Аграрії погрожують безстроковим страйком, якщо влада не дослухається до їхніх вимог

175

Сільгоспвиробники погрожують безстроковим перекриттям доріг, якщо влада не скасує соєві правки.

Зокрема, вони вимагають від Верховної Ради розглянути і підтримати у вівторок, 20 березня, законопроект №7403-2, яким повертається відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку, повідомляєAgroPortal з посиланням на заступника голови «Всеукраїнської аграрної раді» (ВАР) Михайла Соколова.

«Якщо Верховна Рада не зможе розглянути законопроект №7403-2, сільгоспвиробники будуть продовжувати акції протесту. Аграрії вимагають від депутатів в понеділок, 19 березня, внести даний законопроект до порядку денного, а на наступний день розглянути його в сесійній залі », – зазначив Соколов.

За його словами, депутати штучно затягують розгляд законопроекту №7403-2, оскільки він повинен був бути прийнятий ще 4 тижні тому. При цьому дана законодавча ініціатива не вимагає ніякого аналізу, оскільки її суть дуже проста – виключити з Податкового кодексу статтю 63 Перехідних положень про скасування відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку. Це просто дозволить повернути той режим, який діяв в Україні раніше, і який існує у всіх розвинених країнах світу.

За даними ВАР, збитки малих і середніх виробників від скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних перевищать 6 млрд грн, при цьому рентабельність вирощування сої та ріпаку істотно знизиться. У зв’язку з цим аграріям цього року доведеться зменшити площі посівів під цими культурами мінімум на 30%.

На думку народного депутата, співголови міжфракційного депутатського об’єднання «Аграрна Рада» Івана Мірошниченка (фракція «Самопоміч»), збитки аграріїв можуть бути навіть вищі. На його думку, скасування відшкодування ПДВ призведе до зниження закупівельних цін на сою та ріпак на 16,7%, що, в свою чергу, автоматично «посадить» і ціну як на переробку, так і на експорт насіння соняшнику. В результаті агровиробники виростять менше сої, а переробникам доведеться скоротити обсяг виробництва.

Соколов додав, що на підтримку законопроекту №7403-2 виступили 13 обласних рад. Всі вони написали звернення на ім’я спікера Верховної Ради Андрія Парубія з проханням якнайшвидше розглянути і прийняти цю законодавчу ініціативу.

Заступник голови комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко, в свою чергу, зазначив, що норма про скасування бюджетного відшкодування при експорті сої і ріпаку була прийнята без обговорення. В ході голосування депутати, які висловилися на підтримку цієї норми, не розуміли, за що голосують, оскільки ця правка була внесена незаконним способом з порушенням регламенту.