану навколишнього природнього середовища. Не дарма питанням вирощування саме таких енергокультур приваблює все більше українських аграріїв.