В Україні повинно залишитися тільки 3 сорти молока

299

В Україні з огляду на вимоги угоди про асоціацію з ЄС повинно залишитися тільки 3 сорти молока-сировини – екстра, вищий і перший, а від другого – потрібно поступово відмовитися.Таку думку висловив головний ветеринарний лікар Асоціації виробників молока Ігор Присяжнюк, повідомляє latifundist.com.

«Змінилися вимоги до молока, яке буде прийматися на переробку. І під них підпадає 2 сорт. За рік такої сировини здається близько 1,5 млн. т, але виробляється його втричі більше. Тобто 1,5 млн. т – це в основному молоко, яке вироблене в господарствах. Другу частину цього молока, близько 44%, виготовляють в селянських присадибних фермерських господарствах », – зазначив він.

Він підкреслив, що є ще частина цього молока, яка не враховується, споживається селянами, продається на стихійних і не стихійних ринках у вигляді сирого або переробленого молока.

Головний державний інспектор ветеринарної лікар виділив 2 механізму для поліпшення якості молока:

–вистроювання холодного ланцюжка – чим раніше охолоджене молоко, тим воно якісніше. Краща температура для зберігання молока 4 градуси;

– використання доїльного апарату. Це мінімізує контакт молока з руками, повітрям і запобігає антисанітарію під час процесу доїння.

Нагадаємо, що Міністерство аграрної політики і продовольства України відстрочило вступ в силу оновленого стандарту ДСТУ 3662 до: 2015 «Молоко-сировина коров’яче. Технічні умови », який спрямований на підвищення вимог до якості молока, до липня 2018 року.