Continental Farmers має намір придбати «Мрію»

210

Continental Farmers Group веде переговори про купівлю агрохолдингу «Мрія».

Про це повідомляє Latifundist.com з посиланням на власні джерела.

«Continental Farmers мають намір купити активи« Мрії », зараз ведуться переговори з керівництвом агрохолдингу. Остаточне рішення наразі не прийнято», – зазначило джерело.

За словами іншого співрозмовника Latifundist.com, нинішня ціна, запропонована Continental Farmers, поки не влаштовує «Мрію».

Також він додав, що в придбанні «Мрії» все ще зацікавлена компанія «Кернел».

Нагадаємо, що в січні 2017 р. «Кернел» висловив зацікавленість в активах «Мрії», але «Мрія» після консультацій з Комітетом кредиторів прийняла рішення відхилити всі пропозиції про покупку. Після цього «Кернел» купив «Агро Інвест Україна» і «Українські Аграрні інвестиції», тим самим ставши найбільшим латифундистом України.

Довідка: Continental Farmers Group (CFG, о-в Мен) з активами в Україні та Польщі працює на українському ринку з 2006 року. Основний бенефіціар – United Farmers Holding Company (UFHC) (Саудівська Аравія). До складу Continental Farmers Group входять «Агро ЛВ Лімітед» і «Агромарк Юкей».

Як повідомляє ЕП, генеральний директор агрохолдингу “Мрія” Саймон Чернявський підтвердив інформацію щодо отримання пропозиції про продаж компанії, проте, за його словами, потенційна угода неможлива до закінчення реструктуризації боргу на 1,1 млрд доларів.

“Інтерес з боку потенційних інвесторів до компанії дійсно є. Минулого року до кредиторів “Мрії” з пропозицією зверталася компанія “Кернел” і ще кілька великих гравців аграрного ринку, цього року так само отримано ряд пропозицій, як від українських, так і від міжнародних компаній”, – зазначив генеральний директор агрохолдингу.

Він уточнив, що для кредиторів “Мрії” сільське господарство не є профільним бізнесом, а обслуговування робочого капіталу компанії – вимушений захід. Прихід стратегічного інвестора – ідеальний варіант для подальшого розвитку “Мрії”.

“Але будь-яка домовленість про продаж може бути не раніше, ніж завершиться реструктуризація історичного боргу компанії. До цього моменту немає ні предмета потенційної угоди, ні юридичного механізму для її здійснення”, – додав Чернявський.

Як зазначається, «Мрія» – вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, заснований в 1992 році Іваном Гутою.

Земельний банк компанії становить 165 тис. га.

У серпні 2014 року “Мрія” повідомила про прострочену виплату близько 9 млн доларів процентного доходу і близько 120 млн доларів в рахунок погашення боргу за її зобов’язаннями.

Сукупна заборгованість агрохолдингу перед усіма фінансовими кредиторами з урахуванням гарантій, наданих пов’язаним з сім’єю Гут компаніям, на момент оголошення дефолту становила близько 1,3 млрд доларів.

На початку лютого 2015 року операційний контроль над компанією перейшов до кредиторів, які обрали нове керівництво, а у вересні 2016 року комітети кредиторів і бондхолдеров агрохолдингу погодили умови реструктуризації боргового портфеля компанії, який наразі складає 1,1 млрд доларів.