Минулоріч від оренди землі місцеві бюджети отримали 118 млн грн

201

У 2017 році від оренди землі до місцевих бюджетів надійшло 118 млн грн.

Про це на свої сторінці у фейсбуці повідомив перший заступник міністра аграрної політики Максим Мартинюк.

За словами чиновника, середню ставку оренди на державні землі доведено до 14,74%, що забезпечило 118 млн гривень надходжень до місцевих бюджетів.

«Державний земельний кадастр одним із перших у світі переведено на технологію Blockchain. До ДЗК внесено понад 1,3 млн ділянок, наповненість бази даних доведено до 73% від загальної площі земельних ділянок. Впровадивши взаємообмін даними між земельним кадастром та реєстром майнових прав Мін’юсту, ми дали всім аграріям потужний захист від рейдерів, блокувавши реєстрацію подвійних договорів оренди землі», – зазначив Максим Мартинюк.

Він також додав, що у земельних відносинах не буває другорядних чи першорядних питань , адже всі вони однаково важливі.

«Однак ми розуміємо, що 2018 рік пройде під знаком земельної децентралізації – передачі земель об’єднаним територіальним громадам. Від того, наскільки якісно буде проведена ця робота залежить добробут десятків тисяч людей – сільських жителів, а також, без перебільшення, майбутнє та спроможність, зокрема і фінансова, місцевих громад. Процес передачі уже стартував і його перші результати налаштовують дуже оптимістично», -підсумував він.