Експерт розповіла, як зміни клімату вплинуть на урожай

191

Про негативні та позитивні явища у сільському господарстві, до яких призвели глобальні зміни клімату, розповіла Тетяна Адаменко, начальник відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру.

Як повідомляє superagronom.com, за її словами, потепління призвело до покращення умов перезимівлі для озимих. В результаті зменшилися площі вимерзання, також скоротився період зимівлі. І така ситуація спостерігається на всій території країни. Однак найбільші кліматичні зміни зафіксовані в Київській, Сумській, Чернігівській та Житомирській областях.

«Для ярих це скорочення вегетаційного періоду, тобто ранні культури дозрівають швидше, ніж це було раніше. Якщо ярий ячмінь повинен вегетувати 80-90 днів, то за рахунок підвищення температури цей період зменшується до 60-70 днів, а, як відомо, чим коротший термін життя рослин, тим гірше вони дають урожай», — прокоментувала фахівець.

Тетяна Адаменко додала, що близько 30 років тому кукурудза визрівала не у всіх українських регіонах. Однак зараз ця тенденція змінилася на користь аграріїв, те саме можна сказати і про соняшник, який почав дозрівати в областях з високою вологістю.

«Аграріям слід контактувати з підрозділом гідрометеорологічної служби і найближчих метеостанцій, щоб бути в курсі погодних змін і краще планувати посів», — підсумувала експерт.