Україна збільшує об’єми продажу українських яблук на європейському ринку

176

Виходом українських яблук на ринок Великобританії і Скандинавії занепокоєні польські садівники. Вони вважають, що українські виробники яблук поступово витіснятимуть їх з європейського ринку. Про це повідомляє latifundist.com з посиланням на Sadyogrody.pl.

Відзначається, що Україна збільшує обсяги виробництва яблук і покращує якість продукції.

«Через істотне зниження врожаю, попит на польську продукцію повинен стрімко зростати, однак цього не сталося саме через українські яблука», – зазначив президент групи виробників LaSadМіхалЛачовіч (MichałLachowicz).

Втім, експорт яблук в обох країнах істотно залежить від попиту в країнах СНД.

«Україна вже не перший рік намагається вийти на ринок ЄС зі своїм яблуком. Ще рік тому це було переважно промислове органічне яблуко для виробництва соків. В цьому році ми суттєво збільшили експорт сировини в ЄС і зробили перші спроби вийти з десертним яблуком на ринок досить вимогливих європейських країн: Скандинавії і Великобританії», – коментує ситуацію експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман.

Вона додала, що наступні кілька років Україна буде намагатися завойовувати ринок ЄС, тому що без експорту український яблучний бізнес не зможе існувати. Але в найближчій перспективі Україна навряд чи створить істотну конкуренцію для польських садівників в ЄС.